Roberts Nemiro: „Sports un alkohols nav apvienojami”!

Roberts Nemiro: „Sports un alkohols nav apvienojami”!

Roberts ir profesionāls dejotājs un deju pedagogs, kurš ar dejošanu nodarbojas jau 18 gadus. Roberts ir divkārtējs Latvijas čempions desmitdejās un trīskārtējs vicečempions standartdejās kā arī pasaules kausu finālists. Nesen Roberts piedalījās TV3 šovā „Dejo ar zvaigzni2”, kur dejoja pārī ar dziedātāju un komponisti Lindu Leen, bet šobrīd Roberts sacensībās dejo kopā ar Lauru Kosīti.

Pēdējā laikā ar vien vairāk cilvēku runā un uztraucas par veselīgu uzturu, par veselīgu dzīvesveidu. Arvien vairāk neveselīgi produktu parādās Latvijas pārtikas tirgū, ievestu lietu un ķīmijas. Bet kā tad dzīvot veselīgi, ja jādomā par katru tomātu un gurķi, kuram iekšā dažādas ķīmijas sagrūstas. Vai, piemēram, skaistākie un sarkanākie āboli, kas izskatās visgaršīgākie, ir vieni vienīgi ķīmijas kamoli. Ko, lai ēdam? Un, kas vispār mūsdienās ir veselīgs dzīvesveids? Vai maz tam ir viena formula, vai katram tomēr citāda?

Roberts Nemiro saka „Manuprāt, veselīgs dzīvesveids ir uzturēt harmoniju starp garīgo un fizisko pasauli, bet ja tā vienkāršāk, tad labi ēst, kārtīgi pasvīst sporta zālē un pietiekoši izgulēties! Informācija par to kā to visu darīt mūsdienās ir pieejama ļoti lielā daudzumā, ja interesē, vajag tikai pameklēt! Es uzskatu, ka mans dzīvesveids ir pietiekoši veselīgs – no visa kā pa drusciņam.”

Kafija – tā ir vājība

Veselīgs dzīvesveids un veselīgs uzturs bieži ir ļoti lielā mērā saistītas lietas. Lai būtu veselīgs dzīvesveids, jālieto veselīga pārtika, bet kas tā ir? Vislabākā veselīgā pārtika ir tā, ko varam izaudzēt paši savos dārzos un arī sabalansēts uzturs. „Man šķiet, ka veselīgs uzturs katram var būt dažāds, man pirmkārt tās ir kārtīgas, sabalansētas brokastis – man patīk ēst piecgraudu putru, kā arī dārzeņus. Pusdienās parasti ēdu makaronu vai rīsu ēdienus ar jūras produktiem vai vistu, vakariņās kaut ko vieglu, piemēram, salātus ar sieru un maizi! Kopumā varu teikt, ka es ēdu veselīgi! Ir, protams, arī savas vājības, piemēram, kafija un konditorejas izstrādājumi, bet treniņu procesā tas viss tiek sadedzināts,” par savu uzturu stāsta Roberts Nemiro. „Nav nekas tāds no ēdieniem, no kā es apzināti izvairītos, vienkārši ir lietas, uz kurām garšas kārpiņas nereaģē, bet noteikti nav nekas tāds, ko es speciāli neēstu! Varbūt jāpiemin, ka ir tādas lietas, no kurām es izvairos, piemēram, no alkoholiskajiem dzērieniem, jo uzskatu, ka sports un alkohols nav apvienojami – noteikti par šo frāzi iebisldīs daudzi sportisti, bet es neatļaujos pat šampanieti pēc uzvaras čempionātā,” atklāj Roberts.

Rituāli, lai sagatavotos sacensībām

Arī gatavošanās sacensībām ir spraiga un ilgstoša. Nelietojot alkoholu un smagi strādājot, Roberts Nemiro gūst labus panākumus sporta dejās. Bet kā viņš šīm sacensībām gatavojas? Citiem ir arī īpaši sagatavošanās rituāli, ir pat speciālas lietas, bez kurām gatavojoties nevar iztikt. Par saviem sacensību gatavošanās noteikumiem, Roberts saka: „Jā, man arī ir savas lietas gatavošanās procesā, ko varētu mēģināt nosaukt par rituāliem! Sagatavošanās process noteikti ir vissvarīgākais – ja tu gatavojoties zaudē, tas nozīmē, ka tu tiešām gatavojies zaudēt! Pirmkārt, ļoti svarīga ir fiziskā forma, lai vajadzīgajā dienā un stundā tā būtu optimāli vislabākā, tāpēc ir kārtīgi jāplāno, cik daudz dejot, cik daudz cilāt svarus un cik daudz atpūsties. Piemēram, lai sevi fiziski sagatavotu, man ir divu veidu treniņi: Aerobais, ko man sniedz dejošanas treniņi, jo divu stundu intensīvas dejošanas laikā tiek nodedzināts krietns daudzums kaloriju, kā arī sirsniņai labi, un spēka treniņš, to es daru sporta klubā – stienis, hanteles un vingrinājumi izmantojot sava ķermeņa svaru! Tas kopā rada ļoti labu kombināciju! Un otra puse, kas ir patiesībā pat svarīgāka par pirmo ir psiholoģiskā sagatavošanās – tā parasti notiek sarunās ar treneriem Valēriju un Agitu Mironoviem, kā arī mana mamma ir psihologs tā kā šajā ziņā esmu nodrošināts! Nu trešā lieta – pirms sacensībām visam tērpam, matiem, make-up ir jābūt perfektam, tā, lai pats esi apmierināts.” Cilvēks, kurš trenējas, sporto un uztur sevi labā fiziskā formā, var ieteikt to darīt arī citiem pēc savas pieredzes. „Es teiktu, ka vajadzētu sākt ar sporta kluba abonementa iegādi, un konsultāciju ar profesionālu treneri, kas ieteiks labāko treniņa veidu, pēc tam uzstādīt sev reālus mērķus un sākt ar sevi strādāt! Galvenais ir neatlaisties un negaidīt rezultātus jau pēc nedēļas vai mēneša! Laba fiziskā forma prasa gadus,” pamāca dejotājs.

Galvenais, lai ir kāds mērķis

Lai cilvēks justos labi, ir jādara lietas, kas relaksē, noņem sasprindzinājumu un bieži vislabākais to darīt kopā ar saviem vismīļākajiem cilvēkiem. Labi var justies arī sasniedzot to, ko ceram, iegūt to, ko sen kārojam. „Lai labi justos, ir jābūt kaut kam, pēc kā tiekties. Izvirzām mērķi, sasniedzam mērķi, tad atkal izvirzām un tā tālāk! Mērķi vai sapņi, vienalga kā mēs tos saucam, ir tas, kas cilvēku atšķir no dzīvnieka, mērķi var būt lieli, mazi, par mīlestību, sportu, labklājību, vienalga, galvenais lai tie ir, jo citādāk tāda eksistēšana vien sanāk!” pārliecināts Roberts Nemiro. Nekad nav par vēlu katram atrast to vietu, kur iespraust sava mērķa atzīmi un tad darīt visu, lai to varētu sasniegt. Prieks par gandarījumu būs mazākā daļa no visa tā, kas spēs iepriecēt. Ir vērts censties!

Ikdiena nav rutīna

Ikdiena arī katram mums ir tik dažāda un katram ir sava veida formula tam, lai šī ikdiena nepārvērstos par pilnīgu rutīnu. Citam izdodas vairāk, citam nē, taču vislaimīgākie ir cilvēki, kuru ikdiena un darbs ir liekams ar vienādības zīmi starp hobiju. „Mana ikdiena nav vienmēr vienāda. Tas ir atkarīgs no tā, kur es atrodos, ja Latvijā, tad tā ir celšanās, brokastis, sporta zāle, deju studija (šeit norit galvenā dienas daļa un paša treniņi, tad palīdzu citiem attīstīties deju jomā), pēc tam mājās un gulēt. Ja esmu aiz robežas, tad parasti tikai trenējamies, mācamies dejot un piedalāmies sacensībās,” stāsta Roberts.

Dejot var jebkurš

Runājot par dejotājiem un dejošanu, bieži vien nākas secināt, ka viņu panākumos liela loma ir dejotāju vecākiem, kuri nav ļāvuši pamest dejas vai ieteikuši iestāties deju nodarbībās. Sākumā dusmas uz vecākiem, gribas kavēt nodarbības un neiet, jo katrs pats grib būt savu brīvbrīžu noteicējs, taču ne vienmēr tas tā sanāk. Un bieži vien tieši sabiedrībā zināmu cilvēku aizraušanās un nodarbošanās ir tieši tāda, kāda tā ir – pateicoties vecākiem. Par savām pirmajām deju gaitām Roberts Nemiro atceras: „Sāku dejot septiņu gadu vecumā Rīgas 1.ģimnāzijā, jo tur dejas bija kā obligāta stunda, bet man padevās un tiku uzaicināts uz vakara grupu, kur arī sākās mana karjera. Man uzreiz iepatikās, jo sanāca.” Roberts stāsta, ka nav cilvēks, kurš nevarētu iemācīties dejot. Ir daudz cilvēku, kuri domā, ka nemāk dejot un to nedara vienkārši savu iedomu dēļ, taču īstenība ir savādāka. Par to, kas jādara, lai iemācītos dejot, ilgi nav jārunā. „Vajag vienkārši atnākt pie manis un es visu iemācīšu!” smaidot saka dejotājs, „Patiesībā tas ir tikai laika jautājums, jo nav vēl bijis tāds cilvēks, kas nevar iemācīties dejot!”

Vislabākā partnere – Laura Kosīte

Dejotāji bieži vien ar savu pārinieku kopā dejo ilgus gadus un beigās ir tā sadejojušies, ka saprotas no pussoļa. Taču, iespējams, katram ir kāds cilvēks, ar kuru gribētos nodejot kaut vai tikai vienu deju, varbūt elks. Jautāts par to, vai Robertam arī ir kāds cilvēks, ar kuru gribētos dejot duetā, viņš atbild: „Jā, Laura Kosīte, bet tā kā es varu dejot ar viņu vairāk nekā tikai vienu deju, tad tas laikam neskaitās! Nu, būtībā nav tādu elku ar kuriem gribētos dejot, bet ir tādi no kuriem gribētos mācīties: Luca un Loraine Baricci, Donnie Burns, Fred Astaire, kā arī Valerijs un Agita Mironovi, no kuriem varu daudz mācīties jau tagad un to es arī daru!”

Aktīvā atpūta – garām

Viena no svarīgākajām dzīves un veselīga dzīvesveida sastāvdaļām ir atpūta. Ko gan mēs varētu izdarīt, ja nebūtu atpūtušies? Atpūta, relaksācija… Tās veidu ir tik daudz, bet kā sevi patīk palutināt Robertam? Izrādās, ka nemaz nevajag neko pārdabisku, bet pavisam vienkāršu: „Man patīk iet pirtī un kārtīgi nopērties un, ziemā pēc pirts vēl arī izvārtīties sniegā! Šo procedūru es cenšos darīt reizi nedēļā, tas lieliski palīdz atslābināties un sagatavoties jaunam darbam. Protams, arī labai kompānijai ir nozīme un pirtī vislabākā kompānija noteikti ir draugi. Un otra mana mīļākā atpūta ir vienkārši gulēt uz dīvāna un skatīties kādu labu filmu, bet nu tas diemžēl sanāk ļoti reti. Piemēram, aktīvās atpūtas veidi man bieži vien ir garām: futbols, slēpošana, slidošana, neko no tā nedrīkst, jo kājas ir diez gan svarīga ķermeņa daļa manai ikdienai – dejošanai. Būtībā mana ikdiena ir tik ļoti aktīva, ka esmu ļoti liels pasīvās atpūtas cienītājs. Arī neko tādu īpaši ekstrēmu darījis neesmu, man ekstrēmākie notikumi sastās ar lēkšanu ūdenī – bērnībā ar draugiem lēcām no tilta upē, un tagad pēdējo reizi, kad biju Itālijā ielecu no mola!!! Gribās jau izmēģināt daudz ko, bet vienmēr padomāju, ka karjera ir svarīgāka, piemēram, par lēcienu ar izpletni un lauztu kāju!”

Laižam uz Dienvidameriku

Tā kā dejotājiem bieži vien nākas ceļot daudz pa pasauli, jo sacensības noris dažādās vietās, jautājām Robertam pēc ieteikuma atvaļinājumam un viņš ieteica: „Noteikti vajadzētu doties uz Dienvidameriku, jo tur ir silts, tur ir arī ļoti garšīgs ēdiens un skaistas sievietes, bet Latvijā mana mīļākā vieta ir Jūrkalne! Ja nav būts – vismaz vienu no šīm vietām noteikti varētu izvēlēties savam atvaļinājumam!”

Kuriozā balonu deja

Nereti gadās arī kuriozi, bet tas, ka tie gadās ikdienišķās lietas, tas nešķiet nekas un ātri aizmirstas, bet kuriozi, kas notiek uz skatuves… Tie nepaliek noklusēti. „Dejojot ir gadījušies arī pāris kuriozu, piemēram, vienreiz sapinos dekoratīvajos balonos, kas bija novietoti uz skatītāju galdiņa. Tā nu es dejoju kā pirmā maija parādē pusotru minūti, ar baloniem, kas piņķerējās te ap kaklu, te ap kājām... Bija jautri un arī aplausi pēc dejas bija vareni,” smejot atceras dejotājs Roberts Nemiro.

 

Komentāri (1)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
IR
Tik žēl, ka Tu brauc projām... :(
04.06.2009. plkst. 11:52

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies


Translate

Šodien

2019. gada 15. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Daudzi futbolisti spēles laikā noskrien 11 km

Pasākumi

Mākslinieces Baibas Rēderes personālizstāde “Aiz redzamā”

5.augustā galerijā ‘BonhanS.S’ tiks atklāta mākslinieces Baibas Rēderes darbu izstāde „Aiz redzamā”. Izstāde ir „intuitīvs, jūtīgs mākslinieces ceļš pretī savai dvēselei,...