Slēpošanas un atpūtas komplekss Milzkalns

Slēpošanas un atpūtas komplekss Milzkalns

Milzkalns šobrīd ir viens no populārākajiem slēpošanas un atpūtas kompleksiem Latvijā, tas ir arī lielākais Kurzemē.

Pirmās liecības rakstos par Milzukalnu kā pilskalnu 1882.gadā sniedza pazīstamais baltvācu pilskalnu un piļu aprakstītājs Karls fon Leviss of Menars. Dažādos rakstos Milzukalns dēvēts gan par Milzkalnu, Milzu kalnu, Milzumkalnu vai vācu valodā par “Hünigsberg”. Arī kādreizējais pagasts, kurā kalns atrodas, pēc tā bija ieguvis nosaukumu Milzkalnes pagasts. Pagaidām nav dokumentētas folkloras liecības par kalna nosaukuma izcelsmi. Milzukalna teikas ir bijušas saistītas ar kāda milža darbošanos, bet tik pat labi Milzukalna nosaukums varēja būt saistīts ar tā lielumu un izcilumu. Milzukalns ir plašas apkārtnes augstākā vieta un pirmskara laika literatūrā norādīts, ka tā augstums virs jūras līmeņa ir 112 metri.


Milzkalns strādā visu cauru gadu, ziemā piedāvājot slēpošanu un snovošanu, inventāra nomu un apkopi, instruktora pakalpojumus, bet sadarbībā ar veikalu Sportland te ir iespēja iegādāties arī inventāru un citas kalnam nepieciešamās lietas. Vasarā te tiek rīkoti izbraucieni ar Honda kvadracikliem, spēlēts peintbols un notiek rosīšanās sporta laukumos (volejbols, basketbols, futbols, teniss). Bet visu cauru gadu pieejama viesnīca (17 numuriņi + 2 viesu mājas), pirts (Ls 30,00 (3 stundas) + Ls 8,00 (katra nākamā)), telpas dažādu pasākumu rīkošanai, ģērbtuves un dušas ar atsevišķiem skapīšiem, kā arī ēdināšana.

Slēpošanas priekiem te tiek piedāvātas 8 dažādas grūtības slēpošanas trases, kuras ir no 160 – 320m garas, bet snovborda cienītājiem te ir pat snovborda parks Protest, kā arī, protams, padomāts par iesācējiem un mazākajiem slēpotājiem, tiem te pieejamais kalniņš ir tikai 45m augsts.

Pacēlāja noma pieaugušajiem uz vienu stundu maksā Ls 3,50, ar katru nākamo stundu īre paliek ar vien lētāka, tā piemēram, par piecām stundām pacēlāja jāmaksā būs Ls 6,50. Bērniem līdz 12 gadu vecumam un pensionāriem pacēlāju īre darbojas tikai tad, ja pērkat biļeti uzreiz vismaz uz divām stundām (Ls 2,50). Katru dienu noteiktos laikos, piemēram, pirmdien no 14:00 – 17:00 par visu periodu jāmaksā būs vien Ls 3,00. Bērnu kalniņš pieejams par brīvu.

Bet, ja vēlaties iznomāt inventāru, būs nepieciešams personu apliecinošs dokuments. Milzkalns piedāvā 300 slaloma slēpju pāru (Fischer, Head, Volki, Elan, Blizzard, Atomic, Nordica) un 130 sniega dēļu (Bond, Elan), kā arī snova un slēpju zābakus kombinezonus, brilles un nūjas. Inventāra komplekts stundā maksā Ls 3,00, bet, ja īrēsiet komplekta detaļas atsevišķi kopējā summa būs nedaudz lielāka. Slēpju vai sniega dēļu noma maksā Ls 2,00, zābaki – Ls 1,50, nūjas – Ls 0,50. Vēl iespējams iznomāt arī aizsargbrilles (Ls 1,5 stundā) vai kombinezonu (Ls 1,50 visa diena).

Ja uz kalna vēlaties saņemt instruktora pakalpojumus (gan slēpošanas, gan snovošanas), tad šis prieks Jums izmaksās Ls 7,00 (45 minūtes).

Vasaras sezonā pieejamie prieki – peintbols maksā Ls 9,00 (sākuma komplekts, kas sastāv no marķiera, 100 lodītēm, aizsargtērpa). Izbraucieni ar kvadricikliem, savukārt, maksā Ls 20,00 (1 stunda). Braukts tiek pa tuvējo apkārtni, grupas vadītājs skatās, vai Jūs var vest pa vieglākiem, vai sarežģītākiem maršrutiem, tikai te jāpiebilst, ka ar kvadricikliem braukāties neizdosies cilvēkiem, kas jaunāki par 16 gadu vecuma, kvadriciklu lielās jaudas dēļ. Sporta laukumi stundā maksā Ls 2,00, taču, ja esat apmeties viesnīcā vai noīrējis telpu pasākumiem, sportot varēsiet bez maksas.

Ja jūtaties izsalcis kā milzis, tad vislielāko maltīti Jums nodrošinās Milžu krogs, kura darba laiks ir tāds pats kā slēpošanas trasei, bet, ja Jūs piekrītat teicienam – laiks ir nauda – ēst ir bauda, tad pieslēpojiet pie bistro Kebabi Fix un paņemiet savu porciju! Šī bistro darba laiki gan ir mazliet savādāki kā Milzkalna kompleksam.

Milzkalns ir mūsdienīgs atpūtas un sporta komplekss, kas ir ideāli piemērots atpūtai kopā ar ģimeni, draugiem vai darba kolēģiem.

Komentāri (2)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
es dievinu snovbordu un sleeposhanu
19.07.2007. plkst. 11:36
izklausas jautri !
20.06.2007. plkst. 22:04

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 23. septembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Uz McDonald’s Bic Mac maizītes ir vidēji 178 sezama sēkliņas

Pasākumi

Meksikāņu vakars

Meksikāņu vakars un tekila par puscenu
DJ Uģis...