Aerodium

Aerodium

Lai gan sākotnēji Aerodium tika būvēts kā militāro izpletņlēcēju un astronautu trenažieris ASV, pēdējā laikā tas ir kļuvis par populāru izklaidi visiem jaunu sajūtu meklētājiem. Lidošana tunelī - tā ir unikāla pieredze, ko nav iespējams iegūt ikdienas dzīvē. Tas ir sapnis, ko kādreiz sapņojis ikviens - lidot gaisā brīvi, bez jebkādiem stiprinājumiem...


Aerodium ir Austrumeiropā pirmais vertikālais vēja tunelis, kurā Tu sarauj saites ar gravitāciju un šajā tehnoloģiju laikmetā ļauj savam ķermenim lidot pašam! Vēja plūsmas ātrums – 200km/h, diametrs –3,7 metri, bet augstums – 20 metri virs tīkla. Jāteic gan, ka 20 metru augstumā tiek palaisti tikai profesionāļi, iesācēji netiks pacelti augstāk par trim metriem. Vēja tunelī savus spēkus var novērtēt gan profesionāli sportisti, gan piedzīvojumus kāri draugi un kolēģi.

Lidot tagad var jebkurš, Tev nav nepieciešama iepriekšējā pieredze, vienīgais kas tiešām nepieciešams – vēlme to darīt, kā arī jāatbilst noteiktajiem svara un auguma standartiem. Lai lidojums notiktu droši un kvalitatīvi, tavam svaram jābūt robežās starp 30 un 100 kg. Liela auguma cilvēki var būt arī nedaudz smagāki, galvenais, lai ķermenis būtu proporcionāls! Lielo alus vēderu īpašnieki diemžēl gan netiek pie lidošanas priekiem. Lidošanas tērpi nederēs arī cilvēkam, kas garāks par 2 metriem. Un vēl kas...dalībniekiem jābūt arī labā veselības stāvoklī un spējīgiem piedalīties fiziskās aktivitātēs, neizjūtot par to diskomfortu. Bērnus un jauniešus no 12 līdz 18 gadu vecumam obligāti jāpavada vismaz vienam no vecākiem, arī bērniem jābūt labā fiziskā stāvoklī.

Pirms lidojuma katrs dalībnieks paraksta līgumu, kurā atbildība par savu veselības stāvokli un iespējamām traumām būs jāuzņemas pašam. Kad parakstīts līgums, tālāk seko apmācības process, kurā instruktors izstāsta visas nianses par lidošanu. Ņemiet vērā, ka sagatavošanās process var aizņemt no 30 – 60 minūtēm. Tad Jums tiek izsniegts vajadzīgais ekipējums – tērps, aizsargbrilles, ķivere un cimdi. Un tas vēl nav viss...tad notiek neliela iesildīšanās un ievingrināšanās procedūra. Un tad gan esat gatavs doties vēja tunelī, kurā radītā gaisa plūsma pacels Jūs brīvā lidojumā. Lai gan Jūs esat sagatavots par to kas darāms tunelī, klāt ir arī instruktors, kurš nodrošinās Jums atbalstu lidojuma sākumā.

Minimālais rezervējamais laiks ir 2 minūtes, maksimālais – nav noteikts, taču jāņem vērā, ka cilvēka fiziskajiem spēkiem ir robežas. Iesācējiem arī 2 minūtes liksies pietiekami.

Cena sagatavošanas programmai un vienam 2 minūšu lidojumam ir Ls 10,00. Lidojumu laiku var papildināt ar neierobežotu skaitu minūšu, cena - Ls 5,00 minūtē.

Tā kā tuneļa parīkojumā ietilpst arī kameras, Jūsu lidojumu būs iespēja aplūkot arī DVD formātā, protams, par atsevišķu samaksu. Iespējams iegādāties arī dažādus suvenīrus, bet labākajiem lidotājiem ir iespēja saņemt sudraba vai zelta nozīmītes. Jāteic, ka tās iegūt nav tik viegli!

Tā kā aukstā gaisā gaisam ir vislabākā celtspēja, Aerodium darbojas arī vēsākā laikā. Tiesa gan arī pārāk aukstā laikā (zemāk par -5oC) lidojumi tiek pārtraukti, jo apledo ķiveru stikliņš un zūd redzamība.

Vai jau esi gatavs pacelties spārnos un iegūt jaunas izjūtas?

Komentāri (15)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Lux
asas sajutas,bet nu ne tik asas lai to gribetos darit ilgak par 5 min...teiksim taa,izpletnleksana ir daudz labaka
24.06.2013. plkst. 16:58
Vismaz man ar 1 reizi (4 min.) bija par maz :)
18.10.2008. plkst. 00:15
Jā piekrītu, ka cena ir adekvāta. Šim pasākumam arī es dodu vienu plusu, jo tas ir tas ko gribētu izmēģināt. To sooch- ar elpas aizturēšanu te būs par maz, domāju, ka tās sajūtas ir asākas :)
06.02.2008. plkst. 14:37
Man liekas, ka cena IR adekvāta!
13.11.2007. plkst. 17:58
nu jaa....
bet ja taa padomaa vai lidot var buut daargi... parasti cilveeki nelido... netici paskaties apkaart
15.10.2007. plkst. 19:41

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 23. septembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Garākais bārs pasaulē atrodas New Bulldog, Rock Island, Illinoisā un tas ir 208 metrus garš

Pasākumi

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja pienesums Eiropas kultūras galvaspilsētai Viļņai

Šī gada Eiropas kultūras galvaspilsētā Viļņā, noslēdzot vienu no nozīmīgākajiem Lietuvas tūkstošgades programmas projektiem, 20.jūnijā notiks svinīga Nacionālās mākslas galerijas...