Ziemeļkorejas slēptie dārgumi Kaesong kolekcija (Nīderlande)

Ziemeļkorejas slēptie dārgumi
Kaesong kolekcija (Nīderlande)

Piektdien, 20. jūnijā, plkst. 17:00 Ārzemju mākslas muzejs sadarbībā ar Nīderlandes Springtime mākslas fondu atklāj Ziemeļkorejas glezniecības izstādi Kaesong kolekcija.


Kaesong kolekciju veido pārējai pasaulei tikpat kā slēgtās, izolētībā esošās Ziemeļkorejas māksla, kas aprobējot marksisma – ļeņinisma teorijas, dzīvojot pilnā Darba tautas partijas un tās vadoņa diktatūrā, ir radījusi savu, īpaši naivi priecīgu versiju par sociālistisko reālismu vai tā saukto Juche (pašpaļāvīgo) reālismu. Nekāda pesimisma, nekādas abstrakcijas – tikai un vienīgi prieks par dzīvi.

Pārsteidzošā veidā izstādē, pusvārdos un noskaņās, izlaužas arī korejiešu iepriekšējo gadsimtu mākslas tradīcijas, pierādot tautas vēlēšanos saglabāt savu nacionālo identitāti. Springtime mākslas fonds ir apzināti meklējis arī šādus darbus, kas reizē paustu nacionālo savdabību, kā arī augstas gleznieciskās kvalitātes. Gadu gaitā fonda uzkrāto darbu skaits ir pieaudzis aptuveni līdz 2000.

Vēl viens pārsteigums ir tehnika. Izstādē dominē, Austrumiem tik netipiskā, eļļas glezniecība. Īpatnējā kārtā, pielietojot šo tehniku, vietām tomēr tiek saglabāts Austrumiem raksturīgais tīstokļa formāts.

Ārpus Ziemeļkorejas robežām šīs zemes mākslas kolekcijas pieder tikai pāris galerijām Lielbritānijā ( ekspedīcijās uz Ziemeļkoreju ir devies Britu muzejs ), Ķīnā un Nīderlandē. Ne velti 19. gadsimta beigās, Čosunas dinastijas valdīšanas laikā, šo zemi dēvēja par „Vientuļnieku karaļvalsti”.

No 18.-21. jūnijām Latvijā viesosies Springtime mākslas fonda prezidents Franss Broersens, kurš labprāt stāsta par saviem ceļojumiem un iespaidiem Ziemeļkorejā, kā arī labi orientējas Ziemeļkorejas mākslas procesos.

Komentāri (0)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 14. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Garākais bārs pasaulē atrodas New Bulldog, Rock Island, Illinoisā un tas ir 208 metrus garš

Pasākumi

Tagad LNMM var noskatīties režisora Pētera Krilova dokumentālo filmu par GUSTAVU KLUCI

No 2009.gada 3.jūnija Latvijas Nacionālā mākslas muzeja pastāvīgajā ekspozīcijā, Gustava Kluča kabinetā tiek demonstrēta režisora Pētera Krilova dokumentālā filma „Klucis – nepareizais latvietis”....