Kā Markus Rīva Losandželosā nejauši nopirka Latvijā ražotu jaku

Kā Markus Rīva Losandželosā nejauši nopirka Latvijā ražotu jaku

Parasti par un ap modi runā sievietes – dodas šopingos, pucējas, meklē stilīgus aksesuārus, taču vai vīrietim tas ir nepiemēroti? Tieši otrādi – arī vīriešiem jārūpejas par savu izskatu, tikai viņi to tik ļoti nepopularizē.

Intervijā ar IrLaiks.lv par modi šoreiz runā un noslēpumus atklāj dziedātājs Markus Riva.

-     Laikam jautājums diezgan paredzams – saki, kā skatuves mākslinieks un vīriešu kārtas pārstāvis, Tu seko līdzi modes aktualitātēm, vai to atstāj sieviešu ziņā?

-     Jā, modei es sekoju līdzi, gribot vai negribot – ieejot veikalā tiekam sabaroti ar jaunākajām aktualitātēm sezonās. Tāpat televīzijā, žurnālos un uz ielas esam iesaistīti jaunāko aktualitāšu uzliesmojumā. Tomēr, lai radītu savu individualitāti, ir svarīgi no tā saucamajām aktualitātēm paņemt kaut ko savu, kas tad arī veido kaut ko citādāku. Nevarētu apgalvot, ka esmu izteikti oriģināls savā stilā, bet cenšos piedomāt pie tā, lai tam visam būtu kaut kas atšķirīgs. Un kā persona, kas iesaistās sabiedriskās aktivitātēs, man ir jāseko modei nedaudz pa priekšu.

-     Kur Tu uzzini jaunākās modes aktualitātes?

-     Mediji aktīvi propagandē stila lietas un līdz ar to, man kā mediju patērētājam, sanāk informāciju iegūt tieši no medijiem. Dažreiz mērķtiecīgi iegādājos kādu žurnālu vai konsultējos ar paziņām no modes pasaules. Esmu piedalījies vairākās modes skatēs kā modelis, līdz ar to radušies kontakti ar modes māksliniekiem, no kuriem var gūt labas idejas savam stilam.

-     Kā ir tad, kad Tu kāp uz skatuves – vai Tu pats izmeklē sev apģērbu, vai to dara stilists?

-     Pārsvarā meklēju pats, bet sadarbojos ar modes mākslinieci Indru Salcēviču, no kuras veidotajām kolekcijām aizņemos detaļas saviem pasākumiem un koncertiem. Tāpat, Anita Altmane šad tad man palīdz ar padomiem šajā sfērā.

-     Kas tev no apģērba ir pats mīļākais, ērtākais, ja vispār ir kāds apģērba gabals, ko par tādu vari nosaukt?

-     Visērtāk jau ir staigāt plikam, bez lieka svara uz ķermeņa, bet nu nopietni runājot, tie paši tradicionālie džinsi, T-krekls un „snūkeri”. Bet tas nenozīmē, ka tas ir mīļākais. Man pēdējā laikā ļoti patīk žaketes. Ja agrāk, uzvalku vilku ar mocībām un sakostiem zobiem, tad tagad labprāt uzvelku, jo esmu beidzot atradis tādu uzvalku, kas man der perfekti un izskatās kā radīts tieši man.

-     Varbūt tev ir arī kāds apģērba gabals vai aksesuārs, ko Tu uzskati par veiksmes apģērbu vai lietiņu? Piemēram, tāds, kas vienmēr ir bijis, kad gūti kādi panākumi, vai vienmēr bijis, kad uzsmaidījusi veiksme kādā nozīmīga situācijā.

-     Es cenšos nepieķerties lietām, jo apģērbs ar laiku novalkājas un tad tas kļūst par talkas apģērba gabalu. Tāpat uz skatuves vairākas reizes vienu apģērbu nav interesanti vilkt, jo gribas mainīt – tas izjauc rutīnas iespējamību.

-     Nav noslēpums, ka sievietes dodas iepirkties un apģērbu veikalos spēj pavadīt pat vairākas stundas! Kā Tev ir ar iepirkšanos un, ko Tu domā par šo sieviešu paradumu?

-     Esmu vairākas reizes gājis līdzi draudzenei iepirkties, bet nu teikšu godīgi, tas ir nogurdinoši. Man iepirkšanās process parasti ir mērķtiecīgi vadīts un savas brīvās stundas nepavadu vazājoties pa veikaliem. Ja man ir skaidrs, kas man nepieciešams, tad arī stundas laikā varu to atrast. Tiesa, pēdējā laikā sanāk iepirkties ārzemēs, kur laiks jauniem iepirkumiem ir mērķtiecīgi ieplānots kopējā grafikā.

-     Vai Tev ir arī kāds iecienītākasi apģērbu veikals, kuru noteikti vari rekomendēt arī citiem?

-     Zīmolam manā drēbju skapī nav nozīmes. Zinu, ka šis teikums nav oriģināls, bet tā ir veca patiesība. Nav nepieciešams izkarināt savās krūtīs un uz pakaļas slavenu dizaineru masveidā ražotās lietas vai pakaļdarinājumus tikai lai mainītu savu statusu sabiedrībā. Bet pēc stila cenšos no puiciskā stila pievērsties klasiski modernajam miksam ar Dendija stilu.

-     Pēc kādiem principiem Tu izvēlies savu apģērbu? Piemēram – pēc krāsas, pēc ērtuma, pēc modes tendencēm vai vēl kādiem citiem nosacījumiem?

-     Principu nav. Man patīk oriģinālas lietas, spilgti akcenti, kliedzošas lietas un klasiskas vērtības, V veida izgriezums. Grūti ir uzvilkt sarkanas krāsas apģērbus un pārāk apspīlētas lietas, bet pārsvarā es sevi neierobežoju.

-     Kāda ir Tava mīļākā krāsa un, kas Tev ar to asociējas?

-     Visvairāk manā drēbju skapī ir atrodama baltā krāsa, kas manī rada gaišuma sajūtu un līdz ar to cenšos arī citiem radīt gaišuma sajūtu. Balts var būt gan ikdienišķs, gan svinīgs.

-     Kas ir, Tavuprāt, Tavs pēdējā laika labakais pirkums no apģērbiem? Vienalga vai tas pirkts tepat, vai ārzemēs.

-     Nesen Losandželosā iegādājos virsjaku un, kad kravāju savu čemodānu, tad uz jakas pamanīju, ka tā ir ražota Latvijā. Tas bija liels pārsteigums un neplānota sagadīšanās. Vispār, iepirkšanās ASV vienmēr būs labs un patīkams process, jo izvēle un cenas ir nesalīdzināmas ar Eiropas piedāvātajām. Tur iepirkšanās izvēršas par jauku procesu, nevis vajadzību apmierināšanu.

-     Tagad nedaudz par to, ko mēs katrs parasti tīši vai netīši pamanām! Dažreiz vienkārši pieķeram sevi pie tā, ka nopētam kādu cilvēku un domājam par to, cik viņam kaut kas ir piemērots vai tieši otrādi – nepiemērots. Kas ir tas, ko Tu pamani visbiežāk cilvekos uz ielas? Varbūt ir kas tāds, kas īpaši piesaista uzmanību?

-     Es necenšos uz ielas skatīties apkārt, jo klausos iPod un skrienu tālāk, neatliek laika tā lēni staigāt un skatīties uz citiem. Bet manu uzmanību piesaista tas, ja cilvēkiem ir savs oriģinālais stils, mazs akcents, kas viņu izceļ no pārējiem.

-     Sievietes parasti pucējas, lai izpatiktu ne tikai pašas sev, bet arī vīriešiem. Kas Tev ir svarīgi sievietes izskatā, lai Tu viņu varētu uzskatīt par pievilcīgu un kas ir tas, ko uzvelkot vai izdarot viņa Tev vairs nemaz nešķitīs simpātiska?

-     Man patīk elegantas un sievišķīgas sievietes, kuras nebaidās ar savu ārieni izcelt savu sievišķību. Bet jāuzmanās no pārmērībām – ziemas laikā ar šausmām un līdzjūtību aplūkoju sievietes, kurām ir pliki vēderi un īsi svārki vai šorti. Pirmām kārtām, ir jādomā par veselību!

-     Vai ir kāda lieta, bez kuras Tu nevari iziet no mājas? Piemēram, cits uz ielas nevar iziet ar nenospodrinātām kurpēm, citam svarīgi dažādi aksesuāri vai vēl dažādas citas lietas.

-     Mans ikdienas aksesuārs, bez kura nevaru iziet no mājas ir mans iPods. Goda vārds! Ir bijuši gadījumi, kad skrienu atpakaļ uz mājām lai tikai savāktu savu mūzikas atskaņotāju. Man ir grūti izturēt dienu bez mūzikas. Tāpat vasarā grūti ir, ja aizmirstu mājās saulesbrilles, kas nav saistāms ar maskēšanos vai noslēgšanos, bet gan ar faktu, ka man ir jūtīgas acis un saule, vējš un pilsētas putekļi liek manām acīm asarot.

Komentāri (1)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Gary Derek Beckett
If you are seeking a Bank Guarantee (BG), SBLC for Lease or Purchase, we are the best financial institution to help you to secure verifiable and easily monetized BG, SBLC and other financial instruments. At SPOT FINANCE, we are a group of experienced bankers, seasoned brokers with years of experience in the financial instrument industry. We deal directly with reliable Providers of BG, SBLC, MT109, MT799, MT760, Loans, Sale and Lease of Financial Instruments issued by Top rated global banks. Our procedure is TIME SAVING and transparent. With us, you can secure any denomination of BG / SBLC from 10M to 10B (EURO / USD) in time for use in Heavy / Light project financing anywhere in the world. Basically, we are here to help you move your business to the next level. Anticipating your interests, Email: info.spotfinanceltd@gmail.com Skype: spotfinanceltd Sincere regards, Gary Derek Beckett SPOT FINANCE LTD
23.11.2018. plkst. 04:37

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies


Translate

Šodien

2019. gada 12. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Zilai krāsai ir nomierinošs efekts, jo tā liek smadzenēm izdalīt nomierinošos hormonus

Pasākumi

Jelgavā jau top smilšu skulptūras

4. jūnijā Uzvaras parkā darbu pie Ceļu būvniecības sabiedrības „Igate” 6 m augstās smilšu skulptūras „Vēstures līkločos” uzsāka mākslinieku komanda – Ainārs Zingniks, Danute...