Cafe Lechaim

Cafe Lechaim

Cafe Lechaim – klasisks ebreju restorāns

Skolas ielas 6 (ieeja no Dzirnavu ielas) pagrabstāvā gaumīgi izvietojusies kafejnīca „Cafe Lechaim”. Kā vienu no pirmajiem savdabīgajiem iestādes faktoriem apmeklētājs pamanīs jau pie ieejas, paveroties uz izkārtni, kas vēsta, ka kafejnīca savas durvis ver darbadienās no pulksten desmitiem rītā līdz deviņiem vakarā, bet piektdienās no deviņiem rītā līdz sabata iestāšanās brīdim; turklāt sestdienās iestāde ir slēgta pavisam. Tieši tā - Cafe Lechaim ir ebreju nacionālās virtuves kafejnīca.


Dodoties iekšā, ēstuves telpās, pirmais, kas iezogas prātā ir, ka šī iestāde ir pārsteidzoši maza, jo klientiem piedāvā vien dažus galdiņus (turklāt katrs no tiem ir spējīgs sapulcēt ap sevi ne vairāk kā trīs līdz četrus vidēja izmēra cilvēkus ar pieticīgiem plašuma kritērijiem).

Šo mīnusu spēji kompensē patīkamā un rosīgā aura, kas valda apmeklētājiem pieejamajā telpā. Lai gan galdi izvietoti samērā kompakti, taču to vienkāršā koka apdare apvienojumā ar sarkaniem, mīkstiem un maisveidīgiem krēsliem veido omulīgu komplektu, ko pastiprina telpas stūrī novietotais vīna galds, kas priecē ar lielo daudzveidību.

Interjera veidotāji nav aizmirsuši par ebreju ticībai un kultūrai atbilstošu personāžu attēlojumu uz sienām, kas šai reliģijai nepiederošām personām varētu likt justies samērā nekomfortabli un neērti.

Kad telpas interjers novērtēts, droši var vērt vaļā ēdienkarti, kas jau pašā sākumā vēsta, ka tā piedāvās tikai ebrejiem tradicionālas maltītes. Kā viens no kafejnīcas lielākajiem plusiem jāmin tās piedāvātā iespēja ieturēt sātīgas brokastis (to gan iespējams darīt tikai pēc pulksten desmitiem, taču vēlu brokastu cienītājiem šis laiks būs kā radīts).

Jāatzīmē, ka Cafe Lechaim izceļas ar savām zemajām cenām, jo, piemēram, brokastīs par nieka deviņdesmit santīmiem iespējams baudīt foršmaku (šeit atklājas vēl viena iestādes īpatnība – lielākā daļa ēdienu nosaukumu ebreju kultūras nepārzinātājam ir nesaprotama un mistiska, tādēļ tikai nedaudz konsultējoties ar apkalpojošo personālu ir iespējams noskaidrot, ka, piemēram, iepriekšminētais foršmaks ir kapāta siļķe ar olām). Par nedaudz lielāku cenu (1,90 LVL) no uzkodu klāsta iespējams baudīt gaļas salpetri.

Turpmākā ēdienkartes daļa sagādā neviltotu pārsteigumu, jo par saprātīgu cenu ir pieejami arī latviešu tautai tik ierastie un tradicionālie ēdieni. Piemēram, no plašā salātu klāsta iespējams iegādāties siļķi kažokā, šķiroties tikai no viena lata, taču, ielūkojoties pamatēdienu sarakstā, klients var baudīt plovu ar vistas gaļu, kas tam liks šķirties no 2,20 LVL. Nelielu izbrīnu un prieku rada fakts, ka ebreju nacionālās virtuves sarakstā rodami arī mūsu zemē iecienītie pelmeņi (2,50 LVL).

Protams, nedaudz izlutinātākiem vēderiem un biezākiem naudas makiem ir iespējams mieloties ar tādu gardumu kā ceptu foreli, kas maksā četrus latus un piecdesmit santīmus. Runājot par ēdieniem, jāmin vien, ka piedevas, piemēram, kartupeļi un rīsi jāiegādājas par atsevišķi samaksu – 0,50 LVL. Arī ēdienu uzlējumi, kā medus vai riekstu mērce iegādājama par 0,55 LVL. Jāteic, ka porcijas kafejnīcā nav no tām lielākajām, taču tās par visiem simt procentiem atbilst zemajām cenām.

Bezalkoholisko dzērienu klāsts nav visai plašs, taču priecē ar pieejamo cenu, jo svaigi spiestas apelsīnu sulas glāze maksā vien 1,20 LVL.

Tik pat liela mazuma piegarša jūtama arī alkoholisko dzērienu klāsta, bet to kārtējo reizi kompensē zemās iegādes cenas. Tam par piemēru var minēt faktu, ka retumis galvaspilsētā sastopamas iestādes, kas Latvijā brūvētu alu pārdod par 0,80 LVL puslitrā. Iestāde nav tendēta uz alkohola tirdzniecību, tādēļ dažādu kokteiļu cienītājiem ieteicams meklēt citu dislokācijas vietu.

Apkalpošanu kafejnīcā atvieglo tās minimālie telpas izmēri, kas nosaka to, ka ēdienkarte tiks piedāvāta visai veikli (lai neteiktu nekavējoties) un arī uz pasūtījuma pieņemšanu neviens neliks ilgi gaidīt, bet ēdiena pagatavošanas tempi vienu otru mazāk pacietīgu cilvēku varētu sakaitināt, jo maltīte iestādē patiešām tiek gatavota no sākumprodukta izejmateriāliem, tādēļ šī procesa laikā apmeklētājiem ieteiktu bruņoties ar labu devu pacietības un lasāmvielu.
Ja apmeklējuma laikā jūs pēkšņi būs savaldzinājusi ebreju kultūra, tad blakus bāra letei ir izvietots plaukts ar suvenīriem, ko ikviens interesents par vidēju cenu var iegādāties savā īpašumā.

Komentāri (5)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Skaica
ļoti garšīgi gatavo ēdienu!
20.09.2014. plkst. 21:02
Leila
Vai kafeinīca vēl darbojas???
05.01.2014. plkst. 18:10
Aivars
Šalom! Brīnišķīga kafejnīca, un ko esmu ievērojis, apmeklējot to, ka tā man ir vienīgā vieta, kur varu iegādāties ebreju kalendāru, kipas... ....es jūtu šajā kafejnīcā sevišķu Dieva klātbūtni! Barux Ata Adonaj Eloheinu!
07.09.2011. plkst. 12:48
antisemitisms forever?
Interjera veidotāji nav aizmirsuši par ebreju ticībai un kultūrai atbilstošu personāžu attēlojumu uz sienām, kas šai reliģijai nepiederošām personām varētu likt justies samērā nekomfortabli un neērti.
21.12.2008. plkst. 15:02
Nu, no aarpus jau neko piemiiliigi neizskataas...
26.06.2007. plkst. 15:39

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 23. septembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Uz McDonald’s Bic Mac maizītes ir vidēji 178 sezama sēkliņas

Pasākumi

Koncerts "Mūzika pāri visam..."

Muzicēs Elīna Volkmane (soprāns, Latvija / Norvēģija) un Agnese Egliņa (klavieres, Latvija).
Piedalās Juris Vizbulis (tenors, Latvija).
Programmā A. Loti, B. Marčello, G. Doniceti, V....