Zirgu izjādes klubā "Īriss"

Zirgu izjādes klubā "Īriss"

Zirgu fanu klubs "Īriss" atrodas Vecāķos, Zvejas ielā 2. Stallī dzīvo seši zirgi un viens ponijs, ar kuriem var doties izjādēs ik dienas cauru gadu. Pirmie klienti parasti tiek pieņemti jau 10.00 vai 11.00 no rīta. Vienīgais ierobežojums ir diennakts tumšās stundas, jo zirgi tumsā neredz. Līdz ar to jāt varēs tikmēr, kamēr saule nebūs norietējusi. Pēc tam zirgiem jāatgriežas pie saimniekiem, kur tos pabaros un apkops.


Izjādēs vienmēr dodas līdzi pavadonis (parasti tā ir laipna, jauna meitene – kāda no zirgu kluba darbiniecēm), līdz ar to visi zirgi tiek uzmanīti. Pirms izjādes katram klientam tiek izstāstīts, kā zirgs jāvada un kā ar viņu jāapietas. Jāt iespējams gan soļos, gan rikšos, gan arī aulēkšos. Bet tas ir atkarīgs no katra jātnieka sagatavotības un drosmes pakāpes. Katrā ziņā, no lielajiem dzīvniekiem nevajag baidīties, jo tie ir trenēti, miermīlīgi un ļoti paklausīgi.

Izjādes parasti notiek divos maršrutos – caur mežam līdz jūrai un gar tās krastu vai arī tikai caur mežam. Diemžēl jāt līdz jūrai ir iespējams tikai tad, kad pludmalē nav praktiski neviena cilvēka. Tiesa, jāšanas takas atrodas stipri tālāk no galvenās Vecāķu pludmales, tāpēc bieži vien cilvēki tur patiešām nav. Bet diez vai tas attiecas uz siltu sestdienas rītu kādā no vasaras mēnešiem…

Parasti izjāde ilgst vienu stundu un maksā Ls 6.00 (maksa par pavadoni ir iekļauta cenā). Bet ja klients vēlas jāt tikai pusstundu, arī jāmaksā ir uz pusi mazāk – Ls 3.00. Plānotā izjāde zirga mugurā obligāti jāpiesaka iepriekš pa tālruni, jo visi zirgi mēdz būt aizņemti jau pāris dienas iepriekš (it sevišķi vasarā).

"Īriss" organizē arī jāšanas skolu netālu esošā nožogotā laukumā. Par katru mācību stundu (60min) jāmaksā atsevišķi. Cena tiek noteikta, vienojoties ar treneri, taču aptuvenais tās lielums ir pieci vai seši lati pieaugušajiem un trīs lati bērniem.

Protams, šāda izjāde ir ļoti interesanta un saistoša nodarbe, taču zirgi ir dzīvas radības, kam nepieciešams maigums un sapratne. Tāpēc vienīgais noteikums būtu – izturēties labi un iejūtīgi! Bet ja patiesi mīlat šos skaistos dzīvniekus un vēlaties ne tikai izklaidēties, bet būt tiem tuvumā arī ikdienā, droši piesakieties par brīvprātīgo kopēju, jo pašlaik "Īrisam" pietrūkst darbinieki! Jau iepriekš paldies par atsaucību!

Komentāri (172)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Raivo
sveiki vai nevaidzetu stradnieku,atrodos riga......mans epasts gedgaudis16@inbox.lv
31.07.2019. plkst. 14:21
Brīvprātīgā
Sveiki! Izjādes maksa par 1 stundu, gar jūras krastu, brīvdienā ir 20€, taču darbadienā maksa ir 15€. Gaidīsim :)
02.05.2019. plkst. 07:48
Laura
Kādas iespējas apgūt jāšanas pamatus šajā stallī ir pieaugušajiem? Kādas ir cenas jāšanas apmācībai un kam būtu jābūt līdzi uz treniņiem?
25.04.2016. plkst. 21:09
Lāsma
Jā ļoti žēl. Es arī gribētu. :-(
17.03.2016. plkst. 18:47
Undīne
Biju jāt ar zirdziņiem tie bija tīri un labi apkopti!!! Taču žēl ka nevaru kļūt par brīvprātīgo jo stallī vairs nav vietas jo es vnk dievinu zirgus un ja man būtu savs apkopjamais zirdziņš es rūpētos par viņu cik spētu!!! Ļoti žēl ka nevaru būt brīvprātīgā un rūpēties par zirdziņiem.😔
14.03.2016. plkst. 16:11

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 10. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Garākais bārs pasaulē atrodas New Bulldog, Rock Island, Illinoisā un tas ir 208 metrus garš

Pasākumi

Liene Šomase izdod kalendāru

Laba ziņa Lienes Šomases šarma un talanta cienītājiem – šonedēļ Jāņa Rozes grāmatveikalos, kā arī mūzikas ierakstu tirdzniecības vietās veikalos nonāks 2009. gada kalendārs ar...