Rāmkalni

Rāmkalni

Atpūtas parks „Rāmkalni” atrodas skaistā vietā pie Gaujas krasta, apmēram 26 kilometrus no Rīgas. Lai tur nokļūtu, jābrauc pa Vidzemes šoseju līdz „Sēnītei” un tad jāgriežas uz Valmieru, nepilnu kilometru jāpabrauc un pirms tilta pār Gauju labajā pusē griezieties nost no ceļa – nu re, esat klāt!


No agra pavasara līdz vēlam rudenim „Rāmkalnos” cauru dienu darbojas dažādas atrakcijas, piedāvājot lielisku atpūtu gan lielajiem, gan mazajiem. Protams, ziemā galvenās aktīvas atpūtas iespējas ir slēpošanas trase, jo ne batuti, ne rodeļi, ne arī citas atrakcijas ziemā nevar strādāt. Bez tam, lielākā daļa atrakciju ir lētas, tāpēc šeit var braukt ikviens. Kā sola „Rāmkalnu” jaukie darbinieki – šeit jūs varēsiet atpūsties no visas sirds!

Vispirms jums jāizmēģina Baltijā garākā rodeļu trase, kuras nobrauciens ilgst apmēram vienu minūti. Tiesa, augšā jābrauc veselas divas minūtes, bet kas gan tur liels? Pēc tam varat doties uz lidojošo krēslu, kurš pacels jūs vairāku metru augstumā, sniedzot iespēju vērot skaisto Gaujas senleju no pavisam neierasta skatupunkta. Savukārt pavisam asu izjūtu cienītājiem „Rāmkalni” piedāvā ekstrēmo „Dullo bumbu”. Kāpiet tik iekšā un ripojiet lejā! Tikai pēc tam vairs nesapratīsiet, kur debess un kur – zeme… pa to laiku līdzpaņemtie bērni varēs lēkāt uz batutiem vai jautrajās gumijās, kur varat pievienoties arī jūs (ja vien neesat 100kg smags). „Rāmkalnos” var uzspēlēt arī volejbolu tam speciāli izveidotā laukumā vai izmēģināt „safari”, kas nozīmē izbraucienus bezceļa apstākļos ar Padomju laika apvidus automašīnām GAZ 69 (bobikiem). Jūs varat braukt pa mežiem un pļavām – kur vien vēlaties. Pa to laiku jūsu atvasītes arī varēs baudīt stūres priekus tam paredzētajā bērnu autoskolā. Taču tie, kam patīk ūdens un ceļa vilinājums, dodieties uz laivu vai velo nomu, kurā ir viss jūsu ērtībai un drošībai. Savukārt jauku pastaigu varēsiet baudīt „sapņu takā”. Šādi ir nosaukta taka, kas vijas caur tuvumā esošo mežu un veco ābeļdārzu, vedot mūs pār strautiem un gar upi līdz mēs atkal atgriežamies lielajā pļavā. Šeit var baudīt mieru un klusumu, sakārtot domas vai reibt no svaigajām dabas smaržām. Īpaši piemērota šī taka ir romantiskiem mīlētājiem, kas alkst baudīt divvientulību. Visbeidzot, kopā ar ģimeni varat atpūsties mājīgajā krodziņā „Lasītava” grāmatu un omulīgas gaisotnes ielenkumā.
Lai uzzinātu sīkāku informāciju par katru no atrakcijām, apskatiet labajā pusē norādītos rakstus!

Komentāri (12)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Rāmkalnos izklaides ir dažādas.Var pastaigāties, nedzuadz pasportot un galvenais izbaudīt kopīgi ar ģimeni brīvdienas!Gardas kafejnīcāir ar maizītes, jo tās viņi tur cep uz vietas! Smarža vilina iegriezties kafejnīcā un nobaudīt tās! Visapkārt skaista latviska daba!
27.04.2008. plkst. 12:39
Garām braucot ir nācies iegrieztie ir labs!
23.10.2007. plkst. 12:28
burbulic> ar jebkuru autobusu, kas startē uz siguldas vai Valmieras pusi, līdz Sēnītei!
06.10.2007. plkst. 22:37
OO!Derētu aizbraukt mizskarās jau forši!
05.10.2007. plkst. 19:00
Tikai jārullē !
13.09.2007. plkst. 12:53

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 18. septembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Uz McDonald’s Bic Mac maizītes ir vidēji 178 sezama sēkliņas

Pasākumi

Rīgas Brāļu kapu un Latvijas vēsturiskā mantojuma fonds ierosina ierakstīt Rīgas Brāļu kapu ansambli UNESCO Pasaules Mantojuma sarakstā

Rīgas Brāļu kapu un Latvijas vēsturiskā mantojuma fonda prezidents  brigādes ģenerālis Juris Vectirāns un Rīgas Brāļu kapu un Latvijas vēsturiskā mantojuma fonda valdes...