Karaliste

The Kingdom

Karaliste

Kad rietumnieku apdzīvotajā rajonā Saūda Arābijas pilsētā Riādā nogrand sprādziens, ir likts pamats starptautiska mēroga konfliktam. Kamēr politiķi nesteidzīgi debatē par šo incidentu, FIB īpašo uzdevumu aģents Ronalds Flerijs (Jamie Foxx) izveido īpašo aģentu grupu, kas viņa vadībā dodas uz Saūda Arābiju, lai viņiem atvēlētajās piecās dienās mēģinātu atrast tos, kuri vainojami sprādzienā. Notikušā izmeklēšana FIB aģentu grupai nesokas viegli - ik uz soļa viņi sastopas ar vietējo varas iestāžu atklāti pausto nevēlēšanos palīdzēt lietas izmeklēšanā, uzskatot to par vietējas nozīmes incidentu. Flerija vadītajai komandai paslepus palīdz pulkvedis Alghazi, kura sakari ar karalisko ģimeni, drīz vien ļauj atklāt ar noziegumu saistītos cilvēkus. Soli pa solim komanda tuvojas sprādziena organizētāja durvīm.

IrLaiks.lv recenzija

Amerika tomēr ir neizskaidrojama zeme - sākumā visi tās pilsoņi vienā balsī sludina demokrātiju un to, ka tieši Amerika pasaulei nesīs mieru (kā gan citādi lai izskaidro Džordža Buša - acīmredzama neveiksminieka prezidenta krēslā - atkārtotu ievēlēšanu), bet pēc tam attopas no utopiskās domas un cenšas parādīt, ka viss tomēr nav tik rožaini. Karaliste ir filma, kas atspoguļo šodien tik aktuālo konfliktsituāciju austrumos un cenšas atmaskot ASV divkosīgo politiku, ko rada neremdināmā kāre pēc naftas. Tātad - Saūda Arābijā nogrand sprādziens, kur sekas var būt ļoti nopietns internacionāls konflikts. FIB izveido ļoti slepenu grupu, kurai īsā laikā (5 dienas) ir jāizzina visi cēloņi, jānoskaidro organizētāji un jāpieliek tam punkts. Tomēr dīvaina kārtā visas vietējās iestādes cenšas bremzēt lietas izmeklēšanu, tāpēc grupas vadonim rodas aizdomas, ka ne viss ir tā, kā izskatās... Filmas režisors Peter Berg (varbūt kāds viņu atceras kā aktieri no seriāla Čikāgas cerība), veidojot šo filmu, ir vadījies pēc principa, ka nekas neattaisno miermīlīgu ļautiņu slaktēšanu un tam par iemeslu nevar būt pat enerģētikas problēmas. Katrā ziņā plitiskās tematikas jautājumā šī filma ir ļoti piesātināta.

JĀREDZ, JO... Profesionāli ļoti kvalitatīvs un interesants trilleris ar lieliski savērptu sižetu. Vardarbības šeit ir daudz, tomēr tā ir pielietota vajadzīgajās devās un ainās. Lielisks ir arī aktieru ansamblis (Foxx, Cooper)! Interesanta izklaide gan tiem, kas interesējas par ārpolitiku, gan tiem, kam patīk baudīt kvalitatīvu un aizraujošu action filmu ar dziļu sižetu.

VILŠANOS VAR SAGĀDĀT... Ja jums nepatīk action, tad uz šo filmu pavisam droši varat nenākt, jo, lai arī šeit ir dziļāks saturs un interesanti sižeta līkloči, savā žanrā Karaliste nav nekāds apvērsums un novitātes kalngals.

KRUTĀKAIS DŽEKS... Jamie Foxx ar mūžam neiztrūkstošajām saules brillēm. Starp citu, iesakām noskatīties arī filmu Podpauris, jo šim aktierim armijas džekus tēlot padodas itin labi!!! 

Komentāri (9)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
efektologs Centis
Priekš bojevika filma pat ļoti laba, spriedze, efekti utt. arī pamatdoma nav galīgi trula: naids rada naidu, ienīst vienādi gan ekstrēms musulmanis, gan civilizētais rietumnieks.
01.12.2007. plkst. 18:39
Jeņķi tak lielie karotāji un taisnības cīnītāji visā pasaulē !;
13.11.2007. plkst. 12:43
o, ņigeru filma?tas vien tad liecina, ka laba
29.10.2007. plkst. 10:01
amīši visur lien karot un pēc tam taisa filmas gan par saviem pozitīvajiem, gan negatīvajiem varoņiem. Ja jau filma uz ekrāniem parādas gada otrajā pusē, tad cer uz baigiem panākumiem un oskariem!
06.10.2007. plkst. 22:44
Ui drukas kļūda!!! Nekāda lanete!!! Bija domāts "lente", bet agrs rīts un miega bads dod savu!!! :)
02.10.2007. plkst. 08:52

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 14. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Holivudas zīme pirmo reizi tika uzcelta 1923.gadā un bija paredzēta kā nekustamo īpašumu sludinājums, jo sākotnēji tā vēstīja „Hollywoodland”

Pasākumi

Jelgavā jau top smilšu skulptūras

4. jūnijā Uzvaras parkā darbu pie Ceļu būvniecības sabiedrības „Igate” 6 m augstās smilšu skulptūras „Vēstures līkločos” uzsāka mākslinieku komanda – Ainārs Zingniks, Danute...