Iecavā tiks atklāta SOS Jauniešu māja

Iecavā tiks atklāta SOS Jauniešu māja

29. augustā Iecavā atklās otro SOS Jauniešu māju Latvijā. Uz jaunajām mājām Iecavā pārcelsies 10 jaunieši, kuri iepriekš mājvietu bija raduši SOS bērnu ciematā Īslīcē (Bauskas raj.). Jauniešu māja ir nākošais posms SOS aprūpes modelī. Šeit jaunieši mācās dzīvot patstāvīgi – plāno savus izdevumus un veic ikdienas darbus, iegūst izglītību un apgūst nākotnes profesiju. Pedagogu vadībā jaunieši gatavojas „lielajai” dzīvei, mācās pieņemt lēmumus un uzņemties atbildību.


„SOS bērnu ciematā mēs bērniem nodrošinām ģimenes tipa aprūpi – par bērniem rūpējas SOS mammas. Lai jaunieši iemācītos kā „izdzīvot” lielajā dzīvē, kad vairs neesi mammas drošajā paspārnē, viņi jauniešu mājā iemācās patstāvīgai dzīvei nepieciešamās iemaņas, mācās uzņemties atbildību par savu nākotni. Jaunieši meklē darbu, apgūst profesiju un veidojas par mērķtiecīgām un motivētām personībām. Vēlamies, lai mūsu jaunieši būtu veiksmīgi sabiedrības locekļi. Tā vietā, lai „palaistu” viņus vienus plašajā pasaulē, mēs vēlamies viņiem dot pietiekami daudz pieredzes šajā nobriešanas posmā, lai pēcāk jaunieši veidotu savas profesionālās karjeras, ģimenes un dzīvotu pārdomātu dzīvi,” piebilst Latvijas SOS bērnu ciematu asociācijas padomes priekšsēdētāja Māra Bite.

Ar daudzu ārvalstu ziedotāju atbalstu, ir izdevies realizēt ideju par šādas mājas celtniecību. Tomēr jāuzsver, ka mājas labiekārtošanā esam saņēmuši lielu palīdzību no vietējiem iedzīvotājiem un uzņēmumiem. Īpaši jāpateicas SEB Bankas darbiniekiem, kas ziedoja ne tikai naudas līdzekļus, bet arī dažādas mājai nepieciešamās mēbeles, tehniku un interjera priekšmetus. Pateicoties ziedojumiem mums ir izdevies šo māju izveidot par jauniešiem piemērotu mācību un darba vidi, iekārtotas krāsainas atpūtas telpas un ērtas guļamvietas. Ar SEB gādību jauniešiem ierīkots basketbola laukums un mājas atklāšanā to iemēģinās Latvijas labākie trīspunktu metēji, pateicoties kuriem Baltijas basketbola līgā aizvadītājā sezonā projektā Triple Effect SOS bērnu ciematiem ziedoti 1845,- EUR.

Pateicamies par atbalstu SEB Bankai, Dormeo (Studio Moderna), Alan Deko, Maritt, Arcolat, Westellux (Sateks-R), Paulann gaisma, Falkors, NDD, Philips Latvia un citiem, kas atsaukušies mūsu aicinājumam ziedot.

Māra Bite uzsver: “Latvijas iedzīvotāji un uzņēmēji ir gatavi iesaistīties labākas sabiedrības veidošanā. Viņi vēlas un var parūpēties par mūsu pašu – Latvijas bērniem pat šībrīža grūtajos ekonomiskajos apstākļos. Ļoti ceram, ka šo labo cilvēku piemēram sekos arī citi, jo darīt labu ir tik vienkārši! Izdarot labu darbu, mēs uzsmaidām pasaulei un tā šo smaidu nodot tālāk!”
__________________________________________________________________
Par SOS bērnu ciematiem
Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija ir sociāla labdarības organizācija, kas nodrošina ilgtermiņa ģimenes tipa aprūpi bez vecāku gādības palikušiem bērniem un īsteno ģimeņu stiprināšanas projektus.
132 pasaules valstīs 450 SOS bērnu ciematos dzīvo vairāk kā 48 tūkstoši bērnu.
Latvijā 2 SOS bērnu ciematos - Īslīcē (Bauskas raj.) un Valmierā, kā arī SOS Jauniešu mājās Jelgavā un Iecavā - mīlestību un drošību atraduši 118 bērni.
Ģimeņu stiprināšanas projekti sniedz nepieciešamo atbalstu un palīdzību Bauskas, Valmieras, Rīgas un Olaines pagasta sociālā riska ģimenēm.
2008. gadā plānots nodrošināt mājas un sniegt ģimenes siltumu vēl aptuveni 30 bērniem, kā arī palīdzēt vairāk kā 500 bērniem no sociālā riska ģimenēm.
Lai to paveiktu, mums ir nepieciešams sabiedrības atbalsts.
Vairāk par SOS Bērnu ciematiem: www.sosbernuciemats.lv
Ziedojumu tālrunis 90006386

Komentāri (2)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Jaunietis
Bet loģiski. Cilvēki vien ir. :)
21.05.2009. plkst. 20:31
un kā pēc tam tiem jauniešiem veicas? Kaut ko spēj iemācīties arī?
27.08.2008. plkst. 08:47

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 08. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

40% McDonald’s ieņēmumu nāk no „Happy Meals” pārdošanas

Pasākumi

„Mana laimīgā sestdiena!”

16.augustā plkst. 14.00 Liepājas T/N Kurzeme 1.stāvā festivāla „Rock`n`Roll visām paaudzēm” rīkotāji, kopā ar TN „Kurzeme” organizē akciju „Mana laimīgā sestdiena!”. ...