Il Patio

Il Patio

Itāļu restorāniem ir sava specifika, kas pieņemama vien retajam. Piemēram, ēdienu izvēlē dominē asi un cepti ēdieni, kas daudziem varētu šķist ne pārāk veselīgi un organismam labvēlīgi. Šajā ziņā itāļu restorāns Il Patio, kas atrodas pašā Rīgas vecpilsētas sirdī – Kaļķu ielā 6, stingri pieturas pie savas nozares īpatnībām.


Iestāde dislocēta Vecrīgas stilā gaumīgi noformētas mājas pagrabstāvā, uz ko ved senlaicīgi veidotas kāpnes. Uzreiz jāpiemin, ka par cilvēkiem ar kustību traucējumiem restorāns nav padomājis un personām ar speciālām vajadzībām šajā vietā iekļūt varētu būt apgrūtinoši.

Nonākot restorāna telpās, tā veidotāji priekšplānā ir izvirzījuši skatu uz virtuvi – sak, lai apmeklētāji redz, ka ēdiens patiešām tiek gatavots uz vietas. Neviltotu pārsteigumu ikvienam izraisīs plašās telpas, kuras pieejamas, izvēloties sev tīkamāko ēdiena baudīšanas vietu. Iekārtojot interjeru, īpašnieki ir domājuši par neskartas un senatnīgas vides iekārtošanu – tieši tādu efektu panāk nedaudz krēslainā gaisotne savienojumā ar neapstrādātajām ķieģeļu sienām. Apmeklētājiem iespējams sēdēt gan pie bāra letes, gan tālākajās telpās ar atsevišķu muzikālo noformējumu un televizoru.

Runājot par ēdienkartes klāstu, jāteic, ka restorāns patiešām piedāvā plašas pusdienošanas iespējas (brokastīs baudīt šī restorāna veltes gan nebūs iespējams, jo tas savas durvis ver vien divpadsmitos dienā, taču uzkavēties tajā ir iespējams līdz pat pusnaktij) – sākot ar dažādiem gan augu valstības, gan gaļas salātiem, picām un beidzot ar itāļiem tik raksturīgajiem makaroniem (nedrīkst nepieminēt faktu, ka tik lielā makaronu klāstā mūsu platuma grādu cilvēks neizbēgami apjūk, jo tie pieejami neskaitāmās salātu, augļu un gaļas mērcēs, kuru nosaukumi cilvēkam bez itāļu valodas zināšanām ir un paliks noslēpums). Izvēloties ēdienu, ieteicams saukt palīgā oficiantu, jo tas pratīs gan saprotamā valodā izskaidrot ēdiena sastāvdaļas, gan ieteiks labāko un izdevīgāko porcijas lielumu. Turklāt lielākā daļa no iestādē pieejamajiem ēdieniem ir ārkārtīgi asi, tādēļ prātīgi ir uzreiz iegādāties kādu dzērienu.

Diemžēl šajā sfērā restorāns nav nodrošinājies ar tik lielu dažādības klāstu, jo pieejami vien pāris bezalkoholiski dzērieni (ja vien, protams, neskaita dažādus piena kokteiļus, kas pieejami pārsteidzošā daudzumā).

Iepriecina šī restorāna operatīvā apkalpošana, jo ēdienkarte uz Jūsu izvēlētā galdiņa parādās pirms esat pat paspējis novilkt virsdrēbes. Arī turpinājumā apkalpošanas kvalitāte nemainās, jo pēc izvēles izdarīšanas (kas pilnīgi noteikti būs procesa ilgākā sastāvdaļa) un pasūtījuma pieņemšanas atliks vien gaidīt desmit līdz divdesmit minūtes, lai Jūsu galda saturu papildinātu vidējas sarežģītības pakāpes ēdiens.

IrLaiks.lv gardēži novērtēja maltītes atbilstību oficianta aprakstītajam priekšstatam – ja būsiet izvēlējies asu ēdienu, tad ticiet man – asu arī dabūsiet. Pat ļoti!

Jāpiemin ēstuves laipnā apkalpošana, kas diemžēl dažbrīd liek justies pat neērti, un cilvēks, pametot iestādes telpas bez atstātas paprāvas dzeramnaudas, varētu justies pat nedaudz neērti.

Lielākajai daļai cilvēku itāļu restorāni asociējās ar augstām cenām. Un viņi nekļūdās. Arī Il Patio nav izņēmums, jo lielākajai daļai ēdienu cenas ir virs piecu latu robežas, taču saprātīgas vēdera prasības būs iespējams apmierināt ar saprātīgām maka iespējām, jo šeit iespējams paēst arī ar trīs līdz četriem latiem kabatā.

Komentāri (10)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
ddd
kā nav padomājuši par speciālām vajadzībām? Ko viņiem, liftu iebūvēt tieši virtuvē? Drīzāk - telpu izvietojums neļauj labiekārtot iestādi.
07.03.2012. plkst. 17:19
Māra
Es gan biju vīlusies par ļoti negaršīgajiem ēdieniem IL Patio restorānā Kaļķu ielā, Rīgā. Spagetti ar vistas krūtiņu atnesa pēc 20 minūšu gaidīšanas, remdenu. Cena 4.50, bet porcija nav tāda, kā nofotografēts ēdienkartē. Parasti makaroni spageti, sajaukti ar taukvielām un daži krikumiņi vienkārši izcepta vistas fileja. Lazalju ēdu pirmo reizi, bet arī likās negaršīga. Pastas plāksnes no makaronu mīklas sīkstas, bet pildījums trekns,ne4izteiktu garšu. Cena noteikti neatbilst produktu vērtībai, jo ēdienu noformējums un garša tgādināja lētas studentu ēdnīcas piedāvājumu vēl no Padomju laikiem.
14.02.2012. plkst. 09:53
Julija
Laba vieta, laba apkalposana, labas cenas, laba atmosfera =)) Malaci! Ta turat un taalaak!
29.03.2010. plkst. 15:50
Art
Il Patio Kaļķu ielā ir viena no manām mīļākajām vietām Rīgā. Ļoti patīk itāļu virtuve un vīni.Visās apmeklēšanas reizēs biju apmierināts ar apkalpošanu, ēdieniem un dzērieniem. Demokrātiskas cenas. Labs interjers. Ne vienmēr, bet bieži skan laba itāļu mūzika. Es iesaku šo vietu romantiskām vakariņām vai Valentīna dienas pavadīšanai. Dodu 5 balles no 5-ām šaj vietai.
15.02.2008. plkst. 21:55
Klimpa
Vieta: IL Patio Jūrmalā Atmosfēra: salūzis drēbju pakaramais, vējš velk uz krustiem, durvis čīkst ausīs, skolas ēdnīcas smaržiņas ik pa laikam virmo Ēdiens: Klīsterveidīgas kartupeļu klimpas ar sen jau vītušām salātu lapām, bet saucās skaisti - Gnochi ar tunci un spinātiem! Dzēriens:kapuchino mini krūzē ar slapju karotīti Apkalpošana: mazliet neloģiska oficiante
27.01.2008. plkst. 17:24

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 05. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

40% McDonald’s ieņēmumu nāk no „Happy Meals” pārdošanas

Pasākumi

Latvijas dzelzsceļa vēstures muzejā uzstājas "Hospitāļu iela"15. jūlijā, otrajā Dzelzceļa muzeja vakarā, muzeja
viesus un dzelzceļa darbiniekus sveiks grupa „Hospitāļu iela”, savukārt pirms
un pēc koncerta bērniem un pieaugušajiem tiks...