Tuvojas Starptautiskā garīgās mūzikas festivāla koncerti

Tuvojas Starptautiskā garīgās mūzikas festivāla koncerti

11. Starptautiskais garīgās mūzikas festivāls norisināsies no 19. augusta līdz 6. septembrim. Festivāla rīkotājs, Valsts Akadēmiskais koris „Latvija”, iecerējis vairākus muzikālus pārsteigumus saviem klausītājiem.


Festivāla atklāšanā skanēs pasaules slavu guvušās komponistes Sofijas Gubaiduļinas „Sv. Jāņa pasija”. Šis būs darba pirmatskaņojums Latvijā, un klāt būs arī pati komponiste. Festivāla programmā ir iekļauta godalgotā Ērika Ešenvalda opera „Augļu koks ir Jāzeps”, kas guvusi plašu rezonansi arī starptautiskajā sabiedrībā (īpaši atzinīgi žurnāla „Das Opernwelt” topos novērtēts kora „Latvija” sniegums šajā izrādē).

Turpinot vienu no festivāla noturīgajām tradīcijām – sadarbību ar Liepājas Simfonisko orķestri – un atzīmējot Endrjū Loida Vēbera 60 gadu jubileju, Liepājā un Rīgā tiks atskaņots Latvijā sen nedzirdētais E. Loida Vēbera „Rekviēms”. Īpaši populārs ir šī rekviēma fragments „Pie Jesu”.

Mūsdienīgs un interesants festivāla akcents būs Raimonda Tigula radītais jaundarbs ar Noras Ikstenas libertu „Dod, Dieviņi”, kura atskaņošanā tiks izmantoti video un gaismas efekti. Koncertā piedalīsies Valsts Akadēmiskais koris „Latvija”, Rīgas kamerorķestris „Sinfonietta Riga”, dūdu un bungu grupa „Auļi”, folkloras dziedātaja Biruta Ozoliņa, Intars Busulis, Sergejs Jēgers, Julgī . Koncerta scenogrāfijas autors ir talantīgais latviešu mākslinieks Gints Gabrāns. Galvenais diriģents un ieceres mākslinieciskais vadītājs ir Māris Sirmais. Koncerts notiks 30. augustā Sv. Pētera baznīcā Rīgā, un tikai pirmās 400 biļetes būs pieejams par Ls 10.

Dubultos skanēs jaunā latviešu mūziķa Riharda Zaļupes kompozīcijas marimbai un korim. Atkārtoti tiks izpildīts Riharda Dubras skaņdarbs „Omnes sitientes venite ad aqua” deviņiem saksofoniem un jauktajam korim, kas saņēma laikraksta „Diena” gada balvu kultūrā. Koncertā piedalīsies arī saksafonisti no Izraēlas un Japānas.

Festivālā noslēgumā 6. septembrī Rīgas Domā izcilā poļu diriģenta Zbigņeva Gracas vadībā izskanēs Kšištofa Penderecka „Poļu rekviēms”. K. Pendereckis komponējis mūziku Pekinas Olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijai, kas notiks 2008. gada vasarā; visā pasaulē šajā gadā tiek atzīmēta arī izcilā komponista 75. jubileja.

Biļetes uz 11. Starptautiskā garīgās mūzikas festivāla koncertiem iespējams iegādāties „Biļešu paradīzes” kasēs visā Latvijā un internetā www.bilesuparadize.lv.

Plašāka informāciju par Starptautiskā garīgās mūzikas festivāla koncertiem pieejama www.koris.lv

Tagad meklē VAK „Latvija” arī www.youtube.com/StateChoirLatvija

Komentāri (0)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 13. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Uz McDonald’s Bic Mac maizītes ir vidēji 178 sezama sēkliņas

Pasākumi

LNO aktualitātes 2009.gada janvārī

No 16. līdz 20. janvārim LNO operas trupa viesosies Luksemburgas Lielajā teātrī, kur sadarbībā ar Luksemburgas Filharmonisko orķestri rādīs LNO izrādi Pīķa dāma. Galvenajās lomās –...