Grupas “Sestā Jūdze” albums “Kalendārs”- cita latviešu kantrī mūzika

Grupas “Sestā Jūdze” albums “Kalendārs”- cita latviešu kantrī mūzika

Šonedēļ mūzikas veikalos nonāks latviešu kantrī mūzikas grupas “Sestā jūdze” otrais studijas albums “Kalendārs”. Tajā apkopotas pavisam 10 jaunas dziesmas. Sagatavošanās darbs pie šī albuma ritēja vairāk kā pus gadu un tad mēneša laikā tas tika ierakstīts studijā “Sound Division” ar skaņu producentu Gati Zaķi pie pults. Albuma ierakstu fināla apstrāde pabeigta Austrālijā, Studijā 301, kur to veica Steve Smart.


Grupas ģitārists Jānis Misiņš komentē: -“Mums ļoti patika kā Steve ir darbojies ar visiem Adam Harvey albumiem, jo tie skan fantastiski labi. Viņš ir piešāvis roku un ausis tādai mūzikai, bet viņa studija ir aprīkota ar unikālu aparatūru, kas ierakstam piedod neatkārtojamu skanējumu. Šis albums atšķiras no visiem iepriekšējiem ierakstiem jau ar to vien, ka netika izmantota ne semplēšana ne copy/paste opcijas, jo iespēlējām visu dzīvajā. Tā kā šādai mūzikai ir loti svarīgs dinamisms, neko arī neesam pārkompresējuši. Albums skan tā, kā mums patīk, jo paši to producējām un esam gandarīti par rezultātu”.

Grupas “Sestā jūdze” sastāvā muzicē dziedātājs un dziesmu autors Agris Gedrovičs, bundzinieks Aldis Strazdiņš, basģitārists Gatis Leitis, taustiņinstrumentālists Modris Miķelsons un ģitārists Jānis Misiņš.

Iepriekšējais albums “Emigrants” tika izdots 2004.gadā (Platforma Music).

Grupas “Sestā jūdze” dibinātājs un līderis ir Agris, ex-grupas ”Kaimiņi” līderis un tādu hitu autors, kā “Ievai” , “Gan jau”, “Klusā daba” u.c.
Sestā Jūdze saņēmusi Bauskas kantrī mūzikas festivāla un Latvijas kantrī mūzikas asociācijas Grand Prix kantrī mūzikas festivālā Bauskā. Albums “Emigrants” un dziesma “Klusā daba” nominēti Latvijas Mūzikas ierakstu Gada Balvai. Grupa saņēmusi Gada Balvu par dziesmu

“Tas, kam jānotiek”, kura tika atzīta par 2006.gada labāko kantrī dziesmu.

Latvijas kantrī mūzikas asociācijas priekšsēdētājs Uldis Ozoliņš komentē: - “Grupas radošajā darbībā ir savas nodevas gan pop, gan rokam un šlāgerim, bet ikreiz, kad viņi spēlē kantrī, tad gan, manuprāt, nevienai citai latviešu grupai tas nav izdevies tik precīzi un veiksmīgi.

Albuma dizainu veidojis Guntars Petris, izmantojot Nila Viļņa veidotās grupas fotogrāfijas. Stila konsultante Patrīcija Kraukle.
Ierakstā vēl piedalījušies viesmākslinieki Vīgants Murelis, Aleksandrs Sircovs, Oskars Sproģis, Dzintars Beitāns, Arnolds Jass, Gidons Grīnbergs, Kārlis Bramanis, Gundars Šķipars un Mārtiņš Grīnbergs.

1. Es ticu (A.Gedrovičs, J.Misiņš/G.Račs)
2. Klusēšu (A.Gedrovičs/M.Svīķe)
3. Kalendārs (A.Gedrovičs, J.Misiņš/M.Svīķe)
4. Pārdevējs (A.Gedrovičs/G.Račs)
5. Uz kurieni tu ej (A.Gedrovičs/M.Svīķe)
6. Rabarberu vīns (A.Gedrovičs, J.Misiņš/A.Degums)
7. Es lūdzos (A.Gedrovičs/A.Degums, I.Krūmiņa)
8. Vēl mirkli ļauj (A.Gedrovičs, J.Misiņš/A.Sutugovs)
9. Laiks dzīvot (A.Gedrovičs, J.Misiņš/G.Račs)
10. 1920 (J.Misiņš)

Mp3 versijā albums jau lejupielādējams portālā Doremi.lv
http://www.doremi.lv/index.php?genre=12&artist=614&album=864&show_album=1

Albuma izdošanu informatīvi atbalsts Latvijas Radio 2 un Rīgas Viļņi. Paldies Āboltiņa būvuzņēmumam, Mežmalas laivām, Baltijas būvniecības grupai un Druvas Pārtikai.

Komentāri (2)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Ramona
malači. Tā turaties.
03.09.2013. plkst. 14:41
Jackes
you brol
05.02.2013. plkst. 19:18

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 12. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Garākais bārs pasaulē atrodas New Bulldog, Rock Island, Illinoisā un tas ir 208 metrus garš

Pasākumi

SIGUR ROS apbur Rīgas publiku

22. augustā notika Sigur Ros koncerts, no kura koncerta apmeklētāji neizgāja vienaldzīgi – grupa spēja apburt ikvienu, kurš ļāvās mūzikas valdzinājumam. ...