100% Andris Ērglis (koncerta apskats)

100% Andris Ērglis (koncerta apskats)

12. aprīlī Ķīpsalas hallē notika Andra Ērgļa lielkoncerts „Sirdspuksti”. Jāatgādina, ka pavisam nesen pēdējā laika populārākais dziedātājs ir izdevis albumu ar tādu pašu nosaukumu.

Domājams, ka ar šo mākslinieku iepazīstināt nevienu nevajag – viņu zina visi – gan mazi bērni, gan cilvēki ievērojamā vecumā, par viņu tīksminās precētas sievietes un viņu dievina pusaudzes, bet vīrieši – vīriešiem nekas cits neatliek kā atbalstīt savas sievietes un apbrīnot Andra talantu.

Sestdienas vakarā Ķīpsalas halle pulcēja visus Andra talanta cienītājus, kas bija sanākuši, lai tīksminātos par dziedātāja spēcīgo balsi klātienē un novērtētu viņa jauno albumu „Sirdspuksti”.


Palēnām plašā Ķīpsalas halle sāk pildīties un ar nelielu nokavēšanos uz skatuves iznāk stīgu kamerorķestris Dzintara Beitāna vadībā, Andra Ērgļa pavadošā grupa un pats „vaininieks”. Untitled 8.jpg - 85.71 KBAndrim seko arī Valdis Melderis, kurš šajā vakarā iejutīsies vadītāja lomā un solās vakara gaitā klātesošajiem atklāt interesantas lietas un faktus par mākslinieku.

Kā solīts, vakars sadalīts divās daļās – pirmajā daļā Andris izpilda dziesmas no sava solo albuma, bet otrajā daļā Andris kopā ar draugiem, tautā iemīļotiem mūziķiem, izpilda labi zināmas un līdzi dziedamas dziesmas.

Bet tagad par visu mazliet lēnāk.

Tā kā sava solo albuma ietvaros Andris iedziedājis divas dziesmas ar divām apburošām lēdijām – Kristīnu Zahārovu un Kristīni Zadovsku, tad arī viņas tiek aicinātas uz skatuves nodziedāt savu „partiju”. Lieki piebilst, ka viņas savu uzdevumu izpilda godam. Untitled 5.jpg - 82.95 KBKristīni Zadovsku mēs pazīstam kā Latvijas Nacionālās operas solisti, ar kuru kopā Andris iedziedājis dziesmiņu „Kā?”, bet Kristīnu Zahārovu daudzi būs ievērojuši talantu šovā „Latvijas Talants”, kurā jaunā māksliniece ieguva godpilno pirmo vietu. Untitled 6.jpg - 67.12 KBAr viņu kopā Andris iedziedājis dziesmu „Pa paralēli”, kas šobrīd skan arī radiostacijās.

Untitled 3.jpg - 78.29 KBKoncerta laikā Andrim uz skatuves dažbrīd palīdz arī dejotājas no deju grupas „Fandango”.

Starp dziesmām Melderis jau ir atklājis skatītājiem stāstus par to, kā Andris uzsācis savas mūziķa gaitas, par to, ka „Līvu” Ainars Virga uzskatījis, ka no Andra nekāds dziedātājs nesanāks un vēlāk tomēr savus vārdus ņēmis atpakaļ. Untitled 10.jpg - 59.21 KBTāpat seko stāsts par piedalīšanos „Jaunajā Vilnī”, kurā Andris veiksmīgi startē un sacensību ietvaros izpilda dziesmu „You raise me up”, kuru viņš izpilda arī šajā koncertā un pēc kuras, tāpat kā pirmajā reizē – Roberta Velsa koncertā – zāle gavilē!

Tiek izpildīta arī „Eirovīzijas” finālā iekļuvušā dziesma „Broken Lullaby”, par kuru Melderis saka: „Iespējams, ka šajā reizē jūs sajutīsiet dziesmas patieso vēstījumu”.

Untitled 12.jpg - 77.41 KBBet pirms albuma tituldziesmas „Sirdspuksti” izskanēšanas, Andris vēlas pateikties kādam īpašam cilvēkam par to, ka viņa sirds pukst – tā, protams, ir viņa mamma, kas kopā ar Andra tēvu ir ieradušies, lai ar savu klātbūtni atbalstītu dēlu viņa pirmajā solo koncertā.

Pēc pirmās daļas, kas ilgst aptuveni stundu seko pauze, kuras laikā skatītājiem ir iespēja iegādāties Andra jauno CD, plakātus un kartiņas, uz kurām mākslinieks sola pēc koncerta atstāt arī savu autogrāfu.

Šajā brīdī rodas vienīgais rūgtums visa koncerta laikā - skatītāju ir daudz, bet izejas durvis tikai vienas. Lieki piebilst, ka pusstundas garās pauzes laikā izdevās vien izbīdīties līdz halles centrālajai daļai, izstāvēt rindu pie tualetēm un skriešus doties atpakaļ zālē.

Otrajā daļā, kā solīts, sagaidāma mākslinieka draugu uzstāšanās.

Atskanot pirmajiem akordiem, zālē ierodas Andris, kurš nesteidzas pie mikrofona, bet ieņem vietu pie bungām un sāk tās arī spēlēt. Šeit Melderis atklāj skatītājiem vēl kādu ziņu par Andri – viņš ne tikai skaisti dzied, bet ir arī Liepājas simfoniskā orķestra koncertmeistars un par viņa otru talantu visiem klātesošajiem izdodas arī pārliecināties. Nospēlējot meldiņu no slavenā hita „Ripoja akmens”, Andris dodas sagaidīt savu pirmo viesi, par kuru Melderis dod savu piezīmi: Šis mākslinieks ir Andra autoritāte. Visi ar nepacietību gaida, kas tad tas nu ir. Untitled 14.jpg - 84.81 KBUz skatuves aplausiem skanot, parādās Igo, ar kuru kopā Andris dalot dziedājumu uz maiņām, izpilda dziesmu „Meitenei kafejnīcā”. Dziesma tā aizkustina skatītājus, ka dziedātāji ir spiesti dziesmu izpildīt vēlreiz.

Nākamā uz skatuves kāpj enerģiskā Aisha, kas šoreiz ģērbusies ļoti nopietnā stilā- melnā kokteiļktleitiņā.Untitled 17.jpg - 159.4 KB Kopā ar Andri Aisha izpilda dziesmu ”Tu un es”, kas Ķīpsalas hallē skan ar tādu spēku, ka ik pa laikam pat pārskrien skudriņas, klausoties šajā duetā.

Untitled 19.jpg - 94.86 KBNākamais Andra viesis ir Andris Ābelīte, ar kuru kopā Andris uzstājies „Bonapartu” sastāvā, pārstāvot Latviju „Eirovīzijas” finālā Helsinkos. Abi Andri uz skatuves iestudējuši arī nelielu deju, par ko pašiem un apkārtējiem liels prieks un smaids uz lūpām.

Pēc Ābelītes aizvadīšanas Melderis sāk runāt par Andra piedalīšanos mūziklā „Agrā rūsa”, tāpēc uz skatuves tiek aicināts mūzikla komponists Jānis Lūsēns, kuram tiek ierādīta vieta pie klavierēm. Untitled 22.jpg - 69.5 KBUz skatuves parādās arī Andra „teātra” kolēģe Rudīte Būmane. Tiek izpildītas divas kompozīcijas no Liepājas teātrī tapušā mūzikla/operas pēc latviešu lubenes „Agrā rūsa” motīviem, kuras laikā Andris un Rudīte apgalvo, ka viens otru patiesi mīl. Skatītāju acīs redzamas asaras un milzīgs saviļņojums.

Kad izskanējuši „Baltie jasmīni”, vakara vadītājs Valdis Melderis nopūšoties aicina pacelt rokas tām, kuras labprāt būtu bijušas Rudītes vietā līdzās Ērglim. Dažas dāmas nekautrīgi rokas gaisā arī pastiepj.

Kā nākamais uz skatuves dodas Normunds Rutulis, kuru Andris raksturo kā īstu draugu. Seko dziesmiņa par draudzību. Untitled 241.jpg - 70.28 KBStarpcitu, Rutulis ir Andra Ērgļa albuma iekļautās dziesmas „Ripoja akmens” remiksa autors.

Kā nākamais uz skatuves kāpj vēl kāds Andra „cīņu biedrs” no „Bonapartu” sastāva – Zigfrīds Muktupāvels, ar kuru kopā tiek izpildīta dziesma par sarkano mersedesu. Untitled 26.jpg - 123.14 KBAndris atklāj, ka pirms 10 gadiem šo dziesmu dungojis katru dienu un esot prieks beidzot to kopā izpildīt ar dziesmas oriģinālo izpildītāju.

Kad dziesma par mersedesu izskanējusi, pienākusi kārta iznākt koncerta goda viesim – maestro Raimondam Paulam, kas tiek sagaidīts vētrainiem aplausiem.

Untitled 31.jpg - 62.65 KBAndris koncerta laikā maestro pateicas par to, ka viņš atklājis tik daudz talantu, kuru starpā esot arī viņš, bet Raimonds Pauls uz to dzēlīgi atbild: „Arī es mēdzu kļūdīties..” Par šo piebildi zāle aiz sajūsmas aplaudē, jo netic, ka kļūda pieļauta Andra Ērgļa gadījumā.

Sarunai seko Paula Ērglim veltīta kompozīcija par piedošanu un jestrais teātra gabaliņš par zilo karbunkuli, kam dedzīgi dzied līdzi visa zāle.

Untitled 33.jpg - 69.25 KBKoncerta pēdējo dziesmu, 2007. gada hitu „Ripoja akmens”, piesaka pats maestro – zāle ceļas kājās un dzied līdzi Andrim. Skanot pazīstamās dziesmas skaņām, uz skatuves Andrim un Muktupāvelam pievienojas arī visi pārējie koncerta viesi.

Untitled 35.jpg - 81.96 KBKopumā koncerts ilga aptuveni 2,5 stundas, šo stundu laikā klātesošiem bija iespēja redzēt „vaigā” šā brīža populārāko un aktuālāko dziedātāju, dzirdēt viņa dziesmas un ieklausīties viņa balsī.

Untitled 37.jpg - 84.42 KBPar Andra talantu runājot, domājams, ka daudzi piekritīs – Andris Ērglis ir viens no labākajiem dziedātājiem pēdējo gadu laikā, tāda balss un skatuves šarms, kāds piemīt Andrim ir apbrīnas vērts. Koncerts bija nevainojams un emocijas pēc šī koncerta saglabāsies vēl labu laiku. Vienīgi rodas jautājums: „Ko tālāk? Latiņa ir uzlikta tik augstu: ir izdots profesionāls un nevainojams albums, aizvadīts lielisks koncerts, cilvēki aiz sajūsmas kliedz -, kā šo augsto līmeni noturēt un kur tālāk tiekties, ja viss jau liekas, ka ir parādīts un pierādīts...?

Cerams, ka Andrim izdosies mūs pārsteigt arī nākamajos albumos un koncertos.

Komentāri (11)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
...AnnushkinjA...
ideaali!!! es dievinu andri eergli!!! vinjsh ir nu tik smukinjsh...
14.01.2009. plkst. 00:33
Joo
Kur var dabuut shii koncerta ierakstu? Es teicu koncerta, nevis albuma! aslans@tvnet.lv
07.06.2008. plkst. 17:25
mmmmm
vinjs ir vnk ideaals un baltie jasmiini taapat
03.06.2008. plkst. 14:56
..
man visvairaak patik taa iipashaa gaisotne, ko radiija Andris un laikam jau visi kopaa! Abpuseejas simpaatijas!:))
18.05.2008. plkst. 09:26
Manas darba kolēģites bij uz šo koncerty un, ja man nebūtu jau nopirktas biļetes uz Alegrias deju koncertu, es arī noteikti būtu gājusi! Nu kolēģes bij apgarotas un skandināja dažus meldiņas visu nākamo dienu!Izsaku komplimentu Fandango dejotājām!Viņas vienmēr ir līmenī!
24.04.2008. plkst. 15:59

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 13. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Uz McDonald’s Bic Mac maizītes ir vidēji 178 sezama sēkliņas

Pasākumi

Deivida Gilmora soloalbums – jau Latvijā

Iznācis kādreizējā grupas Pink Floyd ģitārista un vokālista Deivida Gilmora koncertalbums Live In Gdansk, kurā dzirdams Gilmora 2006. gada koncertturnejas On An Island pēdējais koncerts,...