Andris Ērglis: „Mans albums nav šlāgeris”

Andris Ērglis: „Mans albums nav šlāgeris”

26. martā „MicRec” bārā tika prezentēts dziedātāja Andra Ērgļa pirmais soloalbums „Sirdspuksti”.

Prezentācijas pasākumā mākslinieks izpildīja dziesmas no jaunā albuma, pateicās visiem tiem, kas viņam palīdzējuši albuma tapšanā – ierakstu kompānijai „MicRec”, pavadošajai grupai, viesmāksliniekiem, producentiem, draugiem un atbalstītājiem.


Iepazīstinot klātesošos ar albuma tapšanas procesus, dziedātājs atklāj, ka vairumam dziesmu autori ir viņa ilggadējais kolēģis Jānis Strazds un tekstu autors Guntars Račs, kuri arī klātesošos pagodināja ar savu klātbūtni. Šajā albumā atrodama arī dziesmas “You Raise Me Up” koverversija, ar kuru Andris guva vērā ņemamus panākumus konkursā “Jaunais vilnis”. “Dziesmiņu par piedošanu speciāli Andrim sarakstījis Maestro Raimonds Pauls, kura pašam dziedātājam īpaši patīkot.

Ierakstu producēja Ērglis un Strazds un darbs pie jaunā albuma Liepājas studijā “FM Studio” ilga vairākus mēnešus. Dziesmas miksēja un ierakstīja Egils Mežs.

Radiostacijās atskaņoto dziesmu „Pa paralēli” Andris Ērglis izpildīja kopā ar Kristīnu Zahārovu (Talantu Konkursa uzvarētāja, Eirovīzijas konkursa dalībniece) arī „MicRec” bārā.

Lai dzirdētu Andra Ērgļa skanīgo un samtaino balsi un liriskās dziesmas, visiem pārējiem būs jādodas uz mūziķa lielkoncertu 12. aprīlī Ķīpsalā vai jāiegādājas jaunais albums „Sirdspuksti”. Jaunajā albumā ir pavisam 12 dziesmas. Lielākā daļa no šīm dziesmām ir rakstītas speciāli šim albumam.

Nedaudz atklājot nianses no gaidāmā koncerta, Ērglis atklāj, ka tajā ikvienu gaida pārsteigums. Ērgļa lielkoncerta programma būs sadalīta divās daļās. Pirmajā daļā tiks izpildītas albumā „Sirdspuksti” iekļautās dziesmas, bet koncerta otrajā daļā Ērglis uzstāsies ar mūziķiem, ar kuriem jau viņš uzstājies līdz šim.

Par cik jaunajā albūmā viena dziesma ir ierakstīta kopā ar operas dīvu Kristīni Zadovsku, klātesošajiem žurnālistiem radās jautājums par to, vai mākslinieks negrasās pievērsties operai, uz ko Andris Ērglis atbildēja: ”Esmu dzirdējis, ka cilvēki, kas agrāk muzicējuši pop, rock, šlāgermūzikas stilā, pēc pievēršanās operai vairs nav spējuši atgriezties pie iepriekšējā stila. Tu nevari būt gan popmūzikas dziedātājs, gan operdziedātājs. Ir jāizvēlas. Varbūt vēlāk es domāšu citādi, iespējams, ka 35. gadu vecumā jau dziedāšu operu, bet šobrīd vēl neesmu tam gatavs”. Mīļās meitenes, varat būt drošas, ka Jūsu elks ar savām liriskajām dziesmām priecēs vēl vismaz 10. gadus.

Lai gan operu ārijām Ērglis vēl tuvākajā laikā netaisās pievērsties, viņš nenoliedz, ka varētu atgriezties uz teātra skatuves. Šeit jāatgādina, ka Ērglis guvis pieredzi Liepājas teātrī, dziedot J. Lūsēna operā „Agrā rūsa”.
„Tā bija pirmā reize, kad es nodarbojos ar teātra mākslu. Pateicoties teātrim es jūtos tagad daudz brīvāk uz skatuves. Es nenoliedzu, ka šim visam pasākumam varētu būt arī turpinājums”, tā mākslinieks.

Uz žurnālistu provakatīvo jautājumu par to, vai Ērglis spētu atveidot galveno lomu (Jēzu Kristu) Viestura Tīles gaidāmajā iestudējumā „Jesus Christ Superstar”, mākslinieks atklāj, ka šāds piedāvājums jau aizkulisēs viņam ir izskanējis. Pēc garas pauzes Ērglis tomēr apstiprina, ka viņam šī loma būtu pa spēkam, lai gan tas nepavisam nebūtu vienkārši.

Jautājumu ierakstu kompānijai Micrec par to, kurā kategorijā nākamgad varētu izvirzīt albumu „Sirdspuksti” uzdod žurnālists Sandris Vanzovičs, taču Ērglis lūdz, lai ļauj viņam uz šo jautājumu atbildēt. Pasākuma „vaininieks” žurnālistam atbild ar pretjautājumu, kurā kategorijā Vanzoviča prāt šis albums ierindojams, uzsverot, ka viņš jau presē lasījis recenziju, ka albums ierindojams šlāgermūzikas kategorijā, neskatoties uz to, ka albums veikalu plauktos vēl recenzijas publicēšanas laikā nebija nonācis.

Uz šo jautājumu Vanzovicš atbild: „Divas dziesmas no šī albuma biju dzirdējis un man liekas, ka tu visas dziesmas dziedi kā šlāgerus”. Andra Ērgļa sejā jūtams aizvainojums un rodas jautājums par to, vai žurnālists dziesmu „Broken Lullaby” arī uzskata par šlāgeri. Uz šo jautājumu atbilde neseko. Ērglis turpina: „Es nepretendēju uz roku. Jā, es dziedu šlāgeri, bet šis albums noteikti nav šlāgeris”.

Šajā brīdī sarunā iesaistās arī Guntars Račs, kurš iekarsušos vīriešus nomierina solīdams iekļaut "Sirdspukstus" bērnu albumu kategorijā: „Es dažas dziesmas atskaņoju savai meitai, viņai patika”, saka Račs. Smaidot piebalso arī Ērglis: „Manai arī. Vispār dziesmas ir jāpārbauda uz bērniem, lai zinātu, vai dziesma ir vai nav hīts.”

Račs turpina: „Es ceru, ka Dzelzs Vilks tā nedara”.

Turpinot par šlāgera tēmu Ērglis paturpina: „Vispirms rodas dziesma, tad aranžējums. Ja runājam par Dzelzs Vilku, noņem pavadījumu, nodziedi tikai meldiņu un būs tev šlāgeris. Arī Līvus var ielikt šlāgeru kategorijā - „Meitene Zeltene”, „Zīlīte”, „Piedod man” ir šlāgeris labā nozīmē”.

Sarunā iesaistās Jānis Strazds norādot, ka visas šīs dziesmas ir Rača sacerētas, uz ko Račs atbild: „Ja dziesmu raksta Račs, tad tas ir šlāgeris, ja Ingus Bērziņš – tad poproks”.

Šlāgera definīciju visiem dara zināmu muzikoloģe un žurnāliste Daiga Mazvērsīte: „Šlāgeris ir lipīga dziesma. Angliski ekvivalents vārdam hīts”. Mazvērsīte atklāj vēl kādu faktu. Izrādās, ka dziesma „Meitene zeltene” ir angļu tautas dziesma ar nosaukumu „Trick track polka”, ko 1932. gadā ierakstītja Alfrēds Poriņš un Anita Klints. Račs ir apmulsis: ”Un man visu laiku likās, ka tā ir mana dziesma”.

Andris Ērglis vēl nevar nomierināties un vēlas turpināt apspriest šlāgermūzikas tēmu: „Kad iznāk Normundam Rutulim albums, to uzreiz ierindo šlāgeru kategorijā. Man mājās ir gan viņa jaunākais, gan iepriekšējais albums un man tā nemaz nešķiet. Ir jāskatās izpildījums. Ir taču Apvedceļš un vēl visādas grupas, kur tad tās ierindot?”

„Ir kantrī un šlāgeris. Vienā „maisā” tos nesaliksi. Ja ir cepure galvā, tad kantrī, ja cepures nav, tad šlāgeris. Ir ādas bikses – roks. Liepāja – hārdroks”, smejot saka Račs.

Nobeidzot sarunu, Guntars Račs visiem vēlreiz atgādina, ka šis ir stabils popmūzikas albums, jo popmūzika sevī ietver ļoti daudz ko – sākot ar šlāgeri un beidzot ar rock’ n roll.

”Ir kvalitatīvs ieraksts, ir mazāk kvalitatīvs un nav nekā. Spriediet paši un tiekamies koncertā”, piebilst Ērglis.

Andra Ērgļa soloalbums „Sirdspuksti” – kvalitatīva popmūzika, pie tā arī paliekam, piekrītat?Komentāri (2)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
ivo fomins
bggnhhjuukiiophgnjgjhghhgnhgnhgnhhmjjkikjlophnhghnhgnhgnhgnhhmjjkijlophnhhnjgnjgnjgnjgnhhmjjkiopgnhgnhghhghhgnjgjjgnhhmjjkijlojpgngnhgjhgjgjgjnhhmjjkijophnjhjnjhnjhnjhnjhjjhnjhnhhmjjjjnnhjnnhjjhnjhmjjkiuophjjhjhjjhnjjmjjkijophnjhjjhjnjhnjhnjhnhhjukiilophnhhjuukiilojkhmjhnjhnhhmjjkiuophnjhnjhmnjhnjhnjhnhhmjjkiuopunjujmjujjujmjujjujjunhhmjjkiuophmjhjjhjjhjjhjuuiohphnjnhjjhjjhjjhjjhjnjjjjhmjjkijoiphjjhjjhjjhjjhjjhjjhjjhjjhjhjjhjjhmjhmjukiopnjhjjhjjhjjhjjhjjhjjhjjhjjhjnjnhhmjjkijophjjhjjhjjhjjhjjhjhjjuhjjhnhhjuukiiophjjhjjhjjhjjhjjhjjhjjhnnhhnjhjhjjhjjhgjjhiiophjjhjjhjjhjjhjjhjjhjhjh
17.05.2014. plkst. 17:06
Andra albūms tiešām nav šlāgeris ,,,
24.04.2008. plkst. 10:52

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 18. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Garākais bārs pasaulē atrodas New Bulldog, Rock Island, Illinoisā un tas ir 208 metrus garš

Pasākumi

Aleksejs Naumovs. "Dzimšanas diena". Glezniecība

„DZIMŠANAS DIENA”  —  katrs zinām, ka tie ir svētki, kas aicina just prieku par dzīvi,  apzināties, ka tas ir vērtīgākais, kas mums pieder — katram atvēlētais laiks,...