Filips Kirkorovs 25 gadu laikā 25. reizi Latvijā

Filips Kirkorovs 25 gadu laikā 25. reizi Latvijā

13. martā, savas 25 gadu karjeras laikā, 25. reizi Latvijā viesojās viena no Krievijas skandalozākajām popzvaigznēm – Filips Kirkorovs.

Šoreiz mākslinieks nebija viens, viņam līdzi gan preses konferencē, kas notika viesnīcā „Radisson SAS”, gan arī uz skatuves atradās kāda simpātiska tumšmate – Ukrainas „skaistule” un skaistās balss īpašniece Ani Lorak, kura šogad pārstāvēs savu valsti „Eirovīzijas” konkursā Belgradā.

Ani Lorak ir astoņu zelta disku īpašniece, neskaitāmu konkursu un festivālu fināliste, bet savā valstī ieguvusi pieprasītākās, seksīgākās un populārākās popzvaigznes titulus.


Ani Lorak „Eirovīzijā” izpildīs dziesmu „Shady Lady”, kuras autors ir tieši Kirkorovs. Lai gan Ani Lorak dzied jau kopš 14. gadu vecuma, „Eirovīzijā” viņa piedalīsies pirmo reizi. Arī Latvijā daiļava bija pirmo reizi, tāpēc iznācienam Kirkorova koncertā gatavojās īpaši.

Jau pašā preses konferences sākumā, Kirkorovs sāka stāstīt par gaidāmo „Eirovīziju”, to, cik ļoti tā viņu ir piesaistījusi. Līdz ko pieminēts „Eirovīzijas” vārds, konferenču telpā, dziedoši un tērpti pirātu drēbēs, iesoļo Latvijas pirātu „brigāde” (Pirates of the sea). Ani Lorak no „pirātu” rokām saņem skaistu ziedu pušķi, bet Kirkorovs – pudeli. Pēc nelielas „Eirovīzijas” dalībnieku sarunas, Kirkorovs atvadās no „pirātiem” un aicina uz savu vakara šovu.Untitled 4.jpg - 50.41 KB

Kad „Pirates of the sea” ir pametuši telpu, saruna var sākties.
Sarunas laikā Kirkorovs atklāj, ka savā 25 gadu karjeras laikā jau 25. reizi viesojas Latvijā. Viņš uzreiz arī piebilst, ka esot bijis ļoti patīkami pārsteigs un priecīgs, kad uzzinājis, ka biļetes uz gaidāmo koncertu jau izpirktas divu nedēļu laikā. „Jauki zināt, ka Latvijas publika vēl aizvien mani klausās”, saka Kirkorovs.

Panākumus sasniegt grūti, vēl grūtāk noturēt sasniegto

Slavenais Krievijas mākslinieks atklāj, ka kaut ko sasniegt ir ļoti grūti, it sevišķi mūsdienās, taču vēl grūtāk ir noturēt šos sasniegumus:„ Šobrīd noturēt interesi par sevi ir ļoti grūti. Man gribas, lai uz maniem koncertiem cilvēki nāk, tāpēc, ka Filips Kirkorovs – tas ir brends, tā ir kvalitāte, „dzīvais” izpildījums”, saka mākslinieks. Klīst baumas, ka Kirkorovs koncertos nedzied „dzīvajā”, taču Kirkorovs uz to atbild: „Cilvēki, kas pēdējos gados nāk uz maniem koncertiem, zina, ka es un mani draugi, cilvēki, ar kuriem kopā uzstājos, dzied „dzīvajā”. Dažreiz ir gadījumi, kad jāuzstājas lielos pasākumos, kuros bez manis dzied arī citi mākslinieki un nav iespējams tik ātrā laikā nomainīt aparatūru, tad gan dziedu uz fonogrammas, jo nav jau citu variantu”.

Mākslinieks turpina: „Šovam vajag daudz naudas, viss šobrīd ir ļoti dārgs. Man līdzi ir atbraukuši 40 cilvēki, es nevaru atļauties viņus izmitināt kādā lētā motelī, tāpat par tērpiem, telpām - par visu ir jāmaksā. Tā ir milzīga nauda. Es saprotu, ka cilvēku resursi nav neierobežoti šajos ekonomiskajos apstākļos. Esmu gatavs visu dzīvi atdot, upurēties, lai cilvēkiem sagādātu labu šovu un pozitīvas emocijas. Es zinu, ka cilvēki no manis kaut ko gaida, viņi gaida šovu, to pašu gaida arī no maniem draugiem. Man nav tiesību cilvēkus mānīt, dziedāt fonogrammā”.

Upurēšanās un vientulības sajūta

Lai gan daudzi var tikai apskaust Filipa Kirkorova panākumus, mūziķis atzīst, ka ir ļoti vientuļš: „Mūzika ir tā lieta, kurai jābūt pirmajā vietā. Tā nekad tev nepiedos, ja atstāsti to otrajā „plānā”. Es esmu mūzikai atdevis visu savu dzīvi, es esmu vientuļš. Pēc koncerta, kad tevi „nēsā uz rokām” 10 000 cilvēku, kas nebeidz apbrīnot tavu talantu, sniegt tev aplausus, es pārnāku mājās, aizveru durvis un aiz tām palieku tikai es viens pats. Bieži vien es vēlos ātrāk iemigt, lai nākamajā dienā atkal kāptu uz skatuves un sagādātu sev svētkus – cilvēku aplausus. Neviens jau nezina, cik vientuļš tu jūties, cik skumji tev ir. Cilvēki ir atnākuši uz pasākumu un mans uzdevums ir izklaidēt viņus”.

Turpinot par mūziku un sevis ziedošanu, arī Ani Lorak atzīst, ka sevi jau ir ziedojusi mūzikai. „Protams, es gribētu būt māte un mīloša sieva kādu dienu. Es ceru, ka man izdosies dzīvē sabalansēt abas šīs lietas – mūziku un ģimeni. Dievs man ir atsūtījis brīnišķīgu cilvēku, kas vienmēr ir kopā ar mani, atbalsta mani, ko šajā biznesā ir praktiski neiespējami atrast”.

Par savstarpējo pazīšanos un draudzībuUntitled 2.jpg - 41.07 KB


Ani Lorak: „Mēs esam pazīstami jau ļoti sen. Kopā esam spēlējuši vairākos mūziklos”.
Kirkorvs: „Ani Lorak ir ļoti slavena māksliniece savā dzimtajā Ukrainā, viņai ir lielisks balss tembrs, nebeidzama enerģija un talants. Es uzskatu, ka viņa šobrīd ir labākā dziedātāja Austrumeiropā”. Turpinot jūsmot par Ani, Kirkorovs piebilst: „Kad uzzināju, ka Ukrainu šogad „Eirovīzijā” taisās pārstāvēt Ani, es sarakstīju speciāli viņai dziesmu. Pirms tam biju sarakstījis vispirms dziesmas un tikai tad atradās izpildītājs”.

Ani Lorak: „Eirovīzjas” atlasē savā valstī piedalījos arī pirms 3. gadiem. Tad Ukrainu „lielajā Eirovīzijā” pārstāvēja grupa „GreenHolly”, kas pirmo vietu valstī ieguva pateicoties politiskām aktivitātēm. Tajā laikā es biju publikas mīlule, saņēmu lielu preses uzmanību, mani fani pat sarīkoja demonstrāciju. Tad es jutos kā uzvarētāja”.

Par Eirovīziju turpina Kirkorovs: „Un tā viņi katru gadu piedāvāja Ani piedalīties „Eirovīzijā”, taču viņa ne reizi nepiekrita, līdz šim brīdim..”

„Jā, es arī šoreiz nepiekritu uzreiz. Metu monētu pat trīs reizes un visas reizes tā norādīja, ka man jāpiedalās”, atceras Ani.

„Līdz šim mums ir ļoti veiksmīgi gājis gan ar dziesmas ierakstu, gan dziesmas prezentēšanu. Bijām Krievijā, Igaunijā. Ceram, ka Latvijā mūs arī uzņems labi, jo mēs paši ļoti uztraucamies. Šis ir vissarežģītākais un visgrūtākais koncerts, tāpēc, ka Rīga ir Baltijas valstu mūzikas galvaspilsēta”, uzskata Kirkorovs.P1030145.JPG - 61.04 KB

Krievijas „Eirovīzija” un Dima Bilans

Jautāts par Krievijas „Eirovīziju”, Kirkorovs neslēpj savu izbrīnu „Es tiešām nesaprotu, kāpēc Dimam Bilanam to vajag. 2006. gadā viņš Grieķijā ieguva 2. vietu. Laikam grib „paņemt” to, ko tad viņam atņēma Lordi”.
Kirkorovs atklāj, ka viņa favorīts bijis kāds cits: „ Krievija nobalsoja pārliecinoši par Dimu, taču es labprātāk būtu gribējis Belgradā redzēt Lazarevu. Dima vienreiz jau piedalījās šajā konkursā, būtu godīgi, ja Lazarevs šoreiz būtu braucis”.
Jautāts par to, vai gadījumā, ja viņš nebūtu „atradis” Lorak, vai viņš būtu braucis uz Belgradu ar Dimu Bilanu, mākslinieks atbild, ka tas to nebūt nenozīmē: „Man Dima Bilans nav vairs interesants. Ja būtu uzvarējis Lazarevs un es nesadarbotos ar Ani, tad noteikti būtu sarakstījis dziesmu arī viņam. Taču es vēlu veiksmi un mīlestību arī Dimam”, tā Kirkorovs.

Dziesmas „Shady lady” vēstījums

Jautāta par dziesmu „Shady Lady”, kas vēsta par to, ka cilvēka iekšējā būtība ir svarīgāka par vizuālo, Ani Lorak atbild: „ Šī tēma man ir ļoti tuva. Pasaulē ir tik daudz ar HIV inficētu un slimu cilvēku, kuriem ir svarīgs mūsu atbalsts. Parasti, uzzinot par līdzcilvēka nelaimi, draugi un kolēģi no viņa novēršas, vismaz tā ir Ukrainā. Taču kāds labs vārds vai mīlestība pret šiem cilvēkiem un vispār pret visiem cilvēkiem, no mums neko neprasa, pateikuši kādu labu vārdu, mēs nekļūsim nabagāki. Mums visiem kopā ir jācīnās, mums ir jāsajūt citu cilvēku sāpe un jāpalīdz tiem” no sirds runā Ani Lorak, kura Ukrainā ir HIV/ AIDS Labas gribas vēstniece.
„Eirovīzjā” būs prese, plaša auditorija, es gribu visiem nodot šo ziņu, pateikt, ka tas ir svarīgi. Pasaulē ir eksistē arī kas tālāk par tavu degungalu”, turpina Ukrainas popzvaigzne.P1030147.JPG - 60.08 KB
Kirkorovs piebilst, ka Ani tiešām šajā lietā ir ļoti dziļi iesaistījusies: „Viņa nesaka to tikai tāpēc, ka tie ir skaisti vārdi, viņa reāli arī darbojas šajā jomā, viņa ir varone. Viņas entuziasms, pozitīvisms un cīņas spars arī ir viens no iemesliem, kāpēc man patīk ar viņu sadarboties”.

Ani Lorak turpina: „Esmu nākusi no internātskolas, mans brālis gāja bojā Afganistānā. Esmu pati ļoti daudz pārdzīvojusi. Ja kāds man tad būtu palīdzējis, tad, kad man tiešām bija vajadzīga palīdzība, es būtu bijusi ļoti pateicīga. Mēs nevaram aizmirst to, ka šodien mēs esam šeit, bet nezinām, kas var būt ar mums jau rīt. Viss ir Dieva rokās.”

Kirkorovam atmiņā visspilgtāk palicis koncerts vienam cilvēkam

Uz jautājumu, vai pasaulē ir tāda vieta, kur slavenais mākslinieks nav uzstājies, viņš atbild: ”Kur tik neesmu bijis! Taču ne reizi vēl ne esmu koncertējis Parīzē, koncertzālē„Olimpija” un „Royal Albert Hall” Londonā. Un arī Austrālijā, Sidnejā Operas ēkā neesmu uzstājies”. Taču kā noskaidrojās, Kirkorovs iepriekš nav uzstājies arī Arēna Rīga.

„Man ļoti patīk, kad uz koncertu ir sanākuši daudz cilvēku. Tā enerģija, kas nāk no šiem cilvēkiem nav salīdzināma ne ar ko. Lai gan man atmiņā ir palikuši tieši koncerti, kur bija 400 – 500 cilvēku” , atceras mākslinieks.

„Ļoti spilgti atceros vienu koncertu, kas bija vienam cilvēkam. Ne jau tāpēc, ka neviens nebija ieradies (Smejas), taču arī ar to māksliniekiem jārēķinās un jābūt gataviem. Tas bija pirms 10. gadiem Las Vegasā, kur līdz šim vēl neviens mākslinieks nav uzstājies. Man šis šovs bija svarīgs, jo bija jāparaksta, jādabū līgums, kuru, protams, man beigās parakstīja. Teātra zālē es uzstājos vienam cilvēkam, un tieši tad es sapratu, kāds kaifs ir strādāt, negaidot aplausus. Izrādās, ka aplausi koncerta laikā man traucē, izsit no līdzsvara. Tagad savos šovos cenšos dziedāt vienu dziesmu pēc otras. Kad šovs ir beidzies un tad skan vētraini aplausi – tas ir kas cits, tas ir kādēļ ir vērts dzīvot” ar sajūsmu atklāj Kirkorovs.

Runājot par koncertu, jāteic, ka patiešām Arēna Rīga bija Filipa Kirkorova pārņemta – vietas nebija piepildītas 100%, taču pavisam tuvu tam bija gan, skatītāji gavilēja līdzi, dažs labs pat dejoja līdzi, aplausi skanēja pēc katras dziesmas un arī dziesmu laikā, cilvēki dāvāja māksliniekam ziedus, smaidu un milzīgu enerģiju. Untitled 3.jpg - 54.22 KBKoncerts ilga vairāk par 2 stundām, kuru laikā Kirkorovs paspēja pat sešas reizes pārģērbties. Uz skatuves valdīja brīnišķīgs šovs, šovs ar lielo burtu. Krāsaini tērpi, kas vairākkārt tika mainīti, lieliski dejotāji, pavadošā grupa, uguņošana – tas ir šovs, ko daudzi pašmāju mūziķi jauc ar teātra iestudējumu uz skatuves. Cerams, ka arī pašmāju mūziķi vēroja šovu klātienē un smēlās saviem koncertiem kādu interesantu ideju.

Komentāri (4)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
klausities vinu var, ari dazreiz paskatities
18.10.2008. plkst. 17:43
Uz viņu skatoties atceros veco anekdoti - B.Mārlijs pīpēja zālīti un sacerēja fantastiskas dziesmas, F.Merkūrijs - lietoja daudz ko stiprāku un sacerēja neaizmirstamus gabalus, K.Kobeins - pat vēl smagākas lietas, bet palika mūzikas vēsturē uz visiem laikiem...bet F.Kirkorovs?? Nu būtu vismaz līmi paostījis!!! Ceru, ka fanus neaizvainoju :P
10.05.2008. plkst. 20:28
pretunīgas tipiņš! vienā teikumā- man patīk, kad ir sanākuši daudz cilvēku , bet nākamajā- aplausi koncerta laikā man traucē, izsit no līdzsvara. Interesanti, prekš kam tad vajadzīgi tie daudzie skatītāji un klausītāji, ja traucē aplausi. Tad tik jāieraksta plates, nevis jākoncertē dzīvajā.
22.04.2008. plkst. 16:17
izrādās kādos koncertos tik Filipam nav bijis jādzied !,,
16.03.2008. plkst. 18:31

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 17. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Uz McDonald’s Bic Mac maizītes ir vidēji 178 sezama sēkliņas

Pasākumi

Latvijas mākslas klasika Dr. Gunta Belēviča kolekcija

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Baltajā zālē (K.Valdemāra ielā 10a, Rīgā) ar turpinājumu Hēges zālē no 2008.gada 7.septembra līdz 5.oktobrim būs skatāma izstāde Latvijas mākslas...