Kokanda

Kokanda

Kokanda – vienīgais uzbeku restorāns Rīgā

Bruņinieku ielā 12 ikvienam apmeklētājam durvis vērs vienīgais uzbeku restorāns Rīgā – „Kokanda”. Ēstuve savdabīga ikvienam šķitīs ne vien ar latvju vēderiem netradicionālajiem ēdieniem un atmosfēru, bet arī ar neordināro apkalpošanu.


Vispirms pārsteigumu apmeklētājiem noteikti izraisīs negaidīti spilgti krāsotās oranžās sienas, kas ar dažādu materiālu un citu krāsu klātbūtni padarītas tās par teicami raibu interjera sastāvdaļu. Diemžēl negatīvais iespaids tiks sniegts jau pie pirmā elpas vilciena plaušās, jo restorāna gaisā virmo izteikti spēcīgs cigarešu aromāts. Tādēļ nesmēķētāji patiesi varētu divreiz apdomāties, pirms baudīt uzbeku virtuvi atkārtoti. Šo mīnusu „Kokanda” centušies labot ar neskaitāmajiem telpaugiem logu ailēs, kas ne tikai zaļo un teicami iederas interjerā, bet arī rada ilūziju par nedaudz svaigāku gaisu nekā tas telpā ir patiesībā.

Toties par interjera dizaina akcentiem iestādes īpašnieki ir piedomājuši ar vērienu. Savdabīgā foto galerija pie ēstuves galējās sienas sniegs pavisam īsu ieskatu gan šīs tautas reliģiskajās, gan kultūras vērtībās. Arī savdabīgā bāra lete, kas veidota no nodrupušiem ķieģeļiem, liks uz iestādi paraudzīties citādākām acīm. To spēji papildina senatnīgās petrolejas lampas, kas līdzās akmeņiem un citiem dekoratīviem elementiem izvietotas pie logiem.

Atmosfēras apraksta noslēgumā nedrīkst nepieminēt arī teicami izvēlēto mūziku, kas ar pieklusinātu skaļumu un raitajiem uzbeku ritmiem ļaus gan ieklausīties tajā, gan risināt sarunas ar galdabiedriem.

Kopumā vērtējot iestādi, šķiet, ka tā domāta vienkāršām maltītes baudīšanas reizēm, jo biznesa pusdienas vai romantisku vakaru divvientulībā šeit neizdosies baudīt (pat neraugoties uz ierasti tukšajām restorāna telpām).

Ēdiena izvēle patiešām teicami atspoguļo iestādes izvēlēto formātu, jo sastopami patiesi savdabīgi un uzbeku kultūrai raksturīgi baudījumi. No ne sevišķi plašā, toties iespaidīgā, uzkodu klāsta ikvienam šādu ēdienu cienītājam būs visas iesējas nogaršot kalnu vējos cietinātu desu Sudžuk (2,05 LVL).

Viena no šīs tautas firmas zīmēm – plovs oš (šoreiz svētku variants) - izmaksās 3,10 LVL.

Pamatēdienu klāsts ar sevišķi smalku iedalījumu neizceļas, taču pacietīgākie spēs rast sev tīkamu maltīti. Zivju ēdienu cienītājiem gana ekstravaganta noteikti liksies menca zaļā mērcē, kas maciņu patukšos par 2.95 LVL.

Bet sadaļā, kur rodami uz liesmas cepti ēdieni, gaļas maltīšu cienītājiem būs iespējams apetīti remdināt ar jēra gaļas šašliku (5,40 LVL).

Priecē arī veģetāro ēdienu klātbūtne šādā restorānā, jo „Kokanda” tiem, kas atteikušies no gaļas, piedāvā tādus brīnumus kā baklažānus siera halātā, kas liks šķirties no teju trīs latiem.

Nedrīkst arī nepieminēt uzbeku populārāko ēdienu (vismaz tā apgalvo ēdienkarte, tādēļ uzbeku kultūras un virtuves pārzinātāji – spriediet paši...) zupu Lagman (1,50 LVL).

Visiem ēdieniem to piedevas jāiegādājas atsevišķi, taču priecē to visai zemās cenas. Piemēram, vārīti kartupeļi izmaksās vien četrdesmit santīmus. Visumā ēdienkarte atstāj patiesi labu iespaidu; izkārtota gan tā samērā haotiski (piemēram, Samsa maize (0,85 LVL) rodama aptuveni tās vidusdaļā), taču to atspēko maltīšu teicamā atbilstība vēlamajām tradīcijām.

Lai nu kā, bet ēdieni nav vienīgā savdabīgā lieta, ko iespējams iegūt šajā restorānā. 0,5 l tilpuma pudeli ar veldzējošu Bočkarjova alu (0,70 LVL), bet tiem, kas alkst pēc kādas stiprākas dziras, „Kokanda” piedāvā iegādāties 50 ml ar brendiju Naira (3,50 LVL).

Lielākā apkalpošanas īpatnība ir šī personāla centība par katru cenu ielauzties latviešu mēlē, kaut skaidri redzams un dzirdams, ka tas sagādā ne mazums grūtības. Toties šo pašu personu laipnā un neuzbāzīgā attieksme kompensēs jebkuru trūkumu.

Par operativitāti ir gluži cits stāsts... Ēdiens tiek pagatavots tik lielos tempos, ka jāsāk šaubīties par tā gatavošanu tieši pēc pasūtījuma saņemšanas. Vairāk gan jānosliecas domāt par kārtīgas mikroviļņu krāsns izmantojumu iestādē, taču tas, dīvainā kārtā, nepavisam neietekmē garšas kvalitāti, kas patiešām spēs izdabāt ikvienam izlutinātajam latviešu vēderam.

Komentāri (8)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Valdis
Laba vieta kur satikt \" Doņeckas republikas\" patriotus.
13.03.2015. plkst. 16:55
Peyser
Gicdiler e bu
21.02.2013. plkst. 16:54
beruniy
I wanna see there I am UZbek therefore i am interesting as people said it is good
21.10.2011. plkst. 19:41
buhar
Tagad uz Bruņinieku ielas atvērts jau labu laiku arī otrs uzbeku restorāns - "Uzbekistāna" (netālu no Bruņinieku/ Kr. Barona ielu stūra - pretī N. Draudziņas ģimnāzijai).
04.07.2011. plkst. 18:07
Jaunietis
Ir labi, draugus no londonas arī tur aizvedu, viņiem patika!
06.02.2009. plkst. 17:41

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 21. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

40% McDonald’s ieņēmumu nāk no „Happy Meals” pārdošanas

Pasākumi

Meksikāņu vakars

Meksikāņu vakars un tekila par puscenu
DJ Uģis...