Artis Dzērve: „Sekss un lielpilsēta puritāniskajai tautai”!

Artis Dzērve: „Sekss un lielpilsēta puritāniskajai tautai”!

Artis Dzērve ir multimākslinieks - saistīts ar vizuālājām mākslām, video un mūziku. Artis ir multiinstrumentālists – kaitbords, snovbords, vindsērfings, zemūdens daivings.

Mākslā viņš ir dīdžejs, vīdžejs, un kas vēl nezin par mākslinieku," par kolēģi saka JaffaRiga DJs Artūrs Mednis. Īsāk sakot – cilvēks, kurš spēj un dara ļoti daudz.

Intervijā ar IrLaiks.lv, Artis stāsta par savu kino gaumi un atklāj, ka kādu laiku uz kino ir gājis pat divreiz dienā.

-     Vai Jūs bieži mēdzat apmeklēt kino?

-     Vasarā pēc iespējas cenšos būt kaut kur ārā, pie dabas, uz ūdens, vai zem ūdens. Savukārt ziema ir tas īstais brīdis kad iet uz kino. It īpaši tie pārejas posmi gadalaikos ir paši piemērotākie. Ja nesanāk uz kino, tad cenšos paņemt kādu filmu nomā un noskatīties mājās. Bija laiks deviņdesmito gadu sākumā, kad kopā ar draugiem gājām uz vismaz divām filmām dienā uz tā dēvētajiem videoklubiem. Tik lielas bija slāpes pēc filmām pēcpadomju periodā.

-     Varbūt atceraties, kāda bija pēdējā filma, kuru redzējāt kino un, kādas ir atsauksmes par to?

-     Hmmm... Jāsaka tā – ir vasaras vidus... Kino pauze. Tagad ir citas prioritātes.

-     Tātad kino ziemā. Bet, kad tas tiek apmeklēts, vai vislabāk patīk iet vienam un iegrimt filmā, vai labāk kādā jautrā kompānijā?

-     Laba kompānija bieži vien ir filmas vienīgais glābiņš, jo ja filmai nav paveicies ar režisoru vai aktieriem, tad ir bijusi vismaz laba kompānija!

-     Jums šobrīd atpūta no kino seansiem, bet pēdējā laikā visi runā par sieviešu siržu lauzēju filmu „Sekss un Lielpilsēta”. Vai arī Jūs esat lietas kursā par tās sižetu?

-     Protams, arī man tas nav gājis secen. Sekss un Lielpilsēta kā seriāls tika skatīts jau tad kad vēl Latvijas televīzijas to vēl nemaz nerādija. Tā ir viena no filmām, kuru mana draudzene ir ielikusi skātāmo filmu rindā un visticamāk, ka tā tiks noskatīta mājās pie kausa alus. Man šķiet, ka šī filma ir kā radīta purtitāniskajai latvju tautai. Te nu piedodiet, mīļie tautieši, jo kāpēc gan par seksu nerunāt tā kā tas ir un nesaukt lietas pareizajos vārdos?

-     Tātad Jums nekas nebūtu pretī šo filmu noskatīties, ja to vēlētos Jūsu draudzene?

-     Protams!

-     Jūs teicāt, ka, ja nesanāk aiziet uz kino, tad cenšaties paņemt un paskatīties kādu filmu mājās. Vai šādi kino vakari mājās Jums ir ļoti iecienīti?

-     Tie ir neiztrūkstoši, jo visas filmas kino noskatīties man nav iespējams. Tās krājas kaudzītē un tad pienāk kāds izdevīgs vakars, kad var pa vienai ņemt un skatīties. Tad arī parasti kādi našķi tiek sarūpēti un kāds atbilstošs dzēriens – alus vai rums ar kolu.

-     Bet, ja nu tomēr jāizvelas – labāk kinoteātris vai filma mājās?

-     Katrai filmai savs – ir filmas, kuras obligāti jāskatās kino un ir filmas, kuras var skatīties tikai mājās. Tas ir mans subjektīvais viedoklis, bet es pie šī principa pieturos un kad skatos kino repertuāru, palasu arī anotācijas lai saprastu, uz kuru filmu iet un kuru filmu paņemt lai skatītos mājas. Ja filma ir ar krāšniem skaņas un attēla efektiem, vai vienkārši ar izsmalcinātu bildi, tad labāk iet uz kino, bet ja tā ir komēdija kurā galvenais ir sižets un joki, tad labāk mājās kopā ar draudzeni un suni.

-     Vai Jums, kopš ikdienas filmu rituāliem līdz šodienai ir radusies arī kāda filma, kura būtu cienīga nosaukuma – mana mīļākā filma?

-      Es sen vairs nevaru apgalvot, ka man kaut kas ir mīļāks no citu radītiem mākslas darbiem. Es vairāk tiecos gūt baudījumu un kādu labu atziņu no skatītā. Man nav svarīgi vai man skapī ir tāds plauktiņš ar uzrakstu – „mīļakā filma”. Ir filmas, kuras man patīk skatīties atbilstošos brīžos, piemēram, “Krauna Afēra”, “Piektais elements”, “Oušena banda”, “The Italian Job” “Love Actually” utt... Un nav svarīgi cik reizes es esmu viņas redzējis, joprojām varu smieties, raudāt un runāt līdzi aktieru monologus.

-     Šīs visas iz dažādu žanru filmas, gan romantiska komēdija, gan fantastikas filma. Tas nozīmē, ka Jūsu gaume nav vien konkrēts filmu žanrs, bet dažādība?

-     Vislielāko lomu spēlē garastāvoklis. Ja aiziesi uz labu filmu neatbilstošā garastāvoklī, viss pasākums būs sabojāts. Protams, ka ir arī kompromisa varianti, un tad ja jāizvēlas, tad vai nu fantastika, komēdija, jeb asais sižets.

-     Vai ir arī kāds no žanriem, kas Jums šķiet galīgi neinteresants?

-      Man šķiet, ka visgrūtākais kino žanrs ir drāma. Dzīvi ir jāmāk pasniegt tā, lai es tam noticētu līdz galam, ja tas ir tā pa pusei, tad nekā...

-     Tagad ir vērojami arī dažādu veidu un žanru seriāli. Sakiet, vai arī Jums ir kāds mīļš seriāls, kuru vienmēr gribas redzēt un sekot līdzi tur notiekošajam ik sēriju?

-     Seriāli ir modes lieta, kuru mums diktē viena vai otra televīzija un tur ir tikai divas iespējas – vai nu skatīties, un tad noteikti kāds kļūs iecienīts, vai arī neskatīties. Man patīk mūsdienu seriāli, piemēram, Doktors Hauss, dažādās CSI versijas, Prokurors Šarks.

-     Un tagad nedaudz arī par mūsu pašu – latviešu kino, jo tas jau arī ir ievērības cienīgs. Kādas ir Jūsu domas par latviešu kino kopumā? Vai Jums vispār patīk mūsu pašu filmas?

-     Latviešu kino ir ar ārkārtīgi bagātu vēsturi. Neskaitāmas reizes redzēti „Velna Kalpi” un „Limuzīns Jāņu Nakts Krāsā”, un „Dāvana Vientuļai Sievietei” un, un, un, un... Tas varbūt ir par daļēju iemeslu tam, kāpēc mūsdienās ir ļoti grūti uzņemt labu latviešu filmu. Varbūt Alvim Hermanim vajadzētu ķerties klāt pie vienas labas latviešu filmas?

-     Labs ieteikums, iespējams, sadzirdēs! Vai no visām šīm latviešu leģendām ir arī kāda, kuru varētu saukt par savu mīļāko? Ne vien dēļ nosaukuma plauktā, bet tāpēc, ka patiešām tā tuva.

-     No bērnības ir viena mīļa filma kuru labprāt atkal noskatītos - “Vārnu ielas republika”. Ja jautāsi, kāpēc tieši šī filma? Nezinu. Varbūt tāpēc ka bērnības filma.

-     Kura, no pēdējā laikā redzētajām filmām, Jums īpaši palikusi atmiņā?

-     Nu šis ir ...desmitniekā.. vēl nesen aizdomājos, ka sen neesmu guvis emocionālu baudījumu no filmas. Ceru ka nebūs ilgi jāgaida. Savulaik priecājos par tādām filmām kā – “Pazudis tulkojumā”, “Miljona dolāru mazulīte”, “Salauztie ziedi”. Gan jau, kad sāksies rudens atkal kaut ko labu noskatīšos!

-     Jūs esat redzējis daudz filmu un esat labs aktieru pazinējs. Vai Jūs varetu mūsu lasītājiem atklāt savu mīļāko aktieru topu? Teiksim – 5 vīrieši un 5 sievietes?

-     Varu sastādīt savu mazo topu:

No vīriešiem: 1) Bill Murray, 2) Pierce Brosnan, 3) Bruce Willis, 4) Hugh Grant, 5) Robert De Niro.

No sievietēm: 1) Catherine Zeta-Jones, 2) Charlize Theron, 3) Angelina Jolie, 4) Cameron Diaz, 5) Milla Jovovich.

-     Filmas ir daudz un dažādas, sižeti, žanri.. viss mainās. Bet vai Jums pašam gribētos kādreiz filmēties kādā filmā?

-     Filmēšanās ir kā narkotika – ar lielu ātrumu ierauj pavisam citā pasaulē... Esmu filmējies arī latviešu filmā – sen, varētu teikt, ka ļoti sen. Pēc tam vairākkārt esmu strādājis uz Krievijas tirgu. Burtiski pirms pāris dienām, darba dēļ, biju spiests atteikt vienu filmēšanos Kijevā. Kaut gan ļoti gribējās. Protams, ja piedāvātu, un varētu to savienot ar līdzšinējo dzīves ritmu, labprāt filmētos. Bet, ja jāizdomā, kādā filmā es vislabprātāk velētos filmēties, tad jāsaka, ka cilvēkam jau ir grūti sevi ieraudzīt no malas un līdz ar to man ir grūti pateikt, kas būtu tas labākais - es nezinu kam es būtu vairāk piemērots.

-     Bet, ko pašam vislabāk patiktu spēlēt? Kādu lomu?

-     Dažkārt par aktieriem saka, ka vislabākās ir tās lomas kurās viņi tēlo paši sevi.

-     Un, ja būtu iespējams izvēlēties saspēles partneri, kurš tas butu?

-      hmm... iespējams ka Džonijs Deps.

-     Pēdējais jautājums vairs ne par savu tēlojumu, bet par režiju. Ja Jums būtu dota iespēja būt režisoram – kādu filmu Jūs veidotu un, kas būtu tās galvenie tēli, galvenā doma? Kas atveidotu galvenos varoņu?

-     Aktieri mums ir ļoti labi un no tiem izvēlēties nebūtu grūti. Arī citu profesionāļu mums netrūkst. Ja es būtu režisors, tad gribētu uzņemt filmu par mūsdienu paradoksiem, tepat, par Latviju, par to cik paradoksālas mēdz būt situācijas kuras mēs paši izveidojam. Cik paradoksālu mēs spējam padarīt paši savu dzīvi...

Komentāri (0)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies


Translate

Šodien

2019. gada 15. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Pirmā Oskara balvas pasniegšanas ceremonija notika 1929.gada 16.maijā

Pasākumi

NANA koncerts "Fashion" klubā

26. aprīlī klubā "Fashion" viesojās populārākais euro rap dziedātājs "NANA".
Kamēr jaunais albums vēl iznāks tikai šovasar, pateicoties koncertaģentūrai "Top...