Markus Riva atklāj, kā no neveikla tuklīša iegūt lielisku fizisko formu

Markus Riva atklāj, kā no neveikla tuklīša iegūt lielisku fizisko formu

Jaunais dziedātājs ar skatuves vārdu Markus Riva pats raksta mūziku un dziesmu tekstus savām dziesmām. Viņš ir mācījies Rīgas Doma kora skolā un pašlaik sadarbojas ar ierakstu kompāniju DEESELECTA.

Markusa dziesmas atrodas aktīvā radio staciju rotācijā, kur tās nonākušas vairāku topu augšgalā, viņa dziesma „Daļa no Tevis” atradās Radio SWH Priekšnama, Star FM, Fit FM topa pirmajās vietās un dažādu reģionālo radiostaciju populārāko dziesmu topu augšgalā.

Jaunais skatuves mākslinieks no 10.- 18. novembrim piedalīsies Leonarda Bernstaina mūziklā „Westsaidas stāsts” kur viņš spēlē deju kluba saimnieku – Lecīgo.

-     Kas Tavā dzīvē ir aktīva atpūta?

-      Aktīvā atpūta, manuprāt, sevī ietver dažādas darbības, kas ļauj cilvēkam atslēgties no ikdienas domām, stresa, darba lietām utt. Es uzskatu, ka tā ir ļoti laba sajūta svētdienas vakarā, pirms jaunās darba nedēļas, justies nogurušam un izsmeltam, ja brīvdienas ir pavadītas aktīvi atpūšoties – jebkāda veida sporta nodarbes, izbraucieni, ekstrēmas lietas vai vienkārši dabas baudīšana un jaunu emociju iegūšana.

-     Vai Tevi saista arī ekstrēmas lietas?

-     Sevi neuzskatu par „ekstrēmistu”. Man piemīt vairākas fobijas – ātrums, augstums, tumsa, bet tai pat laikā, kad ir šie apstākļi, jūtu, ka manī rodas adrenalīns un asas izjūtas, kuras mijas ar bailēm. Piemēram, augstuma fobiju pārvarēju Tokijā, braucot ar vieniem no pasaulē augstākajiem un trakākajiem amerikāņu kalniņiem. Ilgi domāju un saņēmos līdz iekāpu vagoniņā un tad jau vairs laukā izkāpt nevarēja. Vai arī, pirms 2 gadiem atrodoties Šveicē, mani pierunāja izvizināt ar moci pa kalnu ceļiem – kalni līkumoti un ātrums liels. Beigās no moča nokāpu ar trīcošām kājām un neviltotu sajūsmu. Austrālijā esmu pamēģinājis sērfot un tas ir kaut kas satriecošs, labprāt pievērstos sērfošanai daudz nopietnāk, ja šeit Latvijā būtu piemēroti apstākļi.

-     Kā sevi uzturi labā fiziskajā formā, rūpējies par savu veselību?

-     4 reizes nedēļā apmeklēju trenažieru zāli, pilnveidoju savu ķermeni un veselību. Kad biju pusaudža vecumā, tad izvairījos no sporta nodarbībām un biju tukls, neveikls un tiku dažkārt izsmiets. Bet laika gaitā sapratu, kas esmu. Līdz ar to sāku pievērsties sportam nopietnāk. Iespējams, ka dēļ pusaudžu gadu pārdzīvojumiem labprātāk izvēlos individuālos sporta viedus – trenažierus, peldēšanu, riteņbraukšanu, garo distanču skriešanu. Septembra beigās pabiju Londonā, kur apmeklēju arī draugu sporta zāli. Tur bija arī boksa maisi, tad nu uzvilku boksa cimdus un sāku boksēties. Ļoti lieliski var izlādēties un domāju, ka arī Latvijā meklēšu iespējas trenēties arī šajā sporta viedā – vairāk gan savam priekam, ne profesionālā ziņā.

-     Cik ilgi jau apmeklē sporta zāli? Vai lasi kādu papildus literatūru?

-     Sporta zāli regulāri apmeklēju jau 2 gadus un to daru ik pa divām dienām. Lasu arī attiecīgu literatūru – žurnāli par veselīgu dzīvesveidu un muskuļu trenēšanu (Men’s Health, Men’s Fitness) jau ir kļuvuši par ikmēneša tradīciju. Aktīvi sekoju tam, ko daru un cenšos pilnveidot sevi fiziskajā jomā.

-     Kāpēc pēc Tavām domām ir vērts apmeklēt trenažieru zāli?

-     Es domāju, ka jebkura veida sportiskās aktivitātes lieliski palīdz tikt galā ar stresu. Sportojot tu vairs nevari domāt par darbu, jo esi aizņemts ar muskuļu nodarbināšanu. Turklāt pēc treniņa parasti radusies lieliska enerģija, kuru pēc tam ir vērts ieguldīt citās darbībās. Kādu laiku uz sportu gāju agri no rīta un pēc treniņa guvu enerģiju visai dienai. Pašlaik sporta zāli apmeklēju vakarpusē, tas gan vairāk saistīts ar dienas ritmu – mācībām, darbu un muzikālajām aktivitātēm. Turklāt, man kā mūziķim uz skatuves vajag arī labi izskatīties un būt labā fiziskā formā.

-     Vai izmanto trenera pakalpojumus vai trenējies pašrocīgi?

-     Kādu laiku izmantoju trenera pakalpojumus, bet tad sapratu, ka tā ir lieka naudas izšķiešana. Protams, ja līdzekļi atļauj, tad ir patīkami, ka kāds tevi visu laiku biksta un pasaka visu priekšā. Esmu vairāk cilvēks, kurš pats daudz interesējas par fitnesu, tāpēc zinu daudz vingrinājumu un knifiņu, kurus izmantoju savos treniņos. Pašlaik izmantoju žurnāla Men’s Fitness treniņu programmu. Pats sev esmu treneris.

-     Kādas treniņu programmas Tu izmanto un kādu muskuļu grupu treniņam pievērs visliekāko uzmanību?

-     Kā jau minēju, pašlaik izmantoju Lielbritānijas žurnāla Men’s Fitness treniņprogrammu, kas domāta visam ķermenim un katru reizi tiek trenēta cita konkrētā muskuļu grupa. Katrs treniņš sastāv no 6 vingrinājumiem, bet citreiz lieku klāt arī citus vingrinājumus, kas domāti konkrētajai muskuļu grupai. Lielāku akcentu pašlaik lieku uz kāju muskuļu, plecu/muguras muskulatūras trenēšanu.

P5300891 copy.jpg - 108.57 KBTagad Markus lielāku akcentu liek uz kāju muskulatūras trenēšanu

-     Vai vari IrLaiks.lv lasītājiem no savas personīgās pieredzes trenažieru zālē ieteikt kaut ko, labākiem panākumiem?

-     Pēdējā laikā par modes lietu jau ir kļuvusi mp3 atskaņotāju un sporta nodarbību savienojums. Iesaku visiem iegādāties savu I-Pod vai kādu citu mp3 pleijeri un doties ar to uz sporta nodarbībām, piemeklējot dziesmas, kas vislabāk jums palīdzētu sasniegt labākus rezultātus sporta zālē. Pārsvarā jau visās sporta zālēs ir skandas un skan kaut kāda mūzika fonā skan. Bet bieži vien mūzika neatbilst manai gaumei un tā nedod vajadzīgo stimulu un enerģiju. Tāpēc esmu izveidojis savu playlist ar dažādām enerģiskām dziesmām, kuras liek saņemties. Internetā un sporta žurnālos jau var tagad arī atrast, kuras tad pēc ekspertu domām ir tās labākās dziesmas, kuras klausīties, kamēr jūs trenējaties. Un iesaku nebaidīties no dažādu neordināru un jaunu vingrinājumu izpildes. Cik tad ilgi var taisīt vienus un tos pašus vingrinājumus? Muskuļi pierod un jēgas vairs nav nekādas. Tāpēc arī es savos treniņos iekļauju dažādu muskuļu grupu un sīko muskuļu vingrinājumus, kas attīsta arī mazākos un tālākos muskuļus.

-     Kādi ir Tava attieksme pret medikamentu lietošanu, mūsdienās tik populārajiem uztura bagātinātājiem u.tt.?

-     Atzīšos, ka kādu laiku lietoju arī dažādas palīgvielas, bet pašlaik no tā atturos. Tas bija vairāk saistīts ar slimošanas posmu un atveseļošanās laiku pēc operācijas, kad biju zaudējis vairākus kilogramus ķermeņa masas. Lai to visu ātrāk dabūtu atpakaļ, tad kādu laiku lietoju proteīnu un karnitīnu. Bet es neuzskatu, ka tas ir kas ļoti slikts, jo ja tas būtu tik slikts, tad viņus aizliegtu pārdot un izplatīt. Mēs dzīvojam šodienai un kāpēc gaidīt 3 gadus, ja to visu varam iegūt daudz ātrākā laikā. Un svarīgi ir neapstāties, bet uzturēt sevi formā visu laiku. Jo bieži vien ir dzirdēts par proteīna dzērājiem, kuri pēc laika pārvēršas apaļās bumbās. Bet, lai audzētu muskuļu masu, pats lietoju biezpienu. Tas ir gan garšīgs, gan veselīgs. Dienā apēdu vismaz vienu biezpiena paciņu, bet tas ir kā minimums.

-     No kādiem ēdieniem un dzērieniem Tu mēģini izvairīties, kas Tavuprāt kaitē veselībai?

-     Izvairos no fast food un junk food (termins, kas apraksta neveselīgu ēdienu ar zemu uzturvērtību, šāds ēdiens satur augstu tauku, sāls vai cukura daudzumu un daudzas pārtikas piedevas. Junk food ēdienam ir zems proteīnu, vitamīnu un šķiedrvielu saturs.: irlaiks.lv) ēdieniem. Burgeru atļaujos apēst tikai kādas 3 reizes gadā. Man arī īpaši negaršo frī kartupeļi un citi eļļaini ēdieni. Arī ar baltmaizi neaizraujos, bet ik pa laikam arī kādu bulciņu notiesāju, jo zinu, ka man tas ir vajadzīgs masai. Un arī gāzētos dzērienus dzeru ļoti reti, mans organisms grūti uzņem visas gāzes un konservantus, kas atrodas šajos dzērienos. Labāk izvēlos parastu, negāzētu ūdeni un dažādas tējas.

-     Kādus, Tavuprāt, principus cilvēkam ir jāievēro, lai tas saglabātu labu veselību, un būtu harmonijā ar sevi?

-     Manuprāt, nozīmīgs faktors ir uzturēt visu balansā un regularitātē. Nebūs nekādas jēgas ēst ļoti veselīgi vienu dienu un visas pārējās štopēt iekšā visu pēc kārtas. Tāpat arī ar fizisko slodzi – lai ķermeni attīstītu, tam vajadzīgas regulāras aktivitātes. Un visu normas robežās – ieslīgstot galējībās var kaitēt tikai ķermenim un veselībai. Un svarīgi apzināties, kāpēc to darām – galvenokārt jau sevis dēļ, nevis manas draudzenes, draugu, vecāku dēļ. Izvirzīt mērķi un neapstāties to sasniegt – kā jebkurā dzīves jomā!

-     Kā Tu vislabāk relaksējies pēc grūtas un nogurdinošas darba dienas?

-     Brīvā laiks ir diezgan maz un aktīvā darba diena mēdz beigties pat desmitos vakarā un tad vienīgais, ko gribu ir gulēt un uzkrāt spēkus nākamajai dienai. Pēc darba dienas dodos uz sporta zāli un izlādējos, visu lieko enerģiju ieguldu savas fiziskās kondīcijas attīstībai. Satiekos ar draugiem, ejam uz kino vai arī vienkārši pasēžam un aprunājamies par dzīvi kādā klusā Rīgas kafejnīcā. Vasarā, protams, pludmale, daba un citas brīvās dabas aktivitātes. Pirms gulētiešanas nekādus īpašos rituālus neveicu, jo parasti esmu pamatīgi noguris un veikt papildus rituālus nav laika un spēka.

Komentāri (24)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
sm,anlk
sacd/ <L;a/LKC;awjkd
01.05.2010. plkst. 15:33
Edgars
Bildes tiri glits - dzive drausmigs
28.06.2008. plkst. 10:14
lil-romio
nu 4alis uz goda, iesaku ieklausiities vinja!
25.03.2008. plkst. 00:04
nezināmā
Īstais vārds Miķelis un agrāk mācījāmies vienā skolā...bija apalītis! Malacis, ka saņēmās, lai uzlabotu savas aprises :)
12.03.2008. plkst. 12:42
Slaveniba
Sis calis ir redzets, bet nu.. otreiz dzirdet gan negribetu, cik ilgi var marineties, nu nav dziedatajs.
18.12.2007. plkst. 02:07

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies


Translate

Šodien

2019. gada 12. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Visefektīvākais līdzeklis, lai pamostos, ir nevis kofeīns, bet āboli

Pasākumi

Mumiy Troll jauno albumu laimēja...

Sveiks, lasītāj!
IrLaiks.lv sadarbībā ar "Platforma Music" aicina piedalīties konkursā un laimēt Mumiy Troll jauno dubultabumu, kurš pārdošanā nonāks šodien (17.oktobrī) plkst. 17:00....