Dizains LV

Dizains LV

Izstādes DIZAINS LV mērķis ir Latvijas dizaina popularizēšana, sabiedrību izglītošana un dizaina vides aktivizēšana.

Rādīt labākos produktus, kas šobrīd ir mūsu dizaina spožākie sasniegumi, rosināt sabiedrību novērtēt un dod priekšroku Latvijā radītam un ražotam produktam. Sadarbībā ar LIAA tiks rīkots seminārs Latvijas ražotājiem un dizaineriem.

Izstāde būs skatāma Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā, no šī gada 1 līdz 19.oktobrim.

Izstādes dalībnieki: Anna Barons, COPPA, Nakts Mēbeles, Studio Natural, PAA vannas, Chilli, Kate, Umbra, Latvijas māslas akadēmija un Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola.


Dizaina informācijas centrs (DIC) pirms trim gadiem izveidoja projektu Dizains.Nākotne ar mērķi aktivizēt un veidot dizaina vidi Latvijā. Šai laikā ir rīkoti dažādi pasākumi. Notikušas Latvijas dizaina skolu un jauno dizaineru izstādes, kas 2007. gadā ieguva starptautiskās jauno dizaineru biennāles formu. Ir aizsāktas Latvijas retrospektīvās dizaina izstādes (Gunāra Glūdiņa, VEF dizaina un Latvijā ražotajiem auto – 100), iedibināta jauna tradīcija - Dizaina dienas, kurās līdzās dažādām norisēm izstādēm un prezentācijām notiek arī ar dizaina aktualitātēm un dizaina izglītību saistīti semināri un konferences.

Projekta princips – popularizēt Latvijas dizainu, iesaistīt pēc iespējas plašāku ar dizainu saistītu dalībnieku loku, rosinot aktivizēties dizaina skolām, ražotājiem, tirgotājiem un pašiem dizaineriem. Tas ir arī mēģinājums apvienot dažādas dizaina institūcijas, privātā un valsts sektora pārstāvjus kopējā darbā ar vienu mērķi – popularizēt dizainu, stāstīt un rādīt, kas ir dizains, veicināt sabiedrībā izpratni par dizainu un palīdzēt atrast kopēju valodu ražotājiem un dizaineriem.

Jau 2007. gada nogalē, apkopojot Dizaina Dienu norises rezultātus, tika pieņemts lēmums veidot šādu izstādi un 2008. gada projekta Dizains.Nākotne ietvaros veicināt un atbalstīt Latvijas dizaina izstādes rīkošanu. 2007. gada novembra vidū Dizaina informācijas centrā notika visu dizaina jomas institūciju tikšanās (DIC, Dizaina fonds, dizaina skolu pārstāvji, Dizaineru savienība, preses pārstāvji „Dizaina Studija”, „Deko”, pārstāvji no ražotāju asociācijām), kuras laikā arī atzinīgi tika vērtēta ideja par Latvijas dizaina un Latvijā ražoto dizaina produktu aktualizēšanu. Šī gada jūnijā DIC sadarbībā ar LR kultūras ministriju rīkoja atvērtu diskusiju „Vai būt dizainam Latvijā”, kuras pamatjautājumu loks skāra dizaineru, dizaina skolu, uzņēmēju un ražotāju sadarbību.

Projekta īstenotāji
Dizaina informācijas centrs. Izstādes kuratore Inese Pētersone, izstādes dizaina koncepcija – Rūdolfs Bekičs (Rudolf Bekic), grafiskais dizains – Mārtiņš Ratniks.

Projektu atbalsta: VKKF, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs, „Pieci Ezeri”

Informatīvais atbalsts: „Dizaina Studija”

Komentāri (0)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 22. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

40% McDonald’s ieņēmumu nāk no „Happy Meals” pārdošanas

Pasākumi

Valsts Akadēmiskais koris „Latvija” koncertē prestižajā Birgitas festivālā

Valsts Akadēmiskais koris „Latvija” no 13. augusta līdz 17. augustam piedalīsies prestižajā Birgitas festivālā Igaunijā, kur kopā ar pasaules slavu iemantojušo diriģentu Eri Klāsu...