Ričards Klaidermans „piepilda” dvēseles (koncerta apskats)

Ričards Klaidermans „piepilda” dvēseles (koncerta apskats)

Pasaulē populārākais instrumentālās klaviermūzikas izpildītājs Ričards Klaidermans atkal un atkal iepriecina savus klausītājus un mūzikas atbalstītājus Latvijā.


Romantiskais Ričards Klaidermans (īstajā vārdā Philippe Pagès) šoreiz (Latvijā bijis jau vairākkārt) koncertēja Kongresu nama Lielajā zālē.

Neilgi pirms koncerta sākuma, ikviena vieta (1200 sēdvietas) bija piepildīta, turklāt, zālē vēl bija arī papildvietas, kas nozīmē, ka neskatoties uz to, ka mākslinieks Latvijā viesojas ne pirmo reizi vien, ir mūsu valstī ļoti iecienīts un gaidīts.

Skatītāju rindās varēja redzēt gan cilvēkus ievērojamā vecumā, tā teikt, labākajos gados, gan arī pavisam jaunus cilvēkus. Taču neskatoties uz apmeklētāju dažādo vecumu, viņus, vismaz šajā vakarā, vienoja kas kopīgs – vēlme ieklausīties, sadzirdēt un sajust...

Koncerts Kongresu nama telpās sākās precīzi plkst. 19:30, kad uz skatuves kāpa šarmantais un talantīgais franču pianists Ričards Klaidermans. Uz skatuves viņam "piepalīdzēja" arī vijoļu trio - 3 šarmantas un apburošas dāmas no Viļņas.

Izrādās, ka pats mākslinieks nemaz pat vēl koncerta laikā nezināja, no kurienes ir atbraucis viņa pavadošais sastāvs – meiteņu trio, taču pēc 15. minūšu pārtraukuma, kas tika pieteikts latviešu valodā pēc apmēram 45. minūtēm, Klaidermans spēja publiku iepazīstināt arī ar savām apburošajām lēdijām.

Pēc nelielās pauzes jeb starpbrīža mākslinieks atkal bija gatavs izrādīt savu talantu klātesošajiem. Atgriežoties uz skatuves, mākslinieks bija paguvis ne vien iepazīties ar uz skatuves esošajām meitenēm, bet arī nomainīt apģērbu (žakete zilā krāsā).

PC310138.JPG - 72.42 KBKoncerta otrajā daļā klātesošajiem bija tas gods ieklausīties mūzikā no slavenās filmas „Titāniks”. Arī gaismas efekti šajā daļā bija pārsvarā zilā krāsā - sapņu, debesu, jūras krāsā, lai skatītāji varētu ļauties sapņu un atmiņu lidojumam...

Koncertā, kā solīts, skanēja visskaistākās, visromantiskākās melodijas no Ričarda Klaidermana 30 gadu laikā radītā repertuāra.

Skanot pazīstamām un visiem pazīstamām kompozīcijām, skatītāji centās dzīvot līdzi – aplaudēja, dāvāja ziedus un „mirdzēja” aiz prieka. Jāteic, ka Klaidermans arī nepalika pateicību parādā un dažiem „kaislīgākajiem” apmeklētājiem uzdāvināja savus nošu „memuārus”, bet kādai pavisam laimīgai sievietei izdevās koncerta laikā tikt pat pie autogrāfa.

Mākslinieks koncerta laikā apgalvoja, ka runā ļoti slikti angliski, tāpēc viņš runāšot franciski, ko arī laiku pa laikam darīja. Taču domājams, ka franču valodas zinātāju zālē vai nu nebija, vai bija uz „pirkstiem saskaitāmi”, jo situācijās, kad bija jāaplaudē, neviens to nedarīja.

Beidzoties koncertam, kas ilga apmēram pusotru stundu, mākslinieks apsolīja atgriezties un priecēt mūsu sirdis atkal un atkal..., ja vien mēs to vēlēsimies.

Izskatās, ka Latvija jau tai pat brīdī bija gatava nākamajam koncertam, jo „fanu’” pūlis pie skatuves malas ar sagatavoties blociņiem, CD un pildspalvām, māksliniekam atstājot skatuvi, jau gaidīja Klaidermana atgriešanos, lai bez romantiskā koncerta no pianista atmiņā paliktu vēl kāda liecība par 10. marta koncertu.

Dodoties uz garderobi, kur, protams, bija milzum garas rindas, varēja dzirdēt ļaudis apspriežamies par notikušo koncertu.

Cilvēki bija apmierināti un galvenā doma, ar kādu koncerta apmeklētāji atstāja Kongresu nama telpas bija: „šis koncerts bijis kas īpašs, kaut kas dvēselei, ko mēs ikdienas steigā pat nespējam novērtēt un sajust”.

Ja cilvēku sirdis ir pilnas emociju, acis mirdz un uz lūpām redzams patiess smaids, domājams, ka varam teikt, ka koncerts bija patiešām izdevies un pianista nākamais koncerts noteikti vēl būs...

Komentāri (4)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
edvards
ja varētu dabūt titānika notis es būtu ļoti laimīgs. Mans e-pasts balgalvis.edvards10@inbox.lv ludzu atsutiet ! busu pateicigs !:)
30.04.2011. plkst. 10:38
varbūt vēl tagad vien nevar atgūties ?,,
12.03.2008. plkst. 18:42
Rituk, tu biji arī uz koncertu?Ceru,ka nenoģībi:)
12.03.2008. plkst. 12:31
Gandrīz vai ģībstu klausoties Ričardu !!
12.03.2008. plkst. 11:40

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 12. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Pizza Hut ir pasaulē lielākais picu restorāns, kas dienā pasniedz ap 1,7 miljonu picu

Pasākumi

Bryan Adams atgriežas ar albumu “11”

No šīs nedēļas Latvijā pieejams populārā Kanādas rokmūziķa Braiena Adamsa (Bryan Adams) vienpadsmitais studijas albums “11”, kurā dzirdamas gan mūziķim raksturīgās balādes, gan topošā poproka klasika....