Kristians Korns: par komiksu filmām un savu kino topu

Kristians Korns: par komiksu filmām un savu kino topu

Varbūt daudzi Kristianu Kornu atceras kā popgrupas "C-Stones" dalībnieku. Taču kādā intervijā viņš sacīja, ka ir meklējis sev īsto vietu, ko tagad ir atradis rokgrupā – SuperHuman.

Grupa radās 2004. gada vasarā, tās dibinātājs ir grupas ģitārists Uldis Blaževičs. Kristians ir šīs grupas vokālists un dziesmu autors. SuperHuman ir muzicējuši vairākos Latvijas un arī Igaunijas rokfestivālos. 2005. gadā izvēlēti kā vienīgie Latvijas pārstāvji lielākajā Baltijas rokfestivālā „Rabarock 2005”.

Kristians Korns un viņa grupa Latvijas Muzikālās līgas Cīņas kluba šovā – LNT, cīņā pret Intaru Busuli un Melo M uzvarēja un ieguva tiesības piedalīties šova superfinālā, cīnīties par gada labākās dziesmas titulu...

Irlaiks.lv Kristiāns pastāstīja par kino...

-     Vai Jūs esat kaislīgs kino apmeklētājs, varbūt labāk filmas skatāties mājās?

-     Varu viennozīmīgi teikt, ka esmu kaislīgs kino apmeklētājs. Kino apmeklēju, cik bieži vien iespējams. Kino uzskatu par vienu no labākajām ikdienas izklaidēm, kas arī palīdz uz divām stundām atslēgties no ikdienas.

 

-     Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties filmas, uz kurām doties?

-     Parasti neizvirzu kritērijus, skatos praktiski visu, ko rāda. Prioritātes laikam jau ir komiksu filmas, tas mums ar draugiem obligātajā vienmēr repertuārā. Dažreiz noteicošā ir tematika, dažreiz režisors. Jāatzīst gan, ka labprāt veltītu vairāk laiku nekomerciālajam kino, bet tik daudz laika diemžēl man nav.

 

-     Vai Jums patīk kino apmeklēt vienam, vai labāk tomēr kompānijā ar citiem?

-     Kino gandrīz vienmēr apmeklēju viens.

 

-     Kuri ir Jūsu iecienītākie kino žanri?

-     Es pat nevarētu pateikt savu iecienītāko žanru, jo par cik, kino man patīk un to baudu savā būtībā, tad neklasificēju to iecienītākajos žanros vai necenšos to darīt. Jebkurā žanrā ir savas „pērles” un „tārpainais ābols”. Bet kas mani nesaista ir jēlo amerikāņu joku filmas.

-     Kuri ir Jūsu iecienītākie kinorežisori?

-     George Lucas, David Lynch, Tim Burton būtu mans trijnieks. Ievērības cienīgs noteikti ir arī producents Jerry Bruckheimer – apbrīnoju viņa filmu apjomīgumu un veiksmīgos projektus.

 

-     Kādas ir Jūsu domas par latviešu kino? Kuras ir Jūsu mīļākās latviešu filmas(no vecajām, jaunajām)?

-     Vērojot dažus pēdējā laikā saražotos darbus (ne seriālus), jāatzīst, ka kino Latvijā lēni attīstās gan kvalitātes, gan satura ziņā. Par to prieks, bet kino tomēr ir lielbudžeta projekti un Latvijas auditorija ir par mazu, lai tajā investētu tik, cik būtu nepieciešams. Negribu politizēt, cik tad mēs valstiski esam gatavi ieguldīt kino un mākslas attīstībā. Laikam jau šobrīd ir citas prioritātes. Atceros bērnībā, kad atmodas laiku iespaidā visa nācija bija, kā nohipnotizēta uz režisora Aloiza Brenča veidoto filmu „Zītaru dzimta”, jāsaka, man šī filma arī būs palikusi atmiņā visspilgtāk.

 

-     Kuras no pēdējā laikā redzētajām filmām, Jums īpaši palikušas atmiņā?

 

-     Režisora Gregora Hoblita veidotais detektīvs/drāma – Lūzums(Fracture) – ar Anthony Hopkins nemainīgi augstākā līmeņa aktiera sniegums. Režisora Michael Bay piedzīvojumu komēdija – Tranformeri (Transformers) – gaidīju no filmas daudz mazāk, bet biju patīkami pārsteigts par ironiju, ar kādu tika pasniegts pašu amerikāņu attieksme. Kā arī režisora Tony Scott filma – Deja Vu – tā paša Jerry Bruckheimer fantastisks producēšanas piemērs

 

-     Vai kāda filma ir likusi vilties?

-     Nelasu anotācijas un recenzijas. Man ļoti nepatīk, ka cilvēki tiek iespaidoti ar subjektīviem viedokļiem, tāpēc anotācijas, ko izmantoju, ir filmu treileri. Un šajā sakarā pēdējā vilšanās man bija ar režisora Kevin Reynolds filmu Tristans un Izolde, nesaprotu kā var safabricēt vienu un to pašu tēmu visādos rakursos. Nu labi es tik skarbi saku, jo kostīmfilmas nav mans iecienītākais lauciņš. Lai vai kā, nekad vēl neesmu filmas vidū piecēlies un izgājis no zāles.

 

-     Vai varat irlaiks.lv lasītājiem nosaukt Jums iecienītāko sieviešu un vīriešu lomu atveidotāju TOP3?

 

Sigourney Weaver

Halle Berry

Monica Belucci

 

Anthony Hopkins

Jack Nicholson

Denzel Washington

 

- Un... mīļāko filmu TOP3?

Grūti ir aprobežoties ar trijnieku... nu tad

Matrix – visas 3 daļas

Finding Nemo

X-Men – visas 3 daļas

 

Manā topā nav smago psiholoģisko filmu, jo tās bieži nevar skatīties, mums jau tā šeit saules par maz!

-     Ja Jums rastos iespēja filmēties kādā kino lentē, kādu lomu Jūs vislabprātāk atveidotu?

-     Man šķiet, ka katrs ar kino vai teātri saistīts cilvēks vēlētos nospēlēt ļauno varoni kādā no fantastiskā žanra filmām. Tāpēc ir šādi novērojumi arī Oskaroto aktieru lomu izvēlei pēc balvas saņemšanas, kas kritiķiem atkal ir kā medusmaize, lai nosodītu par neadekvātu lomas izvēli. Bet, kad gadiem esi mērķtiecīgi gājis uz augstu apbalvojumu, zaudējis kaudzi nervu un veselību, un esi to saņēmis, tad vienkārši gribas izdarīt kaut ko vienkāršu un prātu nenoslogojošu, piemēram, uzņemties komiksu filmā. Jā, es arī labprāt spēlētu labo vai ļauno varoni kādā no komiksu filmām....nū...varbūt arī varētu būt kaut kāds dzīves nomocīts neveiksminieks, man liekas, ka traģiskas lomas man sanāktu..

-     Un, ja Jūs būtu režisors par, ko Jūs visticamāk veidotu savu filmu?

-     Ja godīgi nekad neesmu domājis par šādu tēmu. Patiktos filma kur būtu apvienojums un kustība starp reālo un nereālo pasauli ar fantastu/cilvēku krustojumiem, nu tāds murdziņš... melnbalta. Vai arī kaut kas pavisam citāds un gaišs....ha, no sērijas – saule, jūra, vējš!!!

 

Komentāri (17)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
oga
Kristians ir to verts!
23.02.2009. plkst. 16:11
Beidzot !!!
14.03.2008. plkst. 10:35
Korna
Beidzot Latvijā jauna grupa, kura dzied vīriešu cienīgā balsī nevis tikai spiedz vai rūc....Man viņi ļoti patīk.
06.02.2008. plkst. 15:07
lindy
super!
04.02.2008. plkst. 17:28
lai jau ir arī šis Kristiana tops ,
08.01.2008. plkst. 15:53

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies


Translate

Šodien

2019. gada 15. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Holivudas zīme pirmo reizi tika uzcelta 1923.gadā un bija paredzēta kā nekustamo īpašumu sludinājums, jo sākotnēji tā vēstīja „Hollywoodland”

Pasākumi

Dziedātāja Emi pavedina futbolistus

Šī gada 23.maijā izklaides un atpūtas centrā Riga Plaza norisinājās Ielu Futbola turnīru atklāšana. Pasākumā kopumā piedalījās 48 komandas. Tas ir sociāls projekts, kura mērķis ir...