Ozo golf club

Ozo golf club

Tikai 10min brauciena attālumā no Rīgas centra, Ķīžezera krastā jau vairākus gadus sev mājvietu radis golfa laukums, kam dots nosaukums „Ozo golf club” par godu tā īpašniekam un Latvijas hokejistam Sandim Ozoliņam. Pateicoties stingrajiem golfa uzvedības un kultūras kodeksiem, šeit droši un netraucēti var risināt privātās un biznesa sarunas, rast lielisku fizisku atpūtu svaigā gaisā, pie reizes baudot dabas mieru, klusumu un daili.


Ozo golfa laukums ir pirmais 18 bedrīšu golfa laukums Latvijā un tā kopējā platība aizņem 60ha. Laukuma arhitekts Robs Svedbergs, radot šo lielo mākslas darbu, tajā ieguldījis savas dzimtenes ASV kalnainos motīvus, tos veiksmīgi apvienojot ar mūsu ezera krastiem. Laukums piedāvā 18 bedrītes, kuru kopējais garums no profesionāļu izsitienu vietām ir ~ 6.5 km, pie tam trasi rotā 16 mākslīgie dīķi un 50 smilšu bunkuri. Pateicoties laistīšanas sistēmai un apkopes tehnikai, „Ozo golf club” ir izvirzījies par vienu no līderiem Ziemeļeiropas golfa laukumu sacensībās. Šeit iespējams ne tikai baudīt brīnišķo golfa spēli, bet arī noīrēt konferenču zāli vai atpūsties bārā un restorānā „Bloom”. Savukārt kluba biedriem ir tiesības izmantot arī ģērbtuves, saunu, baseinu un somu noliktavu. „Ozo golf club” ieguvis arī vairākas atzinības – 2002. gadā tas nominēts par labāko ainavu arhitektūras projektu valstī, bet 2004. gadā tas publicēts slavenajā grāmatā „Pasaules golfa laukumi. 365 dienās”.

Nokļūt līdz golfa klubam ir pavisam vienkārši – atliek vien pāris minūte braukt pa Viestura prospektu (Vecāķu virzienā) līdz labajā pusē ieraudzīsiet „Ozo golf club” norādi. Pie tās giezieties pa labi un brauciet iekšā kluba teritorijā, kur uzreiz ieraudzīsiet galveno ēku. Ienākot tajā, jūs sagaidīs laipna adiministratore, pie kuras varēsiet samaksāt par spēli un saņemt visu tai nepieciešamo. Ja esat iesācējs, varat izīrēt pilnu golfa komplektu, bet ja vēlaties – turpat esošajā golfa inventāra veikalā varat nopirkt visu sev vajadzīgo. Cenas šeit ir dažādas – kāda nūja maksās pārdesmit latus, bet cita – pat Ls 290.00. Savukārt lietoto bumbiņu komplekts, kurā ietilpst 10 vienības, maksās vien Ls 3.00. Protams, šeit var nopirkt arī visu pārējo – apavus, cimdus, grāmatas par golfu t.t.t. Taču bumbu īre (50gab.) izmaksās Ls 2.00, nūjas īre – Ls 1.00, karta (golfa mašīnītes) īre priekš 18 bedrītēm maksā Ls 20.00, bet priekš 9 bedrītēm – Ls 15.00. Bet kas attiecas, uz spēles cenām, 9 bedrītes maksā Ls 15.00 vai Ls 20.00 (no pirmdienas līdz ceturtdienai lētākā cena), 18 bedrītes – Ls 25.00 un Ls 30.00, bet spēle visu dienu – Ls 40 vai Ls 45.00. Kā apliecinājums par veikto samaksu, kas kalpo arī kā ieejas karte laukumā, tiek izsniegta maza kartīte „green fee”, kurai jābūt pie jums visu spēles laiku. Savukārt bērniem līdz 16 gadu vecumam tiek pielāgotas ievērojamas atlaides, taču tiem noteikti jāspēlē vecāku spēlētāju pavadībā, kuriem „green fee” ir obligāta.

Nedrīkst aizmirst arī par piemērotu apģērbu, jo „Ozo golf club” ir ļoti strikts ģērbšanās kodekss. Visiem vīriešiem ir jāvelk krekli ar apkaklīti vai augstu apkakli, un golfa bikses vai piemērota garuma golfa šorti. Šortiem ir jābūt vismaz 48 cm gariem, skaitot no vidukļa līdz šortu apakšmalai, vai arī ne vairāk kā 7,5 cm virs ceļa. Taču dāmu šortiem vai golfa svārkiem (ja netiek valkātas golfa bikses) ir jābūt piemērotā garumā - vismaz 45 cm gariem, skaitot no vidukļa līdz šortu vai svārku apakšmalai, vai arī ne vairāk kā 7,5 cm virs ceļa. Krekli uz lencītēm, t-krekli, īsi šorti, peldkostīmi, sporta bikses un džinsi nav atļauti. Laukumā drīkst spēlēt tikai ar „soft spike” apaviem. Šie apavi ir līdzīgi vieglatlētu nagliņkurpēm, kuru zoli sedz tādi kā plastmasas nagliņu ziediņi, kas nepieciešams zālītes saudzēšanai. Par cik šeit ir gaidīts ikviens, kas ciena apkārtējos un vidi, kurā atrodas, katra nepiedienīga vai rupja uzvedība ātri beigsies ar lūgumu pārtraukt spēli.

Kad esat saņēmis visu nepieciešamo, pirms dodaties uz lielā laukuma, iepazīstieties ar tā karti, kas atrodas galvenajā ēkā pie sienas, kā arī varat patrenēties kluba mājas priekšā esošajā treniņlaukumā, ievingrinot roku īsajos sitienos vai tik grūtajā bumbiņas ripināšanā. Protams, „Ozo golf club” piedāvā arī profesionāla golfa trenera pakalpojumus. Piemēram, viena nodarbība (45min) vienai personai maksā Ls 20.00, bet zaļās kartes kurss (5 nodarbības) vienam cilvēkam maksās Ls 180.00. Šajās nodarbībās, treneris jums palīdzēs apgūt sitienu tehniku, spēles stratēģiju, golfa noteikumus un daudz ko citu. Taču ja vēlaties savu mazuli vest uz golfa nodarbībām, sazinieties ar Rīgas golfa skolu, kura šeit regulāri trenējas.

Komentāri (5)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Tapec jau golfs skaitas elitars sporta veids!
18.10.2008. plkst. 19:26
Nu es negribētu uz turieni, man nediktēs kaut kādi ... nezinu kas :D kā man ģērbties un ko vilkt, cik garu un kādā krāsā, fu :P
13.08.2007. plkst. 17:25
Mjā, pēc bildēm pirmajā mirklī tiešām šķiet, ka tas ir kaut kur ārpus LV! Nez kā tur ir -vai tas striktais ģērbšanās kodekss nesamazina apmeklētāju skaitu?!
26.07.2007. plkst. 14:23
Jaa, daargi jau ir, bet tas ir to veerts! :D
18.06.2007. plkst. 11:25
garāmgājejs
I nepateiksi,ka tas atrodas Latvijā!Vizuāli jau izskatās perfekto,būs jāiemēģina!
27.05.2007. plkst. 13:55

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 09. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

40% McDonald’s ieņēmumu nāk no „Happy Meals” pārdošanas

Pasākumi

“Melo–M” apkārt pasaulei!

Čellu mūzikas trio “Melo–M” sagatavojis jaunu mūzikas programmu “Apkārt pasaulei!” ar vairāk nekā 11 populārām dažādu pasaules tautu melodijām aranžējumos trim čelliem. Pirmie...