Ginta Ēķe: „Mode ir īpašs komunikācijas veids!”

Ginta Ēķe: „Mode ir īpašs komunikācijas veids!”

Ginta Ēķe plašāku publiku ar sevi iepazīstināja LNT veidotajā šovā „Zvaigžņu Lietus 2”, kur jaunā dziedātāja savus priekšnesumus gatavoja kopā ar Valkas mēru, Saeimas deputātu Ventu Armandu Kraukli.

Šobrīd Ginta klausītājus priecē ar Zigmara Liepiņa dziesmu „Dzirdi”, to izpildot arī šovā „Cīņas klubs”. Šoreiz intervijā ar IrLaiks.lv Ginta atklāj savus „par un pret” modes lauciņā. 

-     Kas Tev ir visērtākais apģērbs, kuru vari sev iedomāties?

-     Ērtākais man noteikti ir mājas halāts.

-     Kāds ir Tavs stils? Vai vairāk romantisks vai sportisks, vai varbūt no visa kā pa mazumiņam vai arī tā, kā kuru reizi nosaka garastāvoklis?

-     Drīzāk gan praktiskais – džinsi un džemperis, ber gadās, kad noskaņojums pavelk un kaut ko sievišķīgāku – tas gan ir diezgan reti.

-     Pēc kādiem principiem Tu izvēlies savu ikdienas apģērbu?

-     Pēc praktiskiem apsvērumiem – laika apstākļiem un mazliet pēc noskaņojuma.

-     Kas ir Tavs iecienītākais stils, piemēram, piektdienas vakara ballītei? Vai varbūt ir kas īpašs, ko vienmēr ievēro?

-     Uz ballītēm gandrīz nemaz nepucējos – pievēršu uzmanību tikai tam, lai mati un grims izskatītos labi, bet ģērbjos nu gandrīz tāpat kā ikdienā.

-     Kas, Tavuprāt, vispār ir mode? Vai vari to definēt?

-     Mode ir lielisks veids, kā bez vārdiem un liekām darbībām atspoguļot procesus sabiedrībā, un katram personīgi tas ir veids, kā, lieki nedzesējot muti, pastāstīt par sevi apkārtējiem. Varētu teikt, ka tas pat ir viens no komunikācijas veidiem, jo, izmantojot modes tendences (vispārējās vai savas personiskās), mēs vai nu solidarizējamies ar kādu sabiedrības grupu, nošķiramies, vai izceļamies, vai vēl kādas attiecības ar citiem veidojam – izraisām cieņu, apbrīnu, zvaigznes pat pielūgsmi, vai varbūt nopēlumu, apsmieklu utt. Galu galā pirmo iespaidu par sevi taču mēs jebkurā gadījumā radām tieši ar to, kā izskatāmies.

-     Varbūt ir kaut kas tāds, kas Tev šobrīd modes lietās ir pats aktuālākais? Varbūt kāds pat īpašs knifiņš?

-     Jāsaka, ka aktuālajai modei sekoju līdzi tikai caur bildēm un rakstiem, nevaru teikt, ka tas mani neinteresē, bet uz sevi neko no tā neīstenoju, jo šķiet – ja nopirkšu kādu ultrastilīgu blūzi, tad nāksies, tai pielāgojoties, mainīt visu garderobi, ko es nevaru atļauties. Tāpēc es velku drēbes, kas nedz ienāk modē, nedz iziet no tās, manuprāt, tā ir daudz vienkāršāk. Man dažreiz liekas, ka man pietiktu ar vieniem džinsiem un melnu pieguļošu topu ar garām piedurknēm vispār bez akcentiem.

-     Un kā ir ar mūsdienīgajām lietām, modes jomā pēdējā laikā ļoti bieži izveidojas kādi negaidīti pagriezieni, ja tā tos varētu nosaukt – te modē atkal 60., te kaut kas super moderns un nebijis, te atkal kaut kas vecs un labi aizmirsts… Kā Tu uzzini tieši jaunākās modes tendences?

-     Paskatos uz cilvēkiem un ieraugu :) Augstākā mode jau neskaitās, jo neesmu redzējusi nevienu, kurš tā ģērbtos. Taču tā īpaši mērķtiecīgi nesekoju līdzi, bet patīk pašķirstīt žurnālus un pavērot cilvēkus.

-     Varbūt ne tikai jaunākās modes tendences? Varbūt ir kas īpašs, ko Tu cilvēkos pamani uzreiz? Vai ir kas tāds, kas īpaši „iekrīt” acīs?

-     Pamanu to, ka cilvēki mēdz ģērbties ļoti līdzīgi, un, ja kāds arī izceļas un piesaista manu skatienu, tad uzreiz var redzēt, ka tas cilvēks neiepērkas pēc modes tendencēm, bet gan vai nu pats veido savu stilu un apģērbu vai meklē vēl kādus citus ceļus. Rīgā ir tik šausmīgi daudz cilvēku, ka pati dažkārt domāju – nu kurš gan uz mani skatīsies? Ļoti daudz kas jau ir atkarīgs no darba vietas un no cilvēku noguruma pakāpes. Jo cilvēks laimīgāks, jo vairāk tas redzams apģērbā, uz sejas un frizūrā. Starp citu – skaistas, laimīgas sejas piesaista uzmanību daudz vairāk, nekā drēbes.

-     Bieži saka, ka katrai sievietei ir kāda „vājība”, piemēram, kurpes, somas, jostas. Vai arī Tev piemīt kāda šāda veida „vājība”? Varbūt vairāk kāds aksesuārs, vai kādas pavisam vienkāršas lietiņas, kas padara apģērbu īpašu, tā teikt – ar odziņu?

-     Ļoti patīk gari jo gari auskari un uzkrītošas rokassprādzes, lai arī šīs lietas es ikdienā īpaši nenēsāju. Kāpēc tas tā, to gan grūti pateikt. Varbūt tāpēc, ka šķiet man tie vienkārši labi izskatās.

-     Varbūt ir arī kas tāds, ko Tu noteikti nekad nevilktu mugurā? Kaut kas, ko zini – nē, tik tiešām nekad!?

-     Noteikti neko gaiši rozā es nevilktu un neko pārāk puķainu, kruzuļotu un plandošu. Nepatīk gari svārki – uz kleitām tas neattiecas. Nevilktu kurpes ar spiciem purngaliem.

-     Vai Tu pievērs uzmanību arī „brendiem”? Kaut vai vērojot cilvēkus uz ielas vai veikalu plauktos?

-     Ne īpaši, jo nevaru teikt, ka būtu speciāliste šajos jautājumos. Mans personīgais novērojums gan ir tāds, ka milzīgi brendu uzraksti uz apģērbu gabaliem gan visai reti rada priekšstatu kā par kaut ko gaumīgu.

-     Tātad Tu neesi no tiem „modes ekspertiem”, kuri spēj atšķirt, piemēram, Versace somas oriģinālu no viltojuma?

-     Nē.

-     Vai Tev ir kādas iepirkšanās vietas, kuras vari saukt par savām iecienītākajām? Varbūt ir kāds veikals, par kuru vari teikt, ka tas ir kā radīts tieši Tev?

-     Pilnīgi noteikti man tādu nav, jo iepērkos ļoti reti. Droši vien tāpēc, ka to, ko gribētu pirkt, es nevaru atļauties, bet skaitīt maka sastāvu man vienkārši nepatīk, tādēļ labāk aizeju ar draudzeni uz kādu krogu pasēdēt un uzvelku kaut ko no skapī jau esošā. Ja es tomēr veicu kādu iepirkšanās „tūri”, tad jau vieglāk ir vienai, jo man mēdz ātri apnikt un es varu iet mājās, kad gribu, bet no malas viedoklis tomēr arī noder, tādēļ dažkārt eju kopā ar savu labāko draudzeni Ditu vai savu draugu, kura vīrieša viedoklis tomēr arī ir svarīgs.

-     Kas ir pēdējā lieta, ko uzskati par savu labāko pirkumu?

-     Melna kleita, kuru velku uzstājoties, no Indras Salcevičas kolekcijas – šādus pirkumus gan parasti neveicu.

-     Vai Tu mēdz apmeklēt arī lietoto apģērbu veikalus?

-     Jā! Valgā, Igaunijā ir ļoti labi lietoto apģērbu veikali. Kādreiz tajos iepirkos bieži, tagad vienkārši nav sanācis.

-     Kas ir tas, kas Tev visvairāk patīk šajos veikalos?

-     Cenas. Jo atrast tur var jebko – sākot no retro teātra kostīmiem līdz gandrīz tam pašam D&G un ietaupīt kaudzi naudas, kas mani ļoti iepriecina. Esmu pārliecināta, ka apģērbu veikalos cenas, attiecībā pret algu apmēriem, ir absolūti neadekvātas un neatbilst kvalitātei, bet cilvēki jau pie visa pierod un uztver kā normālu. ASV Drēbes maksā uz pusi lētāk, taču cilvēki pelna vismaz uz pusi vairāk – kāpēc tā, ļoti grūti saprast…

-     Vai Tu mēdz iepirkties arī ceļojumu laikā?

-     Ļoti sen neesmu ceļojusi, bet šķiet, ka sistemātiska iepirkšanās ārzemēs attiecas uz cita materiālā statusa cilvēkiem. Protams, esmu kādreiz kaut ko ārzemēs nopirkusi, bet tas nav nekas tāds, kas būtu īpaši izceļams.

-     Kas, Tavuprāt, ir pilnīgi un galīgi nesievišķīgi? Ko nevajadzētu sievietei darīt sabiedrībā?

-     Spļaudīties un lamāties nevajadzētu, protams, bet es personīgi nevienu tādu sievieti nepazīstu, kas tā darītu – tik no malas ir redzēts. Vīriešiem, starp citu, arī to nevajadzētu darīt! Par pārējo visu var diskutēt – kas nu kuram raksturam, kuram tēlam piestāv vai nepiestāv.

Komentāri (1)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Chalortte Macott
Sveiki, es esmu šeit, lai izplatītu šo labo ziņu visai pasaulei par to, kā es dabūju savu sievu atpakaļ. Es biju traks, kad mana sieva pagājušajā mēnesī atstāja mani pie cita vīrieša, bet, kad es satikos ar draugu, kurš mani iepazīstināja ar galveno dr. Pārtikušo Lielais vēstneša orakula kalpotājs, kuru viņš kalpo, es stāstīju savai problēmai priekšniekam Dr Wealthy par to, kā mana sieva mani pameta. Viņš man teica tikai to, ka esmu nonācis pareizajā vietā, ja man sirds vēlēsies bez jebkādas blakusparādības. Viņš man teica, kas man jādara, pēc tam, kad tas tika izdarīts. Nākamo 2 dienu laikā mana sieva man piezvanīja pa tālruni un teica, ka žēl, ka dzīvoju pirms manis tagad un arī nākamās nedēļas laikā pēc tam, kad sieva mani piezvanīja lūdziet piedošanu. Es esmu tik laimīga un satriekta, ka man tas ir jāpasaka visai pasaulei par to, kā priekšnieks Dr. Pārtikušie man palīdz apmierināt sirds vēlmes. Ja jums nepieciešama jebkāda veida palīdzība, sazinieties ar priekšnieku Dr Wealthy, izmantojot šo e-pasta adresi: wealthylovespell@gmail.com vai zvanot pa tālruni +2348105150446. Viņš arī izteicis tik daudz pareizrakstības vārdus, kā, piemēram, (1) Ja vēlaties savu bijušo atpakaļ (2), jums ir nepieciešams šķiršanās jūsu attiecībās. (3) Jūs vēlaties tikt paaugstināta amatā. (4) Jūs vēlaties, lai sievietes un vīrieši skrietu pēc jums. (5) Ja vēlaties bērnu. (6) Jūs vēlaties būt bagāts. (7) ) Jūs vēlaties, lai jūsu vīrs un sieva būtu jūsu mūžīgi. (8) Ja jums nepieciešama finansiāla palīdzība. (9) Zāļu kopšana. Sazinieties ar viņu šodien pa e-pastu: wealthylovespell@gmail.com vai zvaniet pa tālruni +2348105150446, un jūsu problēmas tiks atrisinātas.
14.11.2019. plkst. 01:57

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies


Translate

Šodien

2019. gada 14. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Jūsu mēle ir brīva no baktērijām tikai tad, ja tā ir rozā krāsā. Ja tā ir balta, tas liecina par to, ka uz tās ir plāna baktēriju kārta

Pasākumi

Akcija "Laimē biļetes uz "Deep Purple" koncertu!" ir noslēgusies

18. augustā "Arēna Rīga" viesosies viena no pasaulē skaļākajām un roķīgākajām grupām - Deep Purple.
Deep Purple ir leģendāra angļu smagā roka grupa. Tā ir grupa,...