Desiderata

Desiderata

Visu mīlētāju dienā jeb 14. februārī savas durvis Rīgas pilsētas viesiem vēra jauna un grezna viesnīca „Royal Square Hotels & Suites”, kas atrodas Vecrīgā, Kaļķu ielā 3a.

Viesnīcas pagrabstāvā atrodas restorāns Desiderata, kurš savus apmeklētājus piesaistīs ar savu šarmu, senatnīgo auru un laipno apkalpošanu.

Tulkojumā no latīņu valodas restorāna skanīgais nosaukums nozīmē „vēlmes”, „pilnību”, tāpēc neesi pārsteigts, ja restorāna viesmīlīgais un smaidošais personāls piepildīs ikvienu Tavu vēlmi (protams, saprāta robežās).


Sen vairs nav noslēpums un nekāds brīnums, ka viesnīcās izvietotie restorāni nebūt nav pieejami tikai attiecīgās viesnīcas viesiem, tāpēc glauno un skaisto restorānu apmeklēt vari jebkurā laikā, nebūdams pat viesnīcas viesis.

Restorāna interjers veidots senās Rīgas vēstures liecības apvienojot ar Art Deco un mūsdienu dizaina elementiem.

Par vēstures atelpu šeit liecina senie mūra fragmenti, velves un karaliskie krēsli, kas rotā restorāna centrālo daļu. Tieši zem karaliskajiem krēsliem atrodas kāda īpaša restorāna vērtība un vēstures liecība – zem stiklotas grīdas saimnieki saglabājuši aku, kas šeit „mājo” jau kopš 16. gadsimta. Savukārt, par mūsdienīgām lietām un vērtībām varam runāt, ja paskatāmies griestos, kur mums pretim paveras nevienādas formas apgaismojums, kas telpai piešķir īpašu noskaņu un noslēpumainības „garšu”, tāpat arī pie sienām novietotie dekoratīvie elementi, kas atgādina apsnigušus kokus rada noslēpumainības un sentimentālisma pieskaņu. Pateicoties restorāna ziemas dārzam, vismaz savās atmiņās un fantāzijās mēs varam „uzburt” ziemas noskaņu.

Pie „Desiderata” sienām apzeltītos rāmjos novietotas gleznas, bet zāles stūrī vieta atvēlēta arī klavierēm, kur laika gaitā ar savu uzstāšanos viesus pagodinās ne viens vien ievērojams pianists, bet, kamēr gaidām „maestro” viesošanos, drosmīgākie un izglītotākie klaviermeistari savu talantu var atklāt ikvienam restorāna viesim.

Tie, kas vēlas mazliet attālināties no pārējiem viesiem un baudīt divvientulību vai pusdienot šaurā draugu lokā, varēs ērti iekārtoties VIP stūrītī.

Atsevišķa telpa paredzēta arī kolektīvām darījumu pusdienām, kur netraucētā gaisotnē varēsiet apspriest ne vienu vien būtisku lietu un noslēgt veiksmīgu sadarbību ar biznesa partneriem.

Kopumā vietas pie galdiņiem pietiks ap 50 viesu, kas spēj novērtēt un izbaudīt labas kvalitātes vīnu un ēdienu. Vēl papildus vietas atrodas arī pie bāra letes.

Ja jau esam sākuši runāt par ēdieniem un dzērieniem, jāpiebilst, ka par viesu gastronomisko labsajūtu restorānā rūpējas šefpavārs Inards Straume, kurš līdz šim pieredzi guvis strādājot gan dažādos restorānos, gan klājot mielastus augsta ranga diplomātiem un māksliniekiem. Jaunā restorāna šefpavārs viesiem sola ļoti plašu un pārdomātu ēdienkarti ar ēdieniem teju no visas pasaules. Ja ielūkojamies restorāna ēdienkartē, tad varam secināt, ka ēdienu daudzveidība un piedāvātais sortiments tiešām neatstās vienaldzīgu nevienu gardēdi.

Zupas „Deserata” pavārkomandas izpildījumā maksā no Ls 4,00 – Ls 7,00, pamatēdienu cenas šeit svārstās no Ls 10,00 – Ls 25,00. Viens no „firmas” ēdieniem nepārprotami ir vārīta store ar tvaicētiem dārzeņiem, vārītiem kartupeļiem, baklažānu ikriem un saldā krējuma mērci ar baravikām. „Saldummīļiem” noteikti pie sirds ies Madeiras citronu parafē ar meža ogu mērci (Ls 4,00), bet pie svētku vakariņām noteikti iederēsies kāds no 10 veida šampaniešiem. Arī vīnu klāsts šeit ir plašs un daudzveidīgs, kas pat viszinošāko vīna pazinēju un cienītāju spēs iepriecināt un pārsteigt.

Desiderata – senlaicīgais ar moderno, elegantais ar mājīgo – atrodas šeit – Kaļķu ielā 3, kur bez gardiem ēdieniem un kvalitatīviem dzērieniem Tev nebūs jāsaskaras ar viesmīļu neapmierinātajām sejām un Tu varēsi justies patiesi aprūpēts un cienīts.

Ļaujies pilnībai!

Komentāri (8)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
to Robs
Robs, kas tieši Tevi neapmierināja!?
02.10.2011. plkst. 14:29
Pārsteigtā
Restorāns ir brīnišķīgs... Ēdiens- interesanta pasniegšana un garšo lieliski! Iesaku ikvienu apmeklēt šo brīnišķīgo vietu!!!! :)
23.03.2011. plkst. 18:46
robs
būsiet vīlušies atnākot uz šo vietu.
16.03.2011. plkst. 08:55
gardeedis
Paarbaudiits- ir ljoti garshiigi!Un exelenta dzeerienu izveele,arii izcili Calvadosi:)
31.01.2009. plkst. 15:16
OLIGARH
VO, TE GAN KRUTO IZSKATAS! AR DRUGANIEM BUS JAPIEBRAUC!
25.03.2008. plkst. 12:13

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 08. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Pizza Hut ir pasaulē lielākais picu restorāns, kas dienā pasniedz ap 1,7 miljonu picu

Pasākumi

Divas jaunas britu grupas papildina Positivus festivāla programmu

Apstiprināta jaunu mākslinieku piedalīšanās lielākajā mūzikas un mākslas festivālā Baltijā POSITIVUS FESTIVAL, kas 17.-18.jūlijā notiks Salacgrīvā. Tās ir divas  daudzsološas...