Fotogrāfs Atis Ieviņš - Teātra aizkulises ir ļoti interesanta vide

Fotogrāfs Atis Ieviņš - Teātra aizkulises ir ļoti interesanta vide

Slavenajam fotogrāfam Atim Ieviņam nav laika apmeklēt kino, tāpēc viņš filmas labprāt skatās mājās DVD formātā. Fotogrāfs atzina, ka viņam nav iecienītāko filmu žanru, viņš tos nešķiro pēc žanriem gluži kā anekdotes.

Atis Ieviņš atzina, ka tas vai šī konkrētā filma iepatiksies vai neiepatiksies ir atkarīgs no daudziem dažādiem faktoriem, piemēram, garastāvokļa kāds dotajā brīdī ir, filmas kvalitātes, aktieru sastāva, un pat no tā vai tajā brīdī, kad skatās filmu, vēders ir pilns vai tukšs, līdzīgi ir arī ar citiem mākslas galaproduktiem.

Fotogrāfa Ata Ieviņa domas par pēdējā laika latviešu kino veikumiem ir visai pesimistiskas. Viņš pastāstīja, ka pēdējā filma, kuru redzējis ir režisora Jāņa Streiča veidotā „Vecās pagastmājas mistērija” ar Andri Bērziņu, Artūru Skrastiņu, Aurēliju Anužīti, Eduardu Pāvulu, Ivaru Kalniņu, kā arī Renāru Kauperu galvenajās lomās.

Fotogrāfs pastāstīja, ka viņam bieži traucē baudīt filmu tas, ja tā ir veidota pēc kādas literatūras inscenējuma, jo fotogrāfs jau lasot šo darbu ir līdzdarbojies gan kā režisors, scenārists, aktieris, ir jau radījis savus priekšstatus par to, kā visam viņaprāt vajadzētu izskatīties. Atis Ieviņš atzina, ka šādos gadījumos visbiežāk seko liela vilšanās, jo iztēlē iztēlotais pilnīgi nesakrīt ar ieraudzīto filmā vai teātra izrādē, līdzīgi esot arī ar ārvalstu ekranizējumiem vai uzvedumiem pēc kādu grāmatu motīviem.

Jautāts par fotogrāfa mīļāko latviešu filmu, Atis Ieviņš atzina, ka tad, kad bijis maziņš un dumjš, viņam tās visas ļoti patikušas, piemēram, režisoru Pāvela Armanda un Leonīda Leimaņa veidotā filma „Salna pavasarī”, taču pašlaik šīs filmas fotogrāfs uzlūko pēc pavisam citiem kritērijiem, nevis kā bērnībā, šobrīd fotogrāfs tādu vismīļāko filmu nemaz nevar nosaukt, kā pēdējo spilgtāko atceras „Vecās pagastmājas mistērija.”

Atis Ieviņš pastāstīja, ka nedaudz ir redzējis kā tapa režisora Viestura Kairiša filma „Tumšie Brieži” ar Kasparu Dimiteru, Kristīni Krūzi un citiem aktieriem galvenajās lomās, fotogrāfam šis veidošanas process licies ļoti interesants. Atis Ieviņš pastāstīja, ka viņam ļoti saistoši liekas aplūkot teātra aizkulises, šī vide ir ļoti interesanta!

Fotogrāfa iecienītāki aktieri viennozīmīgi ir Latvijas Nacionālā Teātra aktieri Ģirts Jakovļevs, Uldis Dumpis, Velta Līne, kā arī jau aizsaulē aizgājušie aktieri Eduards Pāvuls, Elza Radziņā un Uldis Pūcītis, taču no jaunajiem aktieriem fotogrāfs nevienu nevar nosaukt, jo nav pārliecinājies par viņiem viņu profesionālajā darbībā.

Komentāri (13)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
:)!
01.02.2008. plkst. 10:47
Par tām aizkulisēm tā arī neko nepateica ,
24.10.2007. plkst. 15:12
ko viņš ar tām aizkulisēm gribēja teikt ?;
19.10.2007. plkst. 12:40
Es arī labprāt veros DVD .
09.10.2007. plkst. 13:59
fotogrāfam savs skatījums uz kino ,
02.10.2007. plkst. 21:07

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies


Translate

Šodien

2019. gada 06. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Sakarā ar to, ka II Pasaules kara laikā metāls bija deficīts, Oskari šai laikā tika veidoti no koka

Pasākumi

Dziedātāju Jenny May Holivuda sauc!

Dziedātājai Jenny May ir iznācis jauns singls – „Es esmu jūsu elks”. Dziesmas melodija ir liriska, saulainās noskaņās, savukārt dziesmas teksts vārda tiešajā nozīmē – gāž no...