Čīīz bārs

Čīīz bārs

Restorāns sporta faniem – Čīīz Bar

Andreja Pumpura ielā 6 ēkai uz stūra starp daudzajām vēstniecībām gaumīgi izvietots restorāns Čīīz Bar, ko nezinātājam nebūtu nemaz tik viegli atrast, jo pati Pumpura iela ir ārkārtīgi maza un paslēpusies lielo ielu labirintā.


Restorāna telpas iekārtotas mājas pagrabstāvā un apmeklētājiem ir iespēja izvēlēties laiku pavadīt pie bāra letes vai uzturēties kādā no trim citām ēstuves telpām. Jāteic gan, ka to interjers izvēlēts samērā bezpersonisks, taču sīkie akcenti, piemēram, ūdens pīpes plauktos un ziedi rada mājīguma sajūtu. Kā viens no Čīīz Bar plusiem jāmin vasaras sezonas laikā (lai nu cik arī tā būtu izteikta mūsu valstī) maltīti vai atspirdzinošu dzērienu baudīt arī pie galdiņiem, kas novietoti ārpusē uz ielas.

Jāatzīmē, ka iestāde ir kā radīta sporta faniem, jo apmeklējuma laikā uz vairākiem televizoriem tiek demonstrētas Eurosport televīzijas pārraides. Turklāt restorāna īpašnieki tā gaisotni padarījuši atraktīvāku arī ar muzikālā noformējuma palīdzību, kas izceļas ne vien ar novitāti, bet arī ar patīkamu kvalitāti.

Kā viens no restorāna lielākajiem mīnusiem jāmin dārdzība. Lai gan tas atrodas ārpus vecpilsētas ielām, tam raksturīgas tieši šīs Rīgas daļas cenas, jo bez iespējām tērēt kā minimums septiņus latus vēdera vajadzību apmierināšanai, šīs iestādes durvis labāk vaļā nevērt.

Kā piemēru var minēt vienu no ēdienkartes pamata maltītēm – pikantas cūkgaļas karbonādi, kas šajā iestādē maksā 6,80 LVL un ir viena no lētākajām. Protams, kā jau kārtīgā restorānā ir iespējams apmierināt arī pieticīgāka vēdera prasības, paniekojoties vien ar salātiem. Šajā ēdienu klāstā kā vieni no cenas ziņā pieņemamākajiem jāmin grillētas vistas salāti, kas apmeklētāja maka saturu samazinās par 3,95 LVL.

Jāteic, ka ēdienkartes saturs ir atbilstošs pašas iestādes nosaukumam, jo tajā atrodama ne vien iztālēm izslavēta siera zupa un siera kūka, bet arī citi ēdieni, kuru sastāvā atrodamas tādu sieru sastāvdaļas kā gouda, feta, emmentaler, camembret un daudzas citas.

Par porciju izmēriem nu gan šīs iestādes apmeklētāji sūdzēties nevarētu! Cilvēks ar samērīgām prasībām un vēlmi restorānu atstāt uz savām kājām pēc maltītes patiešām jutīsies gandarīts. Ja restorāna apmeklētājam ir nepieciešamība pie maltītes baudīt arī kādu dzērienu, jārēķinās šķirties no viena līdz diviem latiem, jo vienkāršākais variants – Coca-Cola (tilpums 0,25 l) – iestādē maksā 0,8 LVL, bet svaigi spiestas sulas cenas variē no 1, 2 Ls līdz 1, 8 Ls.

Par pārsteigumu jāatzīst, ka restorāns piedāvā ārkārtīgi plašu alkoholisko dzērienu klāstu, kuru cenas ir tikpat daudzējādas kā to pašu dažādība. Pieticīgāko cilvēku prasības var tikt apmierinātas, veldzējot slāpes arī ar pašmāju alu (cenas variē viena lata robežās par 0,5 l tilpumu) un degvīnu (cenu ziņā nekādu pārsteigumu – piecdesmit grami dzēriena maksā no 0,80 – 1,20 LVL), taču nav aizmirstas arī prasīgāko klientu vēlmes, piedāvājot ekstravagantākus dzērienus - tādus kā Sex on the beach, Daiquiri un daudzus citus. Šajā jomā iztērētās naudas daudzums būs proporcionāls klienta vēlmēm, jo par vienu alkoholisko dzērienu restorāna ienākumus var papildināt pat līdz divdesmit latiem.

Ēstuve atmiņā paliek ar savu veiklo apkalpošanu, taču šajā sakarā ir jāmin arī kāds negatīvs aspekts. No smaidīgo un atsaucīgo viesmīļu un bārmeņu puses apmeklētājs varētu gaidīt arī nedaudz mazāku uzbāzību, jo tā nereti izpaužas kā nepārtraukta izjautāšana: ,,Vai esat izvēlējies?” Traucējošs šķiet arī fakts, ka viesmīlis izvēles procesa laikā nepārtraukti atrodas klienta tuvumā, tādēļ kaut slēpti restorāna apmeklētājs tiek steidzināts izdarīt izvēli.

Reizēm patīkami iepriecināt var arī sīkumi. Tieši par to ir parūpējušies restorāna veidotāji, jo maltītes laikā ir iespējams pārlapot arī jaunākos preses izdevumus, kas brīvi pieejami visiem ēstuves klientiem.

Komentāri (1)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
stiligs nosaukums ! man loti garso sieri tadel bus tur japatuse kadu dieninu !
20.06.2007. plkst. 23:31

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 23. septembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Garākais bārs pasaulē atrodas New Bulldog, Rock Island, Illinoisā un tas ir 208 metrus garš

Pasākumi

Intara Busuļa jauno albumu var lejuplādēt bez maksas

No 3.jūnija Galerija Centrs piedāvā visiem Intara Busuļa mūzikas cienītājiem 50 000 bezmaksas dziesmu lejupielādes mājas lapā www.PlatformaMusic.lv....