Rīgas sargi

Rīgas sargi

Rīgas sargi

Pirmais pasaules karš ir beidzies. Mārtiņš pēc daudziem gadiem, kas pavadīti karojot svešumā, atgriežas Latvijā pie līgavas Elzas. Viņš nenojauš, ka izšķirīgā cīņa – gan par Elzas sirdi, gan par jaundibināto Latvijas valsti – vēl tikai priekšā. Vācu karaspēks krievu virsnieka Pāvela Bermonta vadībā grasās sagrābt Rīgu, un šķiet, ka vienīgā Latvijas cerība iepretī vācu pārspēkam ir Sabiedroto valstu atbalsts. Taču Mārtiņš ar saujiņu drošsirdīgo ir gatavs cīnīties. Rīgas sargu varonība nostiprina ticību Latvijas valstij gan pašu zemē, gan ārvalstīs. 

IrLaiks.lv recenzija

Kas lēni nāk, tas labi nāk - jau pirms pāris gadiem, kad mūsu ausis pirmo reizi sasniedza ziņa par grandiozāko projektu Latvijas kino vēsturē, ikviens kino mīļotājs ar nepacietību ir gaidījis šo filmu! Un nu šodien, mūsu valstij tik nozīmīgā dienā, gaidīšana ir beigusies. Aigars Grauba ar saviem domu biedriem, kas padziļināti interesējas par Latvijas vēsturi (atceramies taču filmu Baiga vasara) mums piedāvā lenti Rīgas sargi. Tās sižets vērpjas ap patiesiem notikumiem - Rīgas aizstāvēšanu no Bermonta armijas. Galvenais varonis ir Mārtiņš - latvju kareivis, kas pēc svešumā pavadītiem, kara laukos pārdzīvotiem gadiem atgriežas mājās pie līgavas un nokļūst arī Rīgas aizstāvju rindās. Jāpiebilst, ka filmā atainotie notikumi patiešām bija ļoti svarīgi Latvijas vēsturē, jo mūsu karavīriem izdevās sakaut bermontiešus un atbrīvot Rīgu. Rīgā šo dienu atcerei izveidota piemiņas vieta Sudrabkalniņā, kura apkārtnē norisinājās vienas no sīvākajām kaujām. Nav runa par filmas mākslinieciskajām kvalitātēm, atainoto faktu precizitāti un citām lietām - šis darbs ir jāredz katram LATVIETIM!

JĀREDZ, JO... Ja vērtējam šo darbu kā vienu no latviešu jaunajām spēlfilmām, tā patiešām ir izdevusies. Ir interesants un saistošs sižets, pietiekami precīzs vēsturiskais fons (kaut arī cilvēku dzīves stāsti pārsvarā ir fiktīvi) un beidzot mūsu aktieri uz ekrāna neizskatās gaužām samāksloti. Turklāt, ja ņemam vērā, ka šis tik tiešām ir fantastisks darbs, ko veikuši mūsu pašu tautieši - cepuri nost!

VILŠANOS VAR SAGĀDĀT.. Protams, grūti izteikt ko negatīvu par šo filmu. Mazliet traucē pārlieku lielais melodramatisms un patoss, tomēr tas kopējo ainu nesabojā.

KOLORĪTĀKAIS PERSONĀŽS... Normunda Laizāna grims pierāda, ka arī pie mums darbojas pasaules klases grima mākslinieki!!!!!!!

Komentāri (19)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
ardis
kur var redzēt filmu?
19.06.2017. plkst. 23:11
laimuks
kur viņu atrast?
02.12.2016. plkst. 20:12
jauka, aizkustinoša un patriotisma pilna filma ... protams arī izglītojo;sa, jo tagad man ir skaidrs , kas ir Lāčplēša diena un Bermonts
10.02.2008. plkst. 14:11
kā tikt pie tās
09.02.2008. plkst. 18:13
filma bija loti interesanta! si ir loti laba filma! bija arii dazi smiekligi adri!
03.02.2008. plkst. 13:34

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 20. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Titānika uzbūvēšana izmaksāja 7 miljonus USD, bet filmas uzņemšana par to izmaksāja 200 miljonus USD

Pasākumi

Katru piektdienu „Jameson” bārā ballīte kopā ar Šonu

Šī gada 18.jūlijā, kā arī turpmāk katru piektdienu Jameson bārā (Kr.Barona 52), visi mūzikas cienītāji ir aicināti uz ballīti, kur par vakara atmosfēru un mūziku rūpēsies DJ SHONS....