"5 min" galvenās redaktores Silvijas Jokstes skats uz pasaules un Latvijas kino

"5 min" galvenās redaktores Silvijas Jokstes skats uz pasaules un Latvijas kino

"5 min" galvenā redaktore Silvija Jokste pastāstīja, ka ir kaislīga kino apmeklētāja un par sev visiecienītākajiem kino žanriem atzina drāmas, melodrāmas, kā arī romantiskas komēdijas. Viņasprāt, latviešu kinofilmas līdz 1999. gadam un arī pašlaik veidotās ir samocītas, jo vecajiem režisoriem trūkst finansiālo līdzekļu, lai veidotu kvalitatīvus darbus, savukārt jaunajiem režisoriem pietrūkstot iemaņu, šīs filmas esot dzīvi mironīši.

Viņasprāt, labas un kvalitatīvas filmas mūsdienās rada režisore Laila Pakalniņa. 5 min galvenā redaktore atzina, ka viņai vismīļākās latviešu filmas ir radījis slavenais kinorežisors Jānis Streičs, visas viņa radītās filmas ir labas un kvalitatīvas.

Silvija Jokste atzina, ka no pēdējā laika filmām neviena īpaši nav palikusi atmiņā, neviena no tām nav atstājusi pietiekami labu un paliekošu iespaidu taču atzina, ka ar nepacietību gaida filmu ar Daniela Kreiga - 21. gadsimta Džeimsa Bonda piedalīšanos. Viņa atzina, ka ir ļoti dīvaini redzēt labu aktieri muļķīgā filmā, redzēt, kā šis aktieris darbojas tik atšķirīgas kvalitātes darbos, piemēram, ASV 2006.gada veidotā Ivana Reitmana komēdiju ar Umu Tūrmani galvenajā lomā, filmā- „Mana bijusī superdraudzene.”

Silvijas Jokstes iecienītākās aktrises ir Demija Mūra, jo viņasprāt, šī aktrise nekad nepiedalās nekvalitatīvās filmās, visas filmas, kurās viņa ir piedalījusies ir ar saturu un liek aizdomāties,- Merila Strīpa, kā arī - Penelope Krūza, savukārt iecienītākie vīriešu lomu atveidotāji - Pīrss Brosnans, Toms Krūzs, kā arī Entonijs Hopkins.

No latviešu aktieriem 5 min galvenajai redaktorei vislabāk patīk Latvijas Dailes Teātra aktieri - Rēzija Kalniņa, Artūrs Skrastiņš, kā arī Kristīne Nevarauska, taču viņa atzina, ka latviešu aktieriem nav iespēju sevi parādīt, jo iespaids veidojas no tā, ko viņi dara, taču viņiem nav kur izpaust savus aktieriskos talantus.

Komentāri (7)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Mūsu latviešu aktieriem būs tā arī jāpaliek neizpaudušiem savus aktieriskos talantus .
09.10.2007. plkst. 14:04
man arī filmas nepaliek ilgā atmiņā ,
02.10.2007. plkst. 21:08
Interesants Silvijas skats ,
25.09.2007. plkst. 11:52
Kino neesmu viņu redzējusi.
10.09.2007. plkst. 13:14
nevaru viņu sasaistīt ar 5 min.
07.08.2007. plkst. 20:27

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies


Translate

Šodien

2019. gada 09. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Holivudas zīme pirmo reizi tika uzcelta 1923.gadā un bija paredzēta kā nekustamo īpašumu sludinājums, jo sākotnēji tā vēstīja „Hollywoodland”

Pasākumi

„Latviešu modernists Niklāvs Strunke (1894–1966)”

2008.gada 15.augustā Adamson–Eric muzejā Tallinā tiks atklāta izstāde Latviešu modernists Niklāvs Strunke (1894–1966), kas tiek rīkota pēc Latvijas Republikas vēstniecības Igaunijā...