Izstāde „Latvijas valsts apbalvojumi”

Izstāde „Latvijas valsts apbalvojumi”

No 18. jūlija Daugavpils novadpētniecības un mākslas muzejā būs apskatāma izstāde „Latvijas valsts apbalvojumi”.


Latvijas Institūta direktors, bijušais Latvijas vēstnieks ASV Ojārs Kalniņš: „Jebkura valsts ar dažādiem simboliem cenšas izteikt savu identitāti. Latvijas valstiskuma simboli nes sevī īpašu nozīmi, jo valsts izveides, saglabāšanas un atjaunošanas cīņa bijusi pietiekami smaga. Šī smagā cīņa vienmēr nesusi sev līdz ļaužu upurus, bez kuru varonības valsts nebūtu iedomājama. Tradīcija, piešķirt īpašas medaļas un ordeņus cilvēkiem, kuri valsts labā kalpojuši, tika iedibināta Eiropā krietni agrāk, vēl pirms Latvija kļuva neatkarīga valsts. Tādēļ bija tik saprotami un dabīgi, ka 1918. gadā deklarētā neatkarīgā Latvijas Republika pēc Trešās atmodas un valsts atjaunotnes atkal atjaunoja visu laiku godāto tradīciju.

Ikviens no Latvijas ordeņiem stāsta par kādu noteiktu Latvijas vēstures mirkli. Daži no ordeņiem tika ieviesti neilgi pirms tam, kad Latvija ieguva savu valstiskumu. Tie tika radīti, lai godinātu patriotus, kuri bija palīdzējuši dibināt un cīņās nostiprināt Latvijas neatkarību. Citi tika ieviesti vēlāk, kad valsts jau bija nobriedusi. Šī tradīcija pazuda, kad Latvijas neatkarību sagrāva Otrais pasaules karš un padomju okupācija. Tradīcija atkal atdzima un attīstījās pēc valsts neatkarības atjaunošanas 1991.gadā.

Latvijas goda ordeņi un atzinības nozīmes tiek piešķirtas ne tikai Latvijas iedzīvotājiem, bet arī citu valstu pārstāvjiem, kuri spēlējuši nozīmīgu lomu, aizstāvot un veicinot brīvību Latvijā. Tie ir augstākais goda izrādījums, ko Latvijas ļaudis piešķir visiem tiem, kuri devuši nozīmīgu ieguldījumu mūsu valsts attīstībā.”

Izstādes atklāšanā, kura notiks 18. jūlijā plkst. 14.00 Daugavpils novadpētniecības un mākslas muzeja izstāžu zālē Rīgas ielā 8, piedalīsies tās patronese Latvijas prezidenta kundze Lilita Zatlere.

Komentāri (1)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
nauris
lūk, pieejams interesants katalogs: http://apbalvojumilatvija.wordpress.com/
06.11.2014. plkst. 20:29

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 20. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Pizza Hut ir pasaulē lielākais picu restorāns, kas dienā pasniedz ap 1,7 miljonu picu

Pasākumi

Sākas biļešu iepriekšpārdošana uz grandiozākajiem mācību gada atklāšanas svētkiem – "Studentu Paradīze"

Ir noticis neticamais, lai sarīkotu visu laiku lielākos studentu svētkus "Studentu Paradīze", kopā ir apvienojušies 14 Latvijas lielāko augstskolu studenti. 4.augustā,...