Edgars Barbaks atklāj savas metodes relaksācijai

Edgars Barbaks atklāj savas metodes relaksācijai

Latvijas Neatkarīgās Televīzijas sporta žurnālists Edgars Barbaks IrLaiks.lv pastāstīja par savu iecienītāko atpūtu, un nav nekāds brīnums, ka sportam viņa dzīvē ir liela nozīme, jo sportiskajās aktivitātēs paiet gandrīz visa nedēļa gan saistībā ar darbu, gan atpūtas brīžiem...

Kādu jaunumu sporta zālē atklājis žurnālists, lasi intervijā!

-     Kā Jūs varētu definēt – labu atpūtu?

-      Laba atpūta var būt visdažādākā – atkarībā no tā brīža vēlmēm un iespējām – tā var būt gan vairāku stundu volejbola spēlēšana pludmalē, basketbols kopā ar draugiem, vai gluži pretēji vairākas dienas pēc kārtas neko nedarot gulēt pie baseina.

-     Vai esat iecienījis arī kādu aktīvās atpūtas veidu?

-     Man laikam tuvākie varētu būt slēpošana un pārgājieni. Diemžēl pēc manām domām slēpot Latvijā nav iespējams arī tad kad šeit ir sniegs, tāpēc labākās slēpošana bijusi aizbraucot uz lielākiem kalniem. Šogad izskatās, ka darba dēļ viss sakritis tā, ka neatliks laika nekur aizbraukt, bet to vajadzēs kompensēt nākamgad.

-     Vai Jūs saista arī ekstrēmas lietas, piemēram, - lēkšana ar gumiju vai izpletni?

-     Tas ir visnotaļ interesanti – esmu pat izgājis vienas dienas apmācību izpletņlēkšanā, bet diena bija pārāk vējaina, lai lektu tāpēc nācās palikt uz zemes. Tā kā tā bija sezonas pēdējā lekšana, tad ar nepacietību gaidu pavasari, jo šķiet, ka tas varētu būt lielisks pasākums.

–     Vai Jūs ievērojat veselīga dzīvesveida principus? Vai ir, kas tāds no kā izvairāties lietot uzturā?

–     Īstenībā nekad neesmu īpaši tam sekojis līdzi vai tas ko daru ir veselīgi vai nē. Man šķiet, ka nav veselīgi nedarīt to ko grībās. Neēdu Mcdonaldos, bet ne tāpēc, ka tas būtu neveselīgi, bet man tas ēdiens vienkārši negaršo. Varbūt pēdējā laikā cenšos izvairīties no kolas dzeršanas, tā vietā pasūtot ūdeni ar laimu un ledu, kas īstenībā ir pat garšīgāk, bet stereotips, ka ar picu vislabāk garšo aukstu kolu, tomēr ir dzīvs. ;)

–     Kas, Jūsuprāt, ir vissvarīgākais, lai cilvēks justos labi?

–     Varbūt izklausīsies ļoti banāli, bet galvenais ir būt harmonijā ar sevi. Ja Tev apkārt ir labi cilvēki, patīk darbs ko tu strādā un mājas kur atgriezties, tad vari justies lieliski nedomājot par to cik naudas ir tavā kontā. Noteikti vēl viens svarīgs faktors ir veselība, kas laikam stāv pāri visam!

–     Tā kā Jūsu karjera ir saistīta ar sporta žurnālistiku, kā Jums pašam ar sportiskajām aktivitātēm, kā Jūs uzturat sevi labā, fiziskā formā, rūpējaties par savu veselību?

–     Vismaz divas reizes nedēļā amatieru līmenī cenšos ar draugiem uzspēlēt basketbolu. Lai arī nekad neesmu to darījis profesionāli, tā ir labākā spēle, kas līdz šim izgudrota. Basketbolu varētu spēlēt jebkurā laikā. Tāpat vismaz dažus darba dienas vakarus aizeju uz svaru zāli, bet pēdējā laikā esmu atklājis interesantu lietu – airēšanas treniņus, netālu no manām mājām Pārdaugavā City Fitness šķiet ir vienīgie Latvijā kas kaut ko tādu piedāvā un jāteic biju ļoti pārsteigts, ka par to cik šie treniņi var būt interesanti un daudzpusīgi – 1,5 – 2 h paskrien nemanot. Tā kā nedēļā ir tikai 7 dienas tam nekam citam laika vairs īsti nesanāk. Pie tam sestdienu un svētdienu vakari ar retiem izņēmumiem parasti netiek izmantoti sportošanai.

–     Vai varat pastāstīt par savām iecienītākajām vasaras un ziemas aktivitātēm?

–      Gan vasarā, gan ziemā dominē basketbols, vasarā klāt vēl nāk volejbols, bet tas tā stipri retāk. Ziemā gan ne ar vienu ziemas sporta veidu neesmu aizrāvies, vērojot mūsu klimata pārmaiņas, šķiet, ka Latvijā ziemas sporta veidi drīz vispār vairs nebūs aktuāli.

–     Kāds ir jūsu visefektīvākais veids kā cīnīties ar stresu?

–     Lai ar stresu nebūtu jācīnās es vienkārši ieteiktu no tā izvairīties. Darbs ir darbs – to nekad nevajag ņemt līdzi uz mājām. No tā, ka par problēmu domāsiet un uztrauksieties arī pēc darbu tā visticamāk netiks atrisināta ātrāk. Atrodiet darbu, kas jums patīk, lai cik nereāls vai neiespējams tas liktos, bet ja darīsiet to ar prieku tad arī gūsiet tajā panākumus. Teikšu godīgi, es nezinu kas ir stress!

–     Kāda ir jūsu relaksācijas metode, ko Jūs varētu ieteikt mūsu lasītājiem?

–     Varu ieteikt divas lietas – darba dienu vakaros noteikti varat atrast, kādu draugu kompāniju, kas spēlē basketbolu, futbolu, volejbolu vai ko citu, vai ja nu tiešām neviena nav tad paši doties uz sporta zāli un ticiet man cīnoties ar svariem ikdienas raizes būsiet aizmirsuši. Man gan pašam tuvāki ir komandas sporta veidi, jo uzvara sacensībā ar pretinieku vienmēr dod papildus emocijas. Otrs variants, ko atklāju pavisam nesen ir pirts – laba pirts ar slotām un kārtīgu garu dod lieliskas emocijas un papildus enerģiju.

Komentāri (3)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Justin
Kam tas var attiekties Mēs piedāvājam personīgos, komerciālos un biznesa kredītus ar ļoti minimālām gada procentu likmēm līdz pat 3% laikā no 1 gada līdz 50 gadu ilgam atmaksas termiņam uz jebkuru pasaules daļu. Mēs izsniedzam aizdevumus no € 10 000 līdz € 100 000 000. Mūsu aizdevumi ir labi apdrošināti, lai nodrošinātu maksimālu drošību, ir mūsu prioritāte. Ieinteresētajām personām vajadzētu sazināties ar mani pa e-pastu Aizdevēja vārds: Justine Williams Aizdevēja e-pasts: unique2aal@gmail.com INFORMĀCIJA PAR LAUKSAIMNIECĪBU NAME: KREDĪTU SUMMA: ILGUMS: PHONE #: VALSTS: Piezīme. Lai saņemtu plašāku informāciju, visi e-pasta ziņojumi jānosūta uz mūsu e-pasta adresi unique2aal@gmail.com
23.09.2017. plkst. 16:13
Hedony
Shitam chalim filozofija interesanta - man patik.
20.10.2008. plkst. 00:31
Butu gana interesanti, ja briva laika aktivitates nesakristu ar darbu!
18.10.2008. plkst. 16:47

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies


Translate

Šodien

2019. gada 12. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Ir pierādīts, ka ar smiekliem cilvēki var samazināt alerģiskas reakcijas

Pasākumi

FLASHLIGHT 2. Pusfināls

22:00; ieeja – 2 lvl

FLASHLIGHT 2. Pusfināls

DJ Uldis Rudaks...