Latvijā viesojas britu „jazz – funk” grupa „Shakatak”

Latvijā viesojas britu „jazz – funk” grupa „Shakatak”

Grupas „Shakatak” 28. gadu pastāvēšanas laikā šī bija pirmā reize, kad britu „jazz - funk” grupa viesojās Latvijā.

Grupas koncerts notika 11. martā Kongresu namā.


Ap pulksten 19:30, kad jau bija jāsākas koncertam, zāle tikai sāka pildīties. Sākumā likās, ka Krisa de Burga koncerts Arēna Rīga būs pulcējis visus mūzikas mīļotājus, taču līdz koncerta sākumam (aptuveni 19:45), Kongresu nama zāles sēdvietas jau bija piepildītas par 80% - tomēr ziņkārīgie bija sapulcējušies, lai klātienē pārliecinātos par grupas lielisko izpildījumu dzīvajā. Jāpiebilst, ka Krisa de Burga koncerts sākās nedaudz vēlāk - 21:00, par ko arī liecināja fotogrāfu un žurnālistu „masveida” zāles atstāšana. Paši vainīgi – labāko viņi neredzēja!

Uz koncertu bija sanākuši (sabraukuši) arī daudzi tā saucamie „melnie”, čigāni, kas bija lielākie grupas atbalstītāji visa koncerta garumā. Protams, netrūka arī „pelēko letiņu”, kas visu koncerta laiku centās „turēt” līdzi karstasinīgajiem un komunikablajiem cittautiešiem.

Grupa uz skatuves kāpa 6 cilvēku sastāvā - vokāliste Džila Savarda, ģitārists Alans Vormalds, bundzinieks Rodžers Odels, basģitārists Džordžs Andersons, pianists Bils Šarps, kā arī bekvokāliste un saksofoniste Džekija Hiks.

Uzreiz jāpiebilst, ka dzīvajā grupa spēlē tiešām apbrīnojami – gandrīz katrs no mūziķiem spēlē vairākus instrumentus, dzied un aktīvi darbojas visu koncerta laiku.

Koncerta pirmā daļa aizritēja visai mierīgā gaisotnē, taču pēc 20. minūšu starpbrīža, cilvēki bija kļuvuši daudz aktīvāki – koncerta laikā kāds jauns vīrietis vokālistei aiznesa vēstulīti, kuru gan Džila skaļi nenolasīja.

Tāpat zālē sēdošie pirmās rindas vīrieši aktīvi no mobilajiem telefoniem centās iemūžināt kustīgās un skanīgās dziedātājas un tumšādainā ģitārista Džordža vai ik katru kustību.

Cilvēki aplaudēja, cēlās kājās un dzīvoja līdzi – dažbrīd likās, ka tas ir kāds „sektantu” pasākums, jo kautrīgie latvieši taču nekad tā neuzvedas! Taču nekādas naudas summas pēc koncerta un koncerta laikā netika prasītas – tā kā - viss kārtībā

Shakatak kompozīcijas Latvijā kļuvušas īpaši aktuālas, pateicoties pašmāju projektam Flyingmice, kuri savā daiļradē veiksmīgi izmantojuši divas grupas dziesmas – «Night Birds» un «Easier Said Than Done». «Night Birds» latvisko versiju ar nosaukumu «Nakts Putni» iedziedājusi Ella, bet kompozīcijā «Easier Said Than Done» dzirdama dziedātāja Marka Rivas balss. Diemžēl ne Ellu, ne Markus Rivu koncerta laikā neizdevās saskatīt.

Koncerts ilga apmēram pusotru stundu.

Grupas „Shakatak” koncerts klātesošajiem atmiņā paliks ar jautrību, lieliskām balsīm, profesionāliem „spēlmaņiem” un džezīgiem ritmiem...

Komentāri (3)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Arī gribēju tikt , bet saplānots bija kas cits !
16.03.2008. plkst. 11:02
man džezs ĻOTI , un es tieku ,,,
12.03.2008. plkst. 18:59
Zeel ka netieku jo man lloti patiik dzezs!
12.03.2008. plkst. 17:09

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 14. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Garākais bārs pasaulē atrodas New Bulldog, Rock Island, Illinoisā un tas ir 208 metrus garš

Pasākumi

Festivāls "MOONLIGHT PARTY 2009 "

11. jūlijā Saulkrastu pludmalē notiks festivāls „Moonlight Party” Uz
piecām pasākuma skatuvēm uzstāsies vairāk nekā 50 mākslinieku, tai
skaitā – Martin Solveig, Sandy Rivera,...