Ar starptautisko Kino festivālu atklāj vērienīgas skeitborda sacensības

Ar starptautisko Kino festivālu atklāj vērienīgas skeitborda sacensības

5.augustā, ar ekstrēmo filmu izrādēm no vairākām Eiropas valstīm kinoteātrī „K-Suns” jauniešu organizācija „Avantis” atklās starptautisko Kino festivāls, kas būs arī starts vērienīgajām skeitborda sacensībām „Converse Sk8 Attack”. Sacensības, kas pirmo reizi Latvijas ekstrēmo sporta veidu vēsturē 9.augustā notiks jūras krastā, dalībnieku vidū ir jau kļuvušas par starptautiska līmeņa tradīciju.


Piecu filmu programma, kas veltīta īpaši skeitborda kultūrai, k/t „K-Suns” būs skatāma no 5. līdz 9.augustam. Dalībnieku vidū ir ne tikai pašmāju autori, bet arī pārstāvji no Somijas un Igaunijas. Interesenti katru dienu plkst. 20.00 varēs noskatīties tādas filmas kā "Neverending Dreams", "Lti-Hki (Lahti-Helsinki)" un citas.

Visi starptautiskā kino festivāla dalībnieki piedalās konkursā, līdz ar to labākajiem autoriem un uzvarētājiem garantētas lieliskas balvas. Savukārt darbus vērtēs žūrija, kuru pārstāvēs idejas autors Kristaps Pagrabs, „Avantis” direktore Ilona Bičevska un Converse” pārstāve Jekaterina Černobrovaja.

Kā atzina K. Pagrabs: „Jau iepriekšējo gadu pieredze liecina, ka filmas izceļas ar oriģinalitāti un tehnisko izpildījumu. Ir interesanti vērot skeitbordistu redzējumu uz savu sirdslietu. Skatoties filmu ir iespēja burtiski iejusties viņu ādā, jo ne visiem ir spēja filmēt, esot uz dēļa, un iegūt tādus kadrus, kādi top tikai brauciena brīdī.”

Paralēli filmu skatei interesenti varēs apskatīt arī fotoizstādi, kurā autori iemūžinājuši labākos braukšanas un skeitborda kultūras mirkļus. Arī šie darbi piedalās konkursā un tos vērtēs studijas „Imagine” pārstāvis Ilmārs Znotiņš.

Savukārt festivāla „Converse Sk8 Attack” kulminācija šogad būs nepārspējama, jo 9.augustā pirmo reizi Latvijas skeitborda vēsturē sacensības notiks Jūrmalā, Dubultu pludmalē, pilnīgi no jauna projektētā un celtā skeitparkā, starptautiskā ekstrēmo sporta veidu pasākuma „Ride It Summer Jam” ietvaros.

Dalībniekus fināla sacensībām noteica atlases kārtībā, nominējot labākos un rezultatīvākos braucējus. Līdz ar to paredzēts, ka Dubultu pludmalē sacentīsies vairāk kā 30 profesionāli skeitborda braucēji no 5 valstīm, kas sevi jau pierādījuši starptautiskā līmenī un aizvien turpina progresēt. Viņu vidū būs arī tādi sportisti kā Toms Gabliks, Kārlis Bogustovs, Gatis Celmiņš u.c. Sacensībās piedalīsies braucēji no Izraēlas, Somijas, Igaunijas un Lietuvas.

Pasākums pludmalē būs arī lieliska brīvdienas atpūta un izklaide visai ģimenei, jo paralēli skeitborda sacensībām interesenti varēs vērot arī dažādu citu ekstrēmo sporta veidu sacensības, piedalīties atrakcijās un konkursos, kas tiks organizēti pasākuma „Ride it summer jam 08” ietvaros. Pērn pasākumu apmeklēja vairāki tūkstoši skatītāju.

Festivāla atbalstītāji - zīmols „Converse” - arī šogad ir aktīvi iesaistījušies pasākuma veiksmīgā norisē. “Converse Sk8 Attack” ir kļuvis arī par mūsu tradīciju, jo atbalstam aktīvus jauniešus, kas nodarbojas ar pilsētas sporta veidiem un ir mūsu produkcijas fani. Mūsu mērķis - popularizēt skeitborda kultūru Latvijā un piesaistīt aizvien vairāk šī sporta veida piekritējus, kas mums arī izdosies, pateicoties “Converse Sk8 Attack” un sadarbībai ar jauniešu organizāciju “Avantis” - pauž “Converse” mārketinga vadītāja Jekaterina Černobrovaja.


Komentāri (0)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 18. septembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Garākais bārs pasaulē atrodas New Bulldog, Rock Island, Illinoisā un tas ir 208 metrus garš

Pasākumi

“Melo–M” apkārt pasaulei!

Čellu mūzikas trio “Melo–M” sagatavojis jaunu mūzikas programmu “Apkārt pasaulei!” ar vairāk nekā 11 populārām dažādu pasaules tautu melodijām aranžējumos trim čelliem. Pirmie...