Ieva Pļavniece spēj nospēlēt pat cietsirdīgu maitu

Ieva Pļavniece spēj nospēlēt pat cietsirdīgu maitu

Ieva ir Dailes teātra aktrise, kura vairs komentārus neprasa. Viņa ar savu lielisko aktierspēli ir ne viena vien skatītāja elks  Dailes teātrī Ieva ir no 2002.gada un ir saņēmusi nomināciju "Labākā jaunā aktrise" Latvijas profesionālo teātru skatē "Spēlmaņu nakts" 2001/2002 par Leidijas Torensas lomu T.Viljamsa "Orfejs nokāpj pazemē".

Šoreiz intervijā IrLaiks.lv Ieva stāsta par savu kino gaumi un atklāj, kas, viņasprāt, ir patiešām labs kino!

-     Jums dzīvē kino elementu ir daudz, bet vai pašai patīk aiziet un paskatīties kādu filmu uz lielā ekrāna?

-     Cenšos tikt uz festivālu piedāvātajām filmām, cik iespējams. „Baltijas Pērle” un „Arsenāls” ir mani iemīļotie kino festivāli, kurus cenšos nepalaist garām.

-     Kāda ir pēdējā filma, kuru esat noskatījusies?

-     Šķiet, tā bija „The Simpsons Movie” filma. Biju sarīkojusi kolektīvo gājienu uz kino un nelielu draugu ballīti,, sakarā ar to, ka es ierunāju Mārdžas lomu šajā pilnmetrāžas filmā.

-     Kā vislabāk patīk skatīties kino – vienai vai labā kompānijā?

-     Ir kino, ko vērts skatīties vienatnē, lai labāk iedziļinātos filmas jēgā vai lai netraucēti nekautrējoties varētu paraudāt, un ir kino, ko gribas skatīties kopā ar draugiem, lai attiecīgajā vietā varētu iesaukties: „Tūlīt būs tā smieklīgā vieta”, vai lai vēlāk varētu atspēlēt lokālos jociņus. Kino tiešām vislabprātāk es skatos mājās, un mani ļoti priecē šāda iespēja. Mājām par labu „krīt” arī tas, ka neviens blakus negrauž popkornu un skaļi nekomentē nevajadzīgās vietās.

-     Varbūt Jums ir arī filma, kuru Jūs varat dēvēt par savu mīļāko filmu?

-     Man nav vienas mīļākās filmas. Tādas ir vairākas:

Boba Fosa „All that Jazz”,

Steve Gordon „Arthur” ar Laizu Minnelli un Dadliju Mūru (Liza Minnelli & Dudley Moore),

„Stepping out” ar Laizu Minnelli,

Robert Zemeckis „Death becomes her” („Nāve viņai piestāv”) ar Meryl Streep ,Bruce Willis ,Goldie Hawn, 1993

Tony Scott „The Hunger” 1983 ar Catherine Deneuve ,David Bowie,Susan Sarandon

„Les Fous du stade” 1972 – „Trakie stadionā” – izcila kaut arī veca franču komēdija

Bernardo Bertolucci „1900” jeb „Divdesmitais gadsimts” ar Robert De Niro, Gérard Depardieu,

Milos Forman „Amadeus” 1984 ar Tom Hulce

Tāpat, Kubriks, Fellini, Vudijs Allens, Almadovaress, un citi fantastiski kino meistari

Jāņa Streiča „Teātris” un „Limuzīns Jāņu nakts krāsā”, un citas vecās latviešu filmas

-     Bet, ja būtu jāsastāda mīļāko filmu tops?

-     Nevaru tā īpaši izcelt vienu vai 5 filmas, jo katra uz mani iedarbojas pa savam, bet nu filmas, kuras uz mani atstājušas lielu iespaidu ir – Amadeus, Nāve viņai piestāv, Mehāniskais apelsīns, Stundas, Teātris. Faktiski, filmas iedarbībai uz mani liela nozīme ir arī mūzikai. Ja filmā ir izmantota M.Brauna, Marģera Zariņa, Imanta Kalniņa, R.Paula (tās smeldzīgākās meldijas) vai Glāsa vai Nīmana kompozīcijas, tad man filma jau ir izdevusies...

-     Teicāt, ka Jums patīk vecās latviešu filmas. Kādas ir Jūsu domas par latviešu kino kopumā?

-     Uzskatu, ka mums ir bijis ļoti labs kino, bet kopš Kino Studijas darbības pārtraukšanas šī industrija ir pamirusi... Katrā ziņā – ir ļoti daudz labu latviešu kino aktieru, kuru talantu šobrīd var baudīt uz teātru skatuvēm.

-     Vai Jums ir savs mīļāko latviešu aktieru tops?

-     Tieši runājot par kino: Latviešu vīrieši – Juris Žagars, Andrejs Žagars, Gunārs Cilinskis, Jānis Reinis, Uldis Dumpis, Jānis Paukštello, un vēl arī citi un no latviešu sievietēm –Vija Artmane, Olga Dreģe, Lilita Ozoliņa, Ilga Tomase, Velta Skurstene, Lidija Freimane, Indra Burkovska, Ināra Slucka. Sanāca 8, bet tas nebūt vēl nav gala skaitlis.

-     Vai ir kāda latviešu filma, kuru varētu saukt par savu mīļāko?

-     Tās ir Jāņa Streiča režisētās filmas, jau iepriekš minētās „Teātris” un „Limuzīns Jāņu nakts krāsā”, „Mans draugs nenopietns cilvēks”. Ar pacilājumu skatos arī Pieša „Pūt, vējiņi!”, Leimaņa „Pie bagātās kundzes”, „Purva bridējs”, Cilinska „Agrā rūsa”, „Ezera sonāte”, „Dīvainā Mēnessgaisma” (ar Ilgu Tomasi!), Dunkera „Cīrulīši”, Braslas „Emīla nedarbi”, „Aija”, Brenča „Mirāža”, „Zītaru dzimta”, „Ilgais ceļš kāpās”, Beinertes „Tās dullās Paulīnes dēļ”, Vodemāra Pūces „Mērnieku laiki”, A.Krieva „Aveņu vīns”, un citas. Nevar izdalīt īpaši.

-     Kādu žanru filmas vispār vislabāk patīk?

-     Tādas, kuras skatoties ir jāpadomā, kuras dod skatītājam nepieciešamo līdzpārdzīvojumu. Neskatos trillerus vai šausmenes. Labprāt skatos muzikālās filmas. Biogrāfiskās filmas. Piemēram, man ļoti patīk skatīties slavenu komponistu vai dzejnieku, vai citu mākslinieku dzīvju ekranizācijas. Tas ļauj pa atslēgas caurumiņu ielūkoties ģēniju sāpēs un sadzīvē, kā arī pārsvarā tas ir LABS KINO ar lielisku mūziku. Bērnībā mamma mani aizveda uz filmu par komponistu Edvardu Grīgu. Neko no šīs filmas neatceros, bet manī ir palikusi kāda būtiska sajūta, kādēļ meklēju līdzīga tipa darbus ar lielu interesi. Tāpat skatos arī, kādi aktieri spēlē. Piemēram, nesen redzēju mākslinieciski ne tik augstvērtīgu filmu ar Šarlīzi Teronu un Penelopi Krusu, bet man bija milzu interese skatīties šo filmu līdz galam, jo aktierdarbi šajā filmā bija brīnišķīgi.

-     Un, kuri kino žanri īpaši nepatīk? Kāpēc?

-     Tātad tie ir trilleri, šausmenes un ziepju operas. Vājas kvalitātes „ziepenes” degradē gaumi un vienkārši tērē laiku. Trilleri un šausmenes manai nervu sistēmai nav piemēroti. Esmu principā pacifiste. Neesmu arī absolūta komēdiju fane, bet ir labas arī šā žanra filmas, kas mani ielīksmo vienmēr.

-     Vai ir arī kādi seriāli, kurus vienmēr gribas noskatīties?

-     Neskatoties uz to, ka ar dažiem seriāliem mana paaudze ir izaugusi – sākot ar „Verdzene Izaura”, „Bagātie arī raud” un „Vienkārši Marija”, man nav ne laika, ne vēlmes sekot līdzi Hameleonu rotaļu varoņu izaugsmei...

-     Kura, no pēdējā laikā redzētajām filmām, Jums īpaši palikusi atmiņā?

-     Filma, kuru skatos atkal un atkal ir „Cabaret” – pirmkārt, man to vajag darbam, jo atveidoju Laizu Minnelli izrādē „Pikantā zvaigzne” Austrumu robežā, otrkārt, jo filma ir tiešām īpaša. Lai gan – ir vairākas filmas, kuras es skatos vairākkārt.

-     Vai Jūs varētu mūsu lasītājiem atklāt savu mīļāko aktieru topu? Teiksim – 5 vīrieši un 5 sievietes? Šoreiz par ārzemju aktieriem!

-     Vīrieši: Roberts de Niro, Depardjē, Džonijs Deps, Di Caprio, Vudijs Alens

Sievietes: Katrīna Denēva, Sjūzena Sarandona, Laiza Minnelli, Merila Strīpa, Mišela Feifere

-     Jums kā aktrisei, daudz ir nācies iejusties dažādos tēlos – kā tas ir?

-     Teikšu tā – tā nav izklaide, tas ir smags darbs.

-     Vai jau bērnībā zinājāt – jā, es būšu aktrise? Kas pamudināja izvēlēties šo profesiju?

-     Jā, man jau agrīnā vecumā bija pastiprināta interese par teātri. Liela nozīme tajā ir talantīgajiem latviešu aktieriem un aktrisēm. Vienmēr gribas uz kaut ko tiekties, censties tuvināties kādam ideālam, pilnībai, un man tas bija latviešu kino un teātris ar talantīgajiem aktieriem.

-     Šim jautājumam jau laikam iepriekš atbilde skaidra, bet pajautāšu – vai Jūs vēlētos filmēties kādā „lielā” ASV filmā, kur Jums būtu galvenā loma?

-     Bez šaubām. ;))

-     Kāda būtu šī filma? Veco laiku, mūsdienu, romantiska vai asa sižeta vai vēl kāda citādāka?

-     Grūti pateikt – žanram nav īsti nozīmes. Nozīme ir režisoram, viņa redzējumam un idejām, aktieru sastāvam.

-     Ko pašai vislabprātāk patiktu atveidot šādā filmā?

-     Tas pats, ko jau minēju – nozīme ir režisoram! Un tad jau ir vienalga, vai attēlot kaķsievieti vai nelaimīgu cietumnieci (prātā ienāca „Baltais oleandrs”), vai cietsirdīgu maitu...

-     Ja būtu iespēja izvēlēties no visas pasaules aktieriem, ar kuru vislabprātāk Jūs vēlētos spēlēt pārī?

-     Pārī? Tā uzreiz nemāku teikt... Gribētos spēlēt drīzāk vienā komandā ar talantīgiem aktieriem – Merila Strīpa, Laiza Minnelli, Džonijs Deps, Vudijs Allens... visi manis iepriekš jau nosauktie un nepieminētie arī latviešu elites aktieri.

-     Ja Jums būtu dota iespēja būt režisorei – kādu filmu Jūs veidotu un, kas būtu tās galvenie tēli, galvenā doma? Kas atveidotu galvenos varoņus – kādi aktieri?

-     Tā kā uzskatu, ka katram jādara to, ko tas prot vislabāk, tad pieļauju, ka es varētu vienīgi piedalīties kastingā un asistēt... Bet pieļauju, ka vienīgais mans šāds izlēciens varētu būt mana autobiogrāfija, lai es varētu pakoriģēt šādas tādas nianses... Bez šaubām, ka aktieru izlase būtu olimpiskā zelta vērti... Režisēt nav mans aicinājums. Man patīk atrasties kamerai šaipus.

Komentāri (0)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies


Translate

Šodien

2019. gada 19. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Pirmā Oskara balvas pasniegšanas ceremonija notika 1929.gada 16.maijā

Pasākumi

Uzsāks nākamā Positivus festivāla biļešu tirdzniecību

Pēc ilgākas gaidīšanas tiek uzsākta biļešu iepriekšpārdošana uz 2009.gada POSITIVUS FESTIVĀLU. Festivāls notiks 2009.gada 17. un 18.jūlijā Salacgrīvā. Baltijā lielāko mūzikas un...