Mežakaķis

Mežakaķis

Piedzīvojumu parks „Mežakaķis” atrodas Siguldā, Gaujas senlejas meža nogāzē. Tā būtība ir sniegt iespēju uz vairākām stundām aizmirst par ikdienu, koncentrējoties un ieklausoties sevī, savā ķermenī, pārbaudot savus spēkus, kā arī papildus baudot svaigu gaisu un brīnišķīgu dabu.


Atrakciju parku veido četras dažādas grūtības trases ar kokos izvietotiem šķēršļiem – trosēm, tiltiņiem, baļķiem u.t.t. Daži no tiem atrodas pat 17 m augstumā, tāpēc jābūt īpaši uzmanīgam un piesardzīgam; arī bailes no augstuma vēlams atstāt mājās!

Lai gan atrakciju parkā var pavadīt trīs stundas, tas nemaz nav tik daudz, jo šķēršļi ir grūti un lēni pārvarami. Arī pārējie atpūsties gribētāji var jūs aizkavēt, jo katrs cilvēks kustas un baidās atkarībā no savām spējām.

Varbūt no malas var šķist: kas tur liels – pāriet no viena koka uz otru pa kustīgiem dēlīšiem vai arī nobraukt pa trosi. Bet ticiet mums – atrodoties vismaz 10m augstumā bez līdzīgu darbību pieredzes, tas var šķist diezgan grūti. Taču vienmēr var pasaukt instruktoru, kurš sniegs norādījumus pareizai šķēršļa pārvarēšanai vai arī palīdzēs nokļūt atpakaļ uz zemes.

Atrast šo izklaides parku ir pavisam viegli – jābrauc garām bobsleja trasei un pa labai rokai „Mežakaķis” jūs jau gaidīs. Bet ja nomaldīsieties – sliktākajā gadījumā vienmēr palīdzēs pilsētas karte.

Kad būsiet klāt, dodieties iekšā pirmajā ēkā, kur laipnie „Mežakaķa” darbinieki jums izsniegs drošības jostu ar divām karabīnēm un speciālu skrituli trošu nobraucieniem (protams, vispirms būs jāsamaksā par ieejas biļeti). Ja runājam par maksāšanu, jāatzīst, ka šī izklaide nav no lētākajām (vismaz pirmajā brīdī tā var šķist). Pieaugušajiem biļete maksā Ls 11.00, bet bērniem (ieskaitot 17 g.v.) būs jāmaksā Ls 6.00. Protams, ir zināmas atlaides studentiem, ģimenēm un lielākām apmeklētāju grupām. Piemēram, studentu dienās, kas ir pirmdienas, tie, kas uzrādīs studenta apliecību, trasē varēs doties, samaksājot tikpat cik bērni – Ls 6.00. Bet 16 cilvēku grupai un lielākām tiks piešķirta 20% atlaide.
Lai gan deviņi lati nav maza nauda, jāņem vērā, ka par to jūs nopērkat trīs stundas garu, interesantu, veselīgu izklaidi pie dabas – un īstenībā kino biļete vai vakariņas kādā šikā vietā tikpat vērtīgas vien būs. Piedevām tur jūs iegūsiet daudz mazāk, jo sportu un fiziskās aktivitātes aizstāt nevar nekas.

Nedrīkst aizmirst par ērtu apģērbu un apaviem, kurus nav žēl arī nedaudz sabojāt (tas gan vairāk attiecas uz biksēm un jaciņām, kuras šur tur var aizķerties vai sasmērēties). Arī bez sporta kurpēm te nav ko meklēt – tāpēc visas augstpapēžu mīļotājas tiek laipni lūgtas vismaz šoreiz savas kristāla kurpītes atstāt mājās, šurp nākot ar piemērotākiem apaviem. Silti ieteicams paņemt līdzi arī cimdus (ideāli – dārza darbiem domātos), jo arī tās var viegli savainot!

Tā kā atrakciju parkā var gūt nopietnas traumas, „Mežakaķis” ir padomājis par drošības noteikumiem, kuri ir obligāti jāievēro. Galvenie būtu sekojoši: pirms došanās trasē uzmanīgi noklausīties instruktora skaidrojumus; viņa pavadībā iziet mācību trasi un īsāko („zaļo”) trasi, kā arī nekāpt uz šķēršļa, ja vēl kāds uz tā jau atrodas, jo uz viena šķēršļa drīkst būt tikai viens cilvēks. Protams, jārēķinās arī ar to, ka sliktos laika apstākļos „Mežakaķis” var nevienu trasē neielaist. Un kur nu vēl pārējie, katram saprotamie, loģiskie noteikumi par alkohola lietošanu, reibuma stāvokli u.tml.

Cerams, ka viss iepriekš rakstītais nevienu nav nobiedējis, tāpēc nākamajās brīvdienās droši brauciet uz Siguldu. Arī lapas lēnām jau krāsojas, tāpēc līdztekus atrakciju parkam, variet doties kādā lēnā pastaigā pa Gleznotāju kalnu. Iepriekš gan vajag pieteikties pa tālruni, bet, kad tas izdarīts, atcerieties – „Mežakaķis” jūs gaidīs atplestām ķepām!

P.S. Pavisam ideāli būs atpūsties draugu lokā vai kopā ar darba kolēģiem, jo pārvarēt šķēršļus būs daudz jautrāk un būs arī kāds, kas iedrošina un atbalsta!

Komentāri (32)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Gerda
Eu, kads ludzu pasakiet cik tas maksa?
20.07.2014. plkst. 11:05
meiča
riktīgi forši
24.05.2012. plkst. 22:30
paula ivulane(sarkanie mati)
ja wnk ir forshi man patika tikai 1 instroktors bija biskit pasists:D
28.05.2009. plkst. 14:49
pramis
baigi forsi tik nenobistas jo aukstums ir diezgan liels
15.11.2008. plkst. 13:32
pramis
es braucu
04.10.2008. plkst. 10:43

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 18. septembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

40% McDonald’s ieņēmumu nāk no „Happy Meals” pārdošanas

Pasākumi

Džeimss Morisons izdod jaunu albumu

No oktobra vidus arī Latvijā pieejams “Universal Music” izdotais angļu dziedātāja Džeimsa Morisona (James Morrison) otrais albums “Songs For You, Truths For Me”....