Gumijlēkšana

Gumijlēkšana

Gumijlēkšana ir viens no jaunākajiem, neparastākajiem un aizraujošākajiem izklaides un sporta veidiem. Pirmais lēciens Eiropā notika 1979.gada 1.aprīlī, kad Deivids Klērks, tērpies smokingā un cilindru galvā, nolēca no Bristoles tilta Lielbritānijā. Toreiz tas tika uzskatīts par savdabīgu joku, bet jau pēc neilga laika šādi lēcieni kļuva arvien populārāki asu izjūtu cienītāju vidū. Šodien aptuveni 100 000 000 pasaules bezbailīgāko un azartiskāko cilvēku ir lēkuši ar gumiju. Pasaulē tiek rīkotas dažādas akcijas un gumijlēcēju sacensības. Tomēr vairākums cilvēku to uzskata par sevis apliecināšanu un neaizmirstamu piedzīvojumu.


Tā nu jau kādu laiku arī Latvijā iespējams baudīt asas izjūtas, izlecot no trošu ceļa vagoniņa Siguldā. Augstums no kāda bezbailīgie lēcēji lec ir 43m.

Piektdienās šis prieks Jums izmaksās Ls 20,00, sestdienās un svētdienās – Ls 25,00. Organizētām grupām 7 un vairāk cilvēki darba dienās (pirmdiena līdz ceturtdiena) ir iespējams saņemt lētāku cenu - Ls 17,00. Pirms braukšanas vēlams iepriekš pierezervēt savu lēcienu, tad jūs varat ierasties uz noteikto laiku un jums nebūs jāstāv rindās. Neliela rinda tomēr ir iespējama, jo gadās arī "īpaši" bailīgi lēcēji, kuri gatavojas izlēkšanai 10-15 minūtes, tādējādi iekavējot kopējo laiku pārējiem.

Ja esat nolēmis pamēģināt šo ekstrēmo aktivitāti, piesakiet savu apmeklējumu un dodaties uz Siguldu. Tur Jūs sagaidīs kvalificēts speciālists, sniegs instruktāžu un lēciens var sākties... Jūsu kritiena pirmajā trešdaļā ātrums pieaugs, bet nākošās divas trešdaļas gumija ātrumu samazina līdz apstāsieties pavisam. Sajūta ir salīdzināma ar automašīnas bremzēšanu. Vienīgā atšķirība - Jūs tuvojieties ūdenim ar galvu pa priekšu.

Vēl ko der atcerēties, ja Jūs esat jaunāks par 18. gadiem, tad izlēkt viss nebūs tik vienkārši, līdzi jāpaņem būs arī rakstiska vecāku atļauja.

Gumijlēkšana ir droša, kamēr ar to nodarbojas kvalificēti speciālisti. Kopš 1998.gada Latvijas Gumijlēcēju Klubam ir izstrādāta un ekspertu apstiprināta drošības programma. Inventārs tiek regulāri mainīts un pārbaudīts. Lai garantētu maksimālu lēcēju drošību, katra no pielietotajām sistēmām ir spējīga izturēt vismaz desmitkārtīgu pārslodzi nekā faktiski tām tiek uzlikta. Papildus tam tiek izmantota dubultās drošības sistēma, kas izslēdz cilvēcīgo kļūdu, gadījumā, ja instruktors kaut ko aizmirstu pieāķēt. Visā pasaulē gumijlēcēju moto ir drošība pāri visam! Pēc statistikas lēkt ar gumiju ir daudz drošāk nekā braukt ar auto...

Varbūt kādās brīvdienās tomēr saņemsieties un izbaudīsiet ko ekstrēmu?

Komentāri (32)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Baiba
Kolosāls piedzīvojums !!
22.11.2015. plkst. 20:59
agnis dizels
sovasar es izleksu ar gumiji !!!!!!!!
26.05.2013. plkst. 15:04
http://www.bungee.lv/lat/info/
30.11.2011. plkst. 14:55
marta
kaa var pieteikties nekur nevaru atrast?
29.04.2011. plkst. 15:11
bumbuliitis
man te agrāk stāstīja,ka 18 gadu dzimšanas dienā gumijlēkšana ir pa brīvu, tgd arī ir tā vai ir pa maksu?
27.05.2010. plkst. 16:42

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 18. septembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Pizza Hut ir pasaulē lielākais picu restorāns, kas dienā pasniedz ap 1,7 miljonu picu

Pasākumi

Sailor Party

31. jūlijā 21:00 Vecāķu pludmalē "Sun Lounge Bar" notiks “Sailor Party”.

Pasākuma ievaros ikviens varēs dejot, smieties, piedalīties slapjo t-kreklu konkursā, dzert garšīgus...