Slēpošanas komplekss Žagarkalns

Slēpošanas komplekss Žagarkalns

Viena no iecienītākajām atpūtas iespējām ziemā nenoliedzami ir slēpošana un snovošana. Protams, ja ir attiecīgi laika apstākļi šīm aktīvās atpūtas nodarbēm.

Slēpošanas komplekss Žagarkalns ziemas izklaižu jomā Latvijā nepārprotami ir viens no vadošajiem un noteicošajiem šī "lauciņa" pārstāvjiem.


Slēpošanas komplekss Žagarkalns piedāvā:

Slēpošanas un snovošanas iespējas

Žagarkalns ir garākais no kalniem - 220 - 240 m. Žagarkalns 1 ir 220 m garš, Žagarkalns 2 - 240 m garš. Tās ir vidēji lēzenas nogāzes, nedaudz mainīgs reljefs. Šis ir slēpotāju visvairāk iecienītākais kalns no 5 bāzes kalniem. Droši vien tādēļ, ka tas ir visgarākais un ar interesantu viļņveida reljefu. Tā virsotnē ir plašas autostāvvietas, "HOTEL CESIS " kafejnīca ar stikla terasi, nomas punkts un āra kase.

Ja jums nav noteikti vajadzīgs Skolnieku kalns vai Bērnu kalns, jūs varat, jau iebraucot Cīrulīšos, uzreiz braukt uz Žagarkalna virsotni. Autostāvvietas tur ir plašākas un pieejams tas pats serviss, kas Cīruļkalna virsotnē. Turklāt visas trases ir savstarpēji savienotas un jūs pēc tam varēsiet izvēlēties, kurā nogāzē slēpot vai snovot un kurā kafejnīcā iedzert ko siltu vai paēst.

Uz Žagarkalna nogāzēm uzstādīti 4 pacēlāji, divi no tiem "tablešu" tipa.

Cīruļkalns ir 180 m garš. Salīdzinoši stāvākā no bāzes nogāzēm. Tā virsotne ir pašā bāzes centrā. Šīs nogāzes augstuma starpība 50 m. Reljefs vienmērīgs un līdzens. Tā virsotne ir pašā bāzes centrā, tur atrodas slēpošanas un snovborda inventāra veikals, viena no kafejnīcām un viens no nomas punktiem. Tiešs savienojums ar Snovborda parku. Uz Cīruļkalna ir uzstādīti 2 tablešu tipa pacēlāji.

Tele2 Snovborda parks šosezon atkal ir uzlabots un nu jau sastāv no četrām lielām daļām: big air, borderkross zona, centrālā parka daļa un mācību parks.

Skolnieku kalns ir 200 m gara, lēzena nogāze ar vienmērīgu reljefu. Kalns ir ideāli piemērots iesācējiem un bērniem. Šajā kalnā strādā instruktori un šeit ir droši gan bērniem, gan iesācējiem. Divi multilifti sadala šo nogāzi garenvirzienā divās līdzīga platuma daļās. Tam ir gara un plaša bremzētava, abi pacēlāji ir salīdzinoši lēnāki kā lielajos kalnos un ar ļoti mīkstu starta brīdi. Kalna virsotne ir tieši blakus nomas punktam, tādēļ iesācējam nav tālu jāiet, lai nokļūtu līdz kalnam. Skolnieku kalna lejas daļa savienojas ar Snovborda parku un caur to var nokļūt lielajās nogāzēs, izmantojot pacēlājus.

"Viessmann" kamaniņu kalns ir 100 m gara, lēzena nogāze, kas paredzēta bērniem, lai vizinātos ar ragaviņām vai citiem šļūcamrīkiem.
Uz šī kalniņa slēpotāji un snoveri netiek laisti un pacēlāja šeit nav, tādēļ vizināšanās ar ragaviņām ir droša. Šogad "Viessmann" firma mums ir piegādājusi 20 gab. visjaunākā modeļa bērnu kamanas un tās tiks iznomātas bērniem par Ls 0,50 stundā.

Kupra kalns ir 400 m gara, jauna nogāze ar lēzenu un vienmērīgu reljefu. Tā ir piemērota slēpotājiem un snoveriem, kam patīk gari, slaidi nobraucieni bez ekstrēmiem pārdzīvojumiem. Lēzens un vienmērīgs kalns ar garu un slaidu 400m garu nobraucienu. Trase ir aprīkota ar jaunu "tablešu" tipa pacēlāju un savienota ar TELE2 snovborda parku un Skolnieku kalna lejas daļām.

Distanču slēpošanas trase - noklāta ar mākslīgo sniegu 6 m platumā, aplis ir aptuveni 800 m garš un apgaismots. Trasē ir josla slīdsolim un blakus ir ieveidota klasiskā stila sliede. Trase tiek regulāri retrakota un tiek atjaunota slēpju sliede. Biļetes cena trases lietošanai šosezon ir Ls 2,00 par reizi dienas laikā un Ls 3,00 par reizi tumšajā diennakts laikā. Biļetes var iegādāties Cīruļkalna puses kasē.

Apmācības
Arī tad, ja jūs jau esat bijuši uz slēpēm, ja kāds jau ir jūs pamācījis (draugs, paziņa, neprofesionāls instruktors), tomēr iesakām kaut vienu stundu noalgot instruktoru. Tas maksās tikai Ls 10,00, bet viņš neļaus no paša sākuma iemācīties nepareizi slēpot. Arī tad, ja ir bijis ilgāks pārtraukums slēpošanā un jūs nejūtaties sevišķi pārliecinoši (sezonas sākums, pārtraukums pēc traumas), ir lietderīgi kādu stundu paslēpot instruktora pavadībā.

Snovborda apmācība ir sevišķi svarīga pakalpojuma pozīcija bāzē, jo šeit ir viens no lielākajiem Snovborda parkiem Latvijā.
Ja ar slēpēm vēl ir iespējams kaut kā iemācīties pašmācības ceļā, tad apgūt snovbordu pašam ir daudz grūtāk. Protams, var palūgt kādu draugu vai citu snoveri, lai tas paskaidro teorētiski vai nedaudz piepalīdz, bet tad ir liels risks jau pirmajās reizēs iemācīties nepareizus pamatprincipus snovošanā.

Bērniem ir sevišķi svarīgi, lai pirmā apmācība tiktu veikta profesionāli un bērns pirmajās reizēs negūst negatīvu emocionālo pieredzi no kritieniem nu fiziskas piepūles.

Detalizētāku informāciju par instruktoru pakalpojumiem un apmācību sniegšanu var saņemt zvanot pa tālr. 28707707.

Sestdienās un svētdienās Žagarkalna slēpošanas kompleksā notiek bērnu slēpošanas skoliņas nodarbības.

Grupu pasākumi
Grupām no 20-30 personām - 10% no kopējās summas; grupām no 30 un vairāk personām - 15% atlaide.

Skolnieku grupām pieejamas īpašas atlaides darba dienās. Piemēram, inventārs + pacēlājs uz 1 stundu izmaksās Ls 2,00, ja īrēsiet pacēlāju un inventāru uz 5 stundām – maksāsiet vien Ls 5,00.

Brīvdienās skolēnu grupas tiek apkalpotas pēc pieaugušo grupu sistēmas.

Skolnieku grupai tiek norīkots konsultants, kas rūpējas par drošību un uzrauga bērnus, lai tie nerada bīstamību sev un citiem. Instruktors raugās, lai grupas bērni ievēro drošības noteikumus trasē. Ja grupā ir bērni, kas neprot slēpot ar kalnu slēpēm vai braukt ar snovbordu, tad ir obligāta prasība viņus iepriekš pieteikt atsevišķu instruktoru apmācībai.

Bērnu istaba
Cīruļkalna nomas punktā darbojas bērnu istaba. Tā ir atsevišķa, silta un labi vēdināta telpa bērniem. Tā ir ar mīkstu paklāju, Lego galdiņu, rotaļlietām, pārtinamo galdu un citām nepieciešamām lietām jūsu mazulim.

Ēdināšana
Slēpotājiem pieejamas arī divas kafejnīcas, kur iespējams garšīgi paēst pusdienas vai iedzert kafiju. Žagarkalna pusē iegriezieties kafejnīcā "Cafe Popular", savukārt "Cīrulīšu" kafejnīcu atradīsiet Cīruļkalna pusē.

Cenas
Pacēlāju cenas darba dienās (pieaugušajiem) – līdz plkst. 17:00 – Ls 3,50 (stundā);
pēc plkst. 17:00 – Ls 4,00;
piektdienās no plkst 15:00 un brīvdienās (pieaugušajiem) – Ls 5,00 (stundā)

Pacēlaju cenas (bērniem līdz 12. g. vecumam) – gan brīvdienās, gan darbdienās par pacēlāju izmantošanu uz 1 stundu būs jāmaksā Ls 2,00.

Karvinga slēpju inventāra (slēpes, zābaki, nūjas) īres maksa – Ls 4,00 stundā, bērnu slēpju inventāra līdz 110 cm (slēpes, zābaki, nūjas) īre – Ls 2,30 stundā. Snovborda komplekta īre – Ls 4,00 stundā. Ķiveres vai kombinezona īre uz visu dienu – Ls 1,00.

Instruktora pakalpojumi – Ls 10,00 (50 minūtes).


Komentāri (5)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
ooo jā beidzot beidzot beidzot sagaidījām sniegu un tādēļ nedēļas nogalē jādodas uz mīļo žagarkalnu !!!
08.01.2008. plkst. 16:55
Sņežoks
Beidzot sniegs !
02.01.2008. plkst. 12:03
Uz šejieni varētu aizbraukt kad beidzot būs sniedziņš!
16.12.2007. plkst. 19:07
skujukalns
sniega ta nav, un Žagars grib savu kalnu pārdot, kaut arī par vēlu- kam tas kalns bez sniega vajadzīgs - a globālā sasilšana iet savu gaitu :)
14.12.2007. plkst. 13:19
Sniegavīrs
Kad būs sniegs ?
10.12.2007. plkst. 18:40

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 16. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Pizza Hut ir pasaulē lielākais picu restorāns, kas dienā pasniedz ap 1,7 miljonu picu

Pasākumi

Nakts ar PLACEBO

Sagaidījuši Placebo jauno albumu Battle for the sun (mūsu bažas izrādījušās veltas – tas patiesi ir labs, Placebo ir atpakaļ ierindā), rīkojam ballīti, kurā klausīsimies grupas,...