Pie Burtnieku ezera atrod vēsturiskas liecības

Pie Burtnieku ezera atrod vēsturiskas liecības

Svētdien, 24.augustā Valmieras rajonā Sēļu pagastā notiks 4.Starptautiskās arheologu nometnes noslēguma pasākums. Nometnes laikā tiek veikti arheoloģiskās izpētes darbi akmens laikmeta apmetnes vietā pie Braukšu mājām Sēļu pagastā, un svētdien Sēļu muižā plkst. 12.00 tiks atklāta arheoloģisko atradumu izstāde, kuru aicināts apmeklēt ikviens interesents.


Izstādē varēs aplūkot nometnes laikā atrastos vēsturiskos atradumus – akmens laikmeta cirvi, dažāda izmēra krama kasīkļus, kas izmantoti zivju tīrīšanai un zvērādu apstrādei, atklātajā senā pavarda vietā atrastos kaltiņus, dzīvnieku kaulus. Šonedēļ speciālisti atradumus izvērtēs un analizēs. Izstādē būs iespēja aplūkot arī 2007. gadā notikušās nometnes laikā atrastās dzintara rotas lietas, kuras pagājušā gada noslēguma izstādē bija aplūkojamas tikai fotogrāfijās, jo tās tika atrastas pēdējā nometnes dienā. Paredzēts arī Latvijas Universitātes Latvijas vēstures institūta Arheoloģijas nodaļas pētnieces un šīs nometnes vadītājas Ilgas Zagorskas stāstījums par jaunatradumiem.

Pasākuma dienā jau no plkst. 9.00 notiks akmens laikmeta podniecības “šovs”, tiks dedzināti podi, kā arī gatavota maltīte akmens laikmeta garā un apmeklētājiem būs iespēja to degustēt.

4.Starptautiskā arheologu nometne norisinās no 12.augusta līdz 22.augustam Valmieras rajonā pie Burtnieku ezera, tajā iesaistījušies dalībnieki no Latvijas un Somijas – arheologi, muzeju speciālisti, antropologi, kā arī studenti un praktikanti.

Nometne ir Valmieras rajona padomes, LR Zinātņu akadēmijas un Sēļu pagasta padomes kopprojekts, nometne notika saistībā ar Valmieras rajona padomes projektu ”Zvejnieku akmens laikmeta piedzīvojumu centrs”. Nometni finansiāli atbalstīja Valmieras rajona padome, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Sēļu pagasta padome.

Komentāri (0)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 12. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Garākais bārs pasaulē atrodas New Bulldog, Rock Island, Illinoisā un tas ir 208 metrus garš

Pasākumi

SARĪKOJUMI RĪGAS LATVIEŠU BIEDRĪBĀ 2009. GADA 17. JŪNIJS – 15. JŪLIJS

17. jūnijā plkst. 19.00 Zelta zālē
KAMERMŪZIKAS KONCERTS
Piedalās Gunta Cēse (soprāns), Aleksandra Boroduļina, Ieva Kļaviņa (klavieres), Raivo Lallo (klarnete).
Programmā V. Bellīni,...