Yana Kay: "Ģērbties skaisti - tā ir ļoti laba tendence"

Yana Kay: "Ģērbties skaisti - tā ir ļoti laba tendence"

Jana ir Latvijā pazīstama dziedātāja un LNT šova „Zvaigžņu Lietus” uzvarētāja, kur piedalījās kopā ar aktieri Intaru Rešetinu. Šobrīd Janai un Intaram ir kopīga dziesma „Pieskāriens”.

Tā kā gan šovos, koncertos, kā arī ikdienā Janu mēs redzam skaisti ģērbušos – vienmēr jaunās un interesantās modes tendencēs, šoreiz intervijā runājām par modi – par to, kas jauns, kas interesants un, kas svarīgs dziedātājas dzīvē un ikdienā. 

-     Kas Jums ir visērtākais apģērbs, kuru varat sev iedomāties?

-     Man tas noteikti ir „Ievas kostīms”.

-     Ja Jums būtu jāapraksta savs ikdienas apģērba stils – kāds tas ir?

-     Man īpaši nepatīk konkretizēt tāpēc, ka man ļoti patīk sajaukt stilus. Man ir ļoti svarīgi, lai apģērbs būtu ērts un tāpēc es nesteidzos dot nosaukumu katram apģērbam, kurā esmu ģērbusies. Manuprāt, svarīgi ir pareizi izvēlēties apģērbu katram konkētajam gadījumam: ikdienai, skatuvei, saviesīgam pasākumam, sportam un tā tālāk – man šķiet, ka ir jāģērbjas attiecīgi situācijai.

-     Pēc kādiem principiem izvēlaties savu ikdienas apģērbu?

-     Ērtība un nepieciešamais sezonālais komforts - lūk ikdienas apģērba izvēles galvenais princips.

-     Kas, Jūsuprāt, vispār ir mode?

-     Es uzskatu, ka tā ir pakaļdzīšanās sava stila optimizācijas meklējumiem, taču katra cilvēka stilam jābūt individuālam. Un vēl, es domāju ka mode – tā ir savdabīga iespēja cilvēkam komfortabli justies attiecīgajā laikā.

-     Kas Jums šobrīd modes lietās ir pats aktuālākais?

-     Es priekšroku dodu aksesuāriem un rotas lietām.

-     Bieži saka, ka katrai sievietei ir kāda "vājība", piemēram, kurpes, somas, jostas. Vai arī Jums piemīt kāda šāda veida "vājība"?

-     Nevaru nosaukt to par "vājību", kaut arī varbūt tā tas ir, bet man ļoti patīk cimdi, īpaši automobiļu cimdi bez pirkstiņiem... Tie piedod tādu kā spilgtu un drošu niansi pie maniem kostīmiem.

-     Kas ir Jūsu iecienītākās iepirkšanās vietas?

-     Ja salīdzina modes Meku Itāliju ar mums, tad mūsu veikalos vispār nav ko pirkt. Izvēle ir neiedomājami maza. Esmu bijusi daudzās Eiropas valstīs un pagaidām man vislabāk patīk Itālija un Anglija. Milzīga zīmolu izvēle, daudz nezināmu, bet ļoti interesantu dizaineru un ļoti kvalitatīvs apģērbs, kā arī apavi.

-     Tātad Jūs mēdzat iepirkties arī ceļojumu laikā?

-     Pirkums ceļojumā sniedz īpašu baudu. Vēlāk, kad uzvelc tādu lietu, tu pārcelies atpakaļ spilgtajās ceļojumu atmiņās.

-     Vai Jūs pievēršat uzmanību "zīmoliem"?

-     Jā, pievēršu, bet atkarīga no modernu kolekciju pirmās līnijas pirkumiem neesmu.

-     Kāpēc Jums zīmoli ir svarīgi?

-     Kāpēc? Tāpēc, ka šīs lietas ir daudz kvalitatīvākas un labāk pieguļ augumam.

-     Cik ilgu laiku Jūs parasti velti iepirkšanās "tūrēm"? un, kā Jums vislabāk patīk iepirkties, piemēram - vienai vai kopā ar draudzenēm vai vēl citādi?

-     Es mīlu to darīt vientulībā. Tā kā bieži es speciāli braucu kaut kur uz Eiropu pēc pirkumiem, tad es veltu tam pietiekami daudz laika. Piemēram, tipiskos Itālijas outletos viss ir pārdomāts tā, lai tur varētu pavadīt pēc iespējas vairāk laika. Tās ir tādas kā mazas veikalpilsētiņas, pie lielpilsētām, kurās ir restorāni, kafejnīcas un pat bērnu atrakcijas.

-     Kā Jūs uzzināt jaunākās modes tendences?

-     Nekad nevajag paiet garām labu, dārgu "butika" vitrīnām Itālijā vai, teiksim, Vācijā, tās var pateikt priekšā daudz ko. Par modes tendencēm var daudz spriest, bet uzzināt par tām ir labāk no modes vēsturniekiem un speciālistiem.

-     Vai sekojat tām līdzi?

-     Vismaz es tās analizēju, jo pati labi zinu, kas man piestāv un nepiestāv. Es cenšos izvēlēties vislabāko un bieži uz jaunu tendenču bāzes varu izdomāt kaut ko savu, orģinālo.

-     Kas ir tas, ko Jūs nekad nevarētu iedomāties uzvilkt sev mugurā? Ko Jūs nekad nevilktu?

-     Neko tādu, kas parādītu mani nepareizā un neizdevīgā gaismā. Bet principā es esmu atvērta gandrīz visiem stiliem un eksperimentiem.

-     Kas ir lieta, ko uzskatāt par savu pēdējā laika labāko pirkumu?

-     Tā ir samērā dārga lieta no viena moderna dizainera pēdējās kolekcijas, kura man bija pieejama par ļoti sapratīgu cenu. Tāds arī ir pirkumu jaukums.

-     Vai Jūs spētu atšķirt, piemēram, D&G saulesbrilles vai somu - īsto no viltojuma?

-     Neapšaubāmi, kaut arī pašlaik ir luksus klases viltojumi. Es uzskatu, ka atdarināt un viltot zīmolus – tas ir tas pats, kas zagt. Man, kā radošam cilvēkam, kuram profesija ir saistīta ar intelektuālo īpašumu tas ir īpaši aktuāli.

-     Kas ir Jūsu iecienītākais stils, piemēram, piektdienas vakara ballītei?

Garastāvoklis – lūk, kas, manuprāt, ir pats galvenais. Tieši šī iemesla pēc – piektdiena tā, vai pirmdiena, man nav nekādas starpības un īpaša attiecīgās dienas stila.

-     Vai Jūs mēdzat apmeklēt arī lietoto apģērbu veikalus?

-     Dažreiz, kad man kaut ko vajag atrast kādam šovam, tā ir pati ideālākā vieta – lietoto apģērbu veikals, ar tādu nepieciešamību es varu tur iet.

-     Vai tad, kad piedalījāties šovā Zvaigžņu lietus – jūs ģērbāties un pucējāties pati, vai Jūs ģērba stilists?

-     Kaut ko mēs izdarījām ar stilistu, daļu es atnesu no savas garderobes un daļēji mēs sadarbojāmies ar veikalu "Palazzo Italia".

-     Ko Jūs visvairāk pamanāt no modes tendencēm cilvēkos, ejot pa ielu?

-     Mūsu ielās daudz tendenču neredzēsi diemžēl. Ja runājam par sievietēm, tad uz mūsu ielām ir manāma tāda tendence – sievietes izskatās skaisti un seksuāli. Šeit ir gan papēži, gan tērpi, kuri rada garastāvokli. Un ģērbties skaisti – tā ir ļoti laba tendence, Eiropā tādu „nesatiksi”. Bet ja runājam konkrēti par modes tendencēm, tad šis ir centīgums īpaši neizcelties, būt vairāk pelēkām. Es domāju, ka šeit ir vēl padomju dzīves tēla pēdas. Stils, kurš raksturo maksimālu neitralitāti mums ir pārsvarā, bet tas ir tā – pēc manām domām.

-     Kas, Jūsuprāt, ir pilnīgi un galīgi nesievišķīgi? Ko nevajadzētu sievietei darīt sabiedrībā?

-     Sarežģīts jautājums, viss ir atkarīgs no situācijas un no sabiedrības slāņa līmeņa. Mums jau tā ir tik daudz stereotipu, tādēļ es negribētu iedziļināties šajā jautājumā – ko var un ko nedrīkst. Ja jūs esat audzināti, tad tas nozīmē, ka jūs pārvaldāt etiķeti un tad, nonākot sabiedrībā jums ir jāorientējas un jāsaprot kā uzvesties.

Komentāri (1)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Rose
Es gribu liecināt par lielo pareizrakstības runātāju, kuru sauca galvenais dr. Pārtikušais mans vīrs, un es esam precējušies jau 5 gadus, mums nav bērna, un ārsts mums teica, ka es nevaru dzemdēt, jo mana dzemde ir bojāta sakarā ar nepareiza zāļu izrakstīšana mani tik ļoti uztrauca un vīrs nebija laimīgs, tāpēc viņš nolēma apprecēties ar citu meiteni un šķirties no manis, man bija tik skumji, es par to izstāstīju savam draugam, viņa pastāstīja par spēcīgu pareizrakstības piekritēju un man iedeva savu e-pasta adresi es nekad tam neticu, kaut arī es vienkārši nolēmu pamēģināt, un viņš man teica, ka vajadzēs 48 stundas, lai mans vīrs atgrieztos pie manis, un es palikšu stāvoklī, es viņu apšaubīju 3. dienā, kad vīrs atgriezās pie manis un raudāja, viņš teica, ka vairs nevēlas šķiršanos 3 nedēļas pēc tam, kad ārsts apstiprināja, ka esmu stāvoklī, viņš var arī palīdzēt jums sazināties ar viņu pa e-pastu: wealthylovespell@gmail.com vai WhatsApp 2348105150446
18.11.2019. plkst. 09:36

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies


Translate

Šodien

2019. gada 12. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Pie ķermeņa temperatūras 40,5 grādi pēc Celsija iestājas smadzeņu bojājumi

Pasākumi

„Bedwetters” klubā Depo

Piektdien, 31. jūlijā Vecrīgas klubā „Depo” 10. viesošanos Latvijās atzīmēs  igauņu grupa „Bedwetters”, koncertā uzstāsies arī pašmāju grupa „Pent-in dreams”.

Ieeja uz...