VĀCU DŽEZS Gētes institūtā Rīgā

VĀCU DŽEZS Gētes institūtā Rīgā

Izstāde aptver gan šī mūzikas žanra vēsturi, gan arī aktuālās tendences, stāsta par klubiem un festivāliem, skaņu ierakstu kompānijām un radio lomu, iepazīstina ar atsevišķām personībām un stila tendencēm. Īsi ievadteksti un tuvāki paskaidrojumi par izstādes tēmām vācu un angļu valodā palīdzēs raisīt ārvalstu publikas interesi par džezu no Vācijas. Ar fotogrāfijām no sabiedriskiem un privātiem arhīviem papildinātā izstāde vēršas pie zinātkārajiem, interesentiem un pazinējiem.


Džezs Vācijā ienāca pagājušā gadsimta 20. gados, Trešajā reihā bija aizliegts, pēc kara simbolizēja demokrātiju un brīvību, 60. gados emancipējās no saviem Amerikas paraugiem, un šodien ir neatņemama un stabila Vācijas mūzikas dzīves sastāvdaļa.
Tā kodolīgi varētu aprakstīt izstādi „Vācu džezs”, ko Gētes institūta uzdevumā izveidojis Darmštates džeza institūts un kas kopš 2007. gada pavasara devusies piecu gadu pasaules turnejā.

Džezs ieņēmis stabilu un nozīmīgu vietu Vācijas kultūras dzīvē. Starptautiski pazīstami ir tādi mūziķi kā Alberts Mangelsdorfs, Pēters Brecmanis un Tils Breners. NDR, WDR un HR radio bigbendi būtiski papildina un bagātina moderno bigbenda džeza žanru. Tādas ierakstu kompānijas kā Enja, ECM un ACT kļuvušas pasaulslavenas ar savām muzikālajām programmām – tās starptautiskajai publikai līdzās amerikāņu māksliniekiem arvien no jauna piedāvā arī aizraujošos projektus no Vācijas. „Vācu džezs” ir stāsts par to, kā džeza scēna Vācijā ir kļuvusi par vienu no dzīvākajām Eiropā. Izstāde stāsta par atsevišķu mākslinieku sasniegumiem un reģionālajām scēnām, struktūrām rietumos un austrumos, pārvērtībām, ko piedzīvo mūzika ar laika gaitā izveidojušos pašapziņu, kas atspoguļojas mūziķos, viņu mūzikā un publikā.

Izstāde „Vācu džezs“ 30 planšetēs izseko vācu džeza scēnas attīstībai un noskaņām. Atsevišķo ekspozīcijas daļu nosaukumi: „Džezs iekaro Vāciju“, „Džezs zem kāškrusta“, „Džezs uzplaukst…“, „Džezs kļūst brīvs", „VDR: brīvā forma jeb formētā brīvība“, „Klubi un pagrabu dzīve“, „Festivāli – iekšpusē un ārpusē“, „Mācīties džezu…“, „Melnās un sudraba ripas“, „Džeza pāvests“, „Džezs radio“, „Alberts Mangelsdorfs“, „Galvaspilsētas džezs šodien“, „Eiropa“, „Džezs 21. gadsimtā“. Papildus tam tiek piedāvāti mūzikas piemēri MP3 atskaņotājā.

Īsi ievadteksti un tuvāki paskaidrojumi par izstādes tēmām vācu un angļu valodā palīdzēs raisīt ārvalstu publikas interesi par džezu no Vācijas. Ar fotogrāfijām no sabiedriskiem un privātiem arhīviem papildinātā izstāde vēršas pie zinātkārajiem, interesentiem un pazinējiem.
Izstāde „Vācu džezs“ pirmo reizi publikai tika piedāvāta meses "jazzahead!" ietvaros 2006. gada martā Brēmenes Kongresu centrā. Tuvāka informācija par "jazzahead!" 2007 pieejama meses interneta mājas lapā http://www.jazzahead.de/

Komentāri (0)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 05. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Garākais bārs pasaulē atrodas New Bulldog, Rock Island, Illinoisā un tas ir 208 metrus garš

Pasākumi

Latvijas mūzikas dīvas uzņem viesus un atklāj savu „buduāru”

7. maija pēcpusdienā mediju pārstāvju uzmanībai tika prezentēts astoņu dziedošo Dīvu – „buduārs”, kas, izmantojot ekskluzīvas mēbeles un aksesuārus no veikala KARE, iekārtots...