Gustava Kluča darbi no muzeja kolekcijas dodas uz izstādi Hāgā

Gustava Kluča darbi no muzeja kolekcijas
dodas uz izstādi Hāgā

Izcilā latviešu mākslinieka Gustava Kluča darbi no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja krājuma no 2008.gada 12.aprīļa līdz 13.jūlijam būs skatāmi Hāgas Gemeentemuseum.

Izstāde tiek rīkota sadarbībā ar Latvijas Republikas vēstniecību Nīderlandē, un tā ievadīs Latvijas Republikas 90. gadadienai veltīto kultūras pasākumu programmu Nīderlandē.


Gustavs Klucis (1895–1938) ir viens no vislabāk pazīstamajiem latviešu izcelsmes māksliniekiem pasaulē. Viņa darbu kolekcija pamatoti ir kļuvusi ne vien par Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, bet arī par Latvijas valsts vizītkarti. Pēdējā desmitgadē mākslas kuratoru interese par šo kolekciju aizvien pieaug, Gustava Kluča darbi regulāri tiek eksponēti dažādiem 20.gadsimta mākslas vēstures jautājumiem veltītās izstādēs, vienlaikus saglabājot gan pretrunīgi traktēta mākslas mantojuma, gan starptautiski novērtēta dārguma statusu.

Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā tiek glabāta gan skaitliski, gan kvalitatīvi nozīmīga Gustava KIuča darbu daļa, kas ļauj izsekot autora daiļrades attīstībai hronoloģiskā griezumā un atspoguļo mākslinieka mantojuma kopainu. 1964.gadā sava mirušā vīra darbu kolekciju muzejam uzdāvināja māksliniece Valentīna Kulagina (1902–1987).

Hāgas Gemeentemuseum tiks eksponēti 70 mākslas darbi, kas apliecinās Gustavu Kluci kā vienu no nozīmīgākajiem konstruktīvisma pārstāvjiem un fotomontāžas pionieri. Izstādē būs skatāmi 1920.gadu sākuma konstruktīvie zīmējumi un virkne 1920.gadu otrās puses zīmējumu, kas saistīti ar darbu pie izstāžu dizaina veidošanas. Ekspozīcijas kodolu veidos vairāki desmiti fotomontāžu – plakātu, pastkaršu un grāmatu ilustrāciju meti, kas galvenokārt tapuši no 1925. līdz 1930.gadam.

Izstādē tiks eksponēta arī kompozīcija Dinamiskā pilsēta (1919) – viena no pazīstamākajām agrīnajām Gustava Kluča fotomontāžām. Sociālisma celtniecība un valsts industriālās attīstības tēma kļūst par vadošo Gustava Kluča darbos līdz ar pirmā piecgades plāna pasludināšanu 1928.gada nogalē.

Hāgā būs skatāmi 19 plakāti, ko IZOGIZ izdevis no 1930. līdz 1935.gadam, kā arī vairākas unikālas fotomontāžas – šo plakātu kompozīciju meti.

Atgādināsim, ka 2007.gada 7.martā Latvijas Nacionālā mākslas muzeja pastāvīgajā ekspozīcijā, II stāvā (K.Valdemāra ielā 10a), tika atvērta apskatei Gustava Kluča paplašināta darbu kolekcija. Sakarā ar izstādi Hāgā Gustava Kluča kabinets publikai būs pieejams līdz 3.martam.

Komentāri (1)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
par Kluci neko nebiju dzirdējusi ,,
23.04.2008. plkst. 15:02

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 06. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Uz McDonald’s Bic Mac maizītes ir vidēji 178 sezama sēkliņas

Pasākumi

Grupa “Nothing special” velta dziesmu kandidātiem!

Slavenā Latvijas pingvīnu grupa “Nothing special” šonedēļ klausītāju vērtējumam nodod savu trešo singlu “Tā tu dzīvo” ar Eduarda Veidenbauma vārdiem. Dziesma ir veltījums visiem...