Sākusies biļešu tirdzniecība uz Garīgās Mūzikas festivāla koncertiem

Sākusies biļešu tirdzniecība uz Garīgās Mūzikas festivāla koncertiem

Ir uzsākta biļešu tirdzniecība uz Starptautiskā garīgās mūzikas festivāla koncertiem. Biļetes iespējams iegādāties „Biļešu paradīzes” kasēs visā Latvijā un internetā www.bilesuparadize.lv.

11. Starptautiskais garīgās mūzikas festivāls norisināsies no 19. augusta līdz 6. septembrim. Festivāla rīkotājs, Valsts Akadēmiskais koris „Latvija”, iecerējis vairākus muzikālus pārsteigumus saviem klausītājiem.


Festivāla atklāšanā skanēs pasaules slavu guvušās komponistes Sofijas Gubaiduļinas „Sv. Jāņa pasija”. Festivāla programmā ir iekļauta godalgotā Ērika Ešenvalda opera „Augļu koks ir Jāzeps”, kas guvusi plašu rezonansi arī starptautiskajā sabiedrībā (īpaši atzinīgi žurnāla „Das Opernwelt” topos novērtēts kora „Latvija” sniegums šajā izrādē).

Turpinot vienu no festivāla noturīgajām tradīcijām – sadarbību ar Liepājas Simfonisko orķestri – un atzīmējot Endrjū Loida Vēbera 60 gadu jubileju, Liepājā un Rīgā tiks atskaņots Latvijā sen nedzirdētais E. Loida Vēbera „Rekviēms”. Īpaši populārs ir šī rekviēma fragments „Pie Jesu”.

Mūsdienīgs un interesants festivāla akcents būs Raimonda Tigula radītais jaundarbs ar Noras Ikstenas libertu „Pagānu Derība”, kura atskaņošanā tiks izmantoti video un gaismas efekti. Koncertā piedalīsies Valsts Akadēmiskais koris „Latvija”, Rīgas kamerorķestris „Sinfonietta Riga”, dūdu un bungu grupa „Auļi”, folkloras dziedātaja Biruta Ozoliņa, Intars Busulis, Sergejs Jēgers un citi folkloras un akadēmiskā žanra mūziķi. Scenogrāfiju veidot šim pasākumam ir uzaicināts talantīgais latviešu mākslinieks Gints Gabrāns. Galvenais diriģents un ieceres mākslinieciskais vadītājs ir Māris Sirmais. Koncerts notiks 30. augustā Sv. Pētera baznīcā Rīgā, un tikai pirmās 400 biļetes būs pieejams par Ls 10.

Dubultos skanēs jaunā latviešu mūziķa Riharda Zaļupes kompozīcijas marimbai un korim. Atkārtoti tiks izpildīts Riharda Dubras skaņdarbs „Omnes sitientes venite ad aqua” deviņiem saksofoniem un jauktajam korim, kas saņēma laikraksta „Diena” gada balvu kultūrā.

Festivālā noslēgumā 6. septembrī Rīgas Domā izcilā poļu diriģenta Zbigņeva Gracas vadībā izskanēs Kšištofa Penderecka „Poļu rekviēms”. K. Pendereckis komponējis mūziku Pekinas Olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijai, kas notiks 2008. gada vasarā; visā pasaulē šajā gadā tiek atzīmēta arī izcilā komponista 75. jubileja.

Plašāka informāciju par Starptautiskā garīgās mūzikas festivāla koncertiem pieejama www.koris.lv

Komentāri (0)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 13. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Uz McDonald’s Bic Mac maizītes ir vidēji 178 sezama sēkliņas

Pasākumi

„Klusā pretošanās. Krievu piktoriālā fotogrāfija. 1900-1930”

1920.-30.g. krievu fotoavangards –Aleksandrs Rodčenko, Els Ļisickis, Boriss Ignatovičs u.c. – pārcietuši totalitārā režīma vajāšanas un represijas, kļuva par Krievijas un vispasaules...