Pie Kristapa kunga

Pie Kristapa kunga

Pie Kristapa kunga – restorāns visai ģimenei

Nelielā attālumā no Rīgas pilsētas centra Baznīcas ielā 27/29 klusu mājvietu radis viesai iespaidīgais restorāns „Pie Kristapa kunga”. Vien ieraugot restorāna nosaukuma izkārtni, viešas priekšstats par iestādes grandiozajiem izmēriem.


Pirmais iespaids patiešām nav maldīgs, jo restorānu iekštelpu veidotāji ar lieliem naudas līdzekļiem un lielummānijas palīdzību ir radījuši iespaidīgu un maksimālu galarezultātu. „Pie Kristapa kunga” ir izvietots divos līmeņos, kuru izstaigāšana un iepazīšana varētu no apmeklētāja prasīt ne vienu vien laika brīdi, jo pastaiga pa abiem stāviem pielīdzināma pārgājienam gan laikā, gan kultūrā.

Restorānā maltīti ir iespējams baudīt augšējā stāvā, kas vairāk līdzinās klasiska restorāna paraugam, vien ar tumšāku atmosfēru un depresīvāku noskaņu kā ierasts. Uz zemāko restorāna līmeni ved līkumainas kāpnes (iedzert alkstošiem vai to izdarīt jau paspējušiem ieteicams meklēt citu iespēju kā nokļūt lejā), kuru galamērķis valdzinās ar krasi kontrastējošo interjeru un detalizētību.

Interjera veidotāji izvēlējušies telpās iekļaut austrumnieciskas atmosfēras nodalījumus ar mīkstiem spilveniem un plīvuriem, kam gabaliņu tālāk seko neapstrādātas betona sienas ar viduslaiku kultūrai atbilstošiem aksesuāriem, kā senlaicīgām vāzēm, kaujas arsenālu un masīviem koka galdiem.

Šķiet, ka restorāna īpašnieki atklājuši sīkumu nozīmību atmosfēras veidošanā, tādēļ pie nelielā baseina ar dzīvajām zivīm, sienu gleznojumiem un autentiskajām sēdvietām piestrādāts ar sirdi un dvēseli.

Nav ieteicams restorānu apmeklēt lielpilsētu dzīves ritma cienītājiem un postmodernisma piekritējiem, jo šī vieta domāta tiem, kas vēlas atrast klusu stūrīti ārpus metropoles steigas. Vien jāpiemin kāds negatīvs aspekts – atskaņotā mūzika pilnībā grauj ēstuves kopainu un absolūti neiederas tajā, tomēr tas neietekmē faktu, ka ēstuves interjers ir novērtējams ar desmit ballēm!

Ēdienkartes atvēršana atstās tikpat spilgtu iespaidu kā pašas restorāna telpas, jo arī tās plašumi nav aptverami vienā elpas vilcienā. Tikai ēdienu šaurāks sadalījums ļauj veiklāk organizēt savas vēlmes, piemēram, brokastīs pieticīgākie apmeklētāji par astoņdesmit pieciem santīmiem var nobaudīt Četru graudu pārslu biezputru, bet tie, kam arī mazākajās ēdienreizēs ir vēlme mieloties ar ko ekstravagantāku, no uzkodu klāsta par 8,90 LVL var pamēģināt marinētu jūras velšu un kūpinātu zivju plati.

Paveroties salātu sadaļā, izbrīnu radīs ne tikai zemās cenas, bet arī neordinārie nosaukumi, piemēram, salātus „Gredzenu pavēlnieks” var pasūtināt pa 3,90 LVL.

Turpinājumā neviltotu prieku sirdī un cieņu pret pavāru rada ēdienkartes sadaļa „Sen aizmirstie latviešu ēdieni”, kur kārtīga un sātīga ēdiena cienītāji var pamieloties ar siļķes fileju ar vārītiem kartupeļiem, marinētiem sīpoliem, biezpienu, zaļumiem un krējumu, šķiroties vien no 2,60 LVL, bet prāvāku maku īpašnieki ar lielāku apetīti, liekot galdā 8,40 LVL, var baudīt ceptu teļa fileju ar krāsnī saceptiem sakņaugiem un baraviku mērci.
Līdzās latviskajām maltītēm restorāna komanda piedāvā nobaudīt arī eiropiešu (piemēram, „Berberie” pīles krūtiņu ar rīsu spinātu kārtojumu portvīna mērcē (9,25 LVL)), krievu (liellopu nieres krievu gaumē (4,80 LVL)) un austrumu (Ljuļa – kebab no jēra gaļas – (4,23 LVL)) virtuves. Pie daudziem ēdieniem gan nepieciešams iegādāties piedevas, piemēram, kartupeļu biezenis ar dillēm un sviestu šī ēdiena cienītājiem liks iemaksāt šī restorāna kasē 0,90 LVL.

Vieta ir kā radīta ne vien lai kārtīgi paēstu, bet arī lai draugu pulkā iedzertu kādu stiprāku mēriņu. Lai radītu aptuveno cenu priekšstatu šajā frontē, jāmin degvīns „Moskovskaja”, kas tilpumā 50 ml maksā tieši vienu latu, bet kauss Užavas alus izmaksās 1,20 LVL. Autovadītājiem gan būs jāsamierinās ar glāzi svaigi spiestas apelsīnu sulas (1,50 LVL)
.
Pieskaroties jaunai tēmai un iedziļinoties apkalpojošā personāla darbībā, jāsecina, ka reizēm nepatīkama ir viesmīļu pārlieku lielā uzbāzība un cenšanās pēc iespējas ātrāk pieņemt pasūtījumu, bet to kompensē šo darbinieku perfektās zināšanas par piedāvājumu ēdienkartē un prasmes izlīdzēt, nonākot izvēles grūtībās. Arī pavāru darbs nav gluži peļams, jo virtuves etaps tiek paveikts pirms apmeklētājs sāk nervozēt, un arī ēdiena kvalitāte un porcijas izmērs atbilst cenai.

Patīkami šķiet „Pie Kristapa kunga” īpašnieku centieni izdabāt apmeklētājam pilnīgi visos veidos, piemēram, fakts, ka no ceturtdienas līdz sestdienai laikā starp 19.00 un 23.00 restorānā iespējams klausīties dzīvo mūziku rada, vēlmi iestādi apmeklēt vēlreiz.

Atsauksmes par to gan dzirdētas dažādas, jo dažkārt pieklibojot izpildītāju vokālā prasme, un talants izvēlēties repertuāru arī nav tas pats slavējamākais, bet šis sīkums nenoliedzami „Pie Kristapa kunga” padara par mājīgu atpūtas vietu visai ģimenei.

Komentāri (10)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Ha
pasūtināt? uz kurieni?
20.04.2018. plkst. 15:47
gunita
kur palika mūzika ????
27.11.2013. plkst. 21:00
Daina.
Biju 9.decembrī un esmu sajūsmā par garšīgiem ēdieniem,sevišķi par atmiņām no manas bērnības,kad mamma mūs cienāja ar "Peldošām salām".Vakar tās bija perfektas.Liels paldies par manas jaunības laika mūziku,ko vakar dzirdēju dzīvajā!Interjers arī super.Vēlu veiksmi biznesā!
10.12.2011. plkst. 20:03
Biju vakar. Ļoti patika, cenas nav pārāk augstas un ēdiena kvalitāte ir fantastiska. Ēdu ceptu lasi ar sieru un garnelēm, kas pasniegts ar kartupeļu-spinātu biezeni un sinepju sēklu mērci. Mēli varēja norīt. Liels plus arī tas, ka ir užavas alus par patīkamu cenu. Vienīgi nepatika tas, ka vai nu galdi bija par zemiem, vai krēsli par augstiem, bet kājām vietas nebija :)
24.08.2010. plkst. 11:18
kika
Ļoti patika Andris-super darbinieks
30.04.2010. plkst. 10:09

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 17. septembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Uz McDonald’s Bic Mac maizītes ir vidēji 178 sezama sēkliņas

Pasākumi

Grupa „Ēnas” mūk no „skūtgalvjiem”

Šobrīd aizrit pēdējie darbi ap grupas pirmo albumu, kas tika ierakstīts jau vasarā, notiek aktīva koncertēšana dažādos pasākumos, piedalīšanās konkursos, taču neskatoties uz to,...