Dullā bumba "Rāmkalni"

Dullā bumba "Rāmkalni"

„Dullā bumba” ir vienīgā šāda veida atrakcija visā Baltijā. Pasaulē tā nes „zorbu bumbas” vārdu, bet Latvijā tā izpelnījusies nosaukumu „dullā”. Patiešām, jābūt nedaudz trakam, lai tur kāptu, precīzāk – līstu, iekšā.


Atrakcijas būtība ir ripot zemē pa kalnu, atrodoties caurspīdīgā, ar gaisu piepumpētā bumbā. Īpašais ripošanas poligons ir norobežots ar tīkliem un polsteriem, lai tie bumbu apstādinātu. Savukārt paugurainais reljefs paredzēts vēl asāku izjūtu sasniegšanai. Bumbas diametrs ir 3 metri un, īstenībā, tās iekšienē ir vēl viena bumba, kurā tad arī jālien iekšā. Abas bumbas vienu no otras atdala gaisa telpa. Cilvēks tajā iekļūst pa speciāli iestrādātu tuneli, līdz ar to vienīgais ierobežojums ir spēja vai nespēja tikt iekšā. Bet kad tas izdarīts, pēc brīža sākas trakā ripošana lejā pa nogāzi. Sajūtas līdzinās nokļūšanai citā dimensijā, jo vairs nevar saprast, kur tu atrodies – debesīs, zemē vai gaisā. Lai gan „brauciens” ilgst tikai 10 vai 15 sekundes un maksā piecus latus, tas ir pārpārēm pietiekami. Silti iesakām – ja vien neesat no dzelzs, neēdiet pirms tam neko, savādāk visādi var gadīties…

Komentāri (25)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
minšuks
no cik gadiem varētu to darīt? manai meitiņai ir 8.gadi un viņa ļoti vēlas!:)
04.08.2010. plkst. 15:55
rejs
da pasli juus visi emt taa ir lieliska iespeeja
05.04.2009. plkst. 09:31
nu nezinu gan man drosi vien butu pec tadas izklaides visa diena pazaudeta:)
18.10.2008. plkst. 19:27
dažādu sajūtu cienītāja
Tā bumba NAV CAURSPĪDIGA. Redzēt kādu debess maliņu var tikai pa to mazo caurumu, pa kuru esi ierāpies, un tad arī-tikai no paša sākuma, jo pēc tam tev acis piešļācas ar ūdeni. Slikti nepaliek nemaz, jo nav nekādas neaprakstāmās sajūtas - debesis, zeme, debesis, zeme, bet tu sēdi un šļūc slapjā peļķē un visapkārt viena slapja šļakstīšanās.
31.07.2008. plkst. 13:03
Nezināju, ka kas tāds pieejams arī Latvijā! Tagad būs noteikti jāizmēģina, redzēju to pa televizoru un jutu, ka tai jābūt neaizmirstamai sajūtai...
13.11.2007. plkst. 17:47

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 18. septembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

40% McDonald’s ieņēmumu nāk no „Happy Meals” pārdošanas

Pasākumi

Grupa “PussyCat Dolls” izdod jaunu albumu

No 29.septembra Latvijā pieejams “Universal Music” izdotais amerikāņu popgrupas “PussyCat Dolls” otrais studijas albums “Doll Domination”.
...