Kā dejotājs Māris Pūce sacensībās partnerei roku ielauza

Kā dejotājs Māris Pūce sacensībās partnerei roku ielauza

Māris Pūce vēl nesen kopā ar Aishu priecēja mūs TV3 deju šovā „Dejo ar zvaigzni 2”, kur abi ieguva 2.vietu. Māris ir Ziemeļeiropas čempionātu finālists, 4. vieta Latvijas reitingu tabulā.

Taču viņš ir ne tikai dejotājs, bet arī ļoti aktīvs un azartisks jaunietis, par ko arī viņš stāsta intervijā portālam IrLaiks.lv

-     Kas, Tavuprāt, ir veselīgs dzīvesveids?

-     Veselīgs dzīvesveids, manuprāt, ir tad, kad cilvēks mēģina uzturā lietot tikai veselīgu pārtiku, kad nedzer, nepīpē un nodarbojas ar sportu.

-     Vai Tev pašam ir veselīgs dzīvesveids?

-     Es uzskatu, ka man tāds ir, jo es mēģinu lietot uzturā veselīgu pārtiku, protams, ir daudz brīžu, kad nākas ēst arī ne tik veselīgi, bet tas ir samērā reti, jo, lai ko es ēstu nepalieku ne resnāks, ne tievāks, tāpēc bieži vien sanāk pamieloties arī ar hamburgeriem un picām, kas daudziem cilvēkiem liktos ļoti neveselīgi. Pārsvarā ēdu mājās gatavotu ēdienu, ko pagatavo mana mamma. Es nodarbojos ar sportu, un varbūt tieši tāpēc varu atļauties ēst visu.

-     Kas, Tavuprāt, ir veselīgs uzturs un vai tu ievero tā nosacījumus?

-     Grūti atbildēt, jo pats ēdu visu, bet, manuprāt, veselīgs uzturs ir salāti, dārzeņi, augļi un viss, kas nav apstrādāts ar ķīmiju un dažādiem piejaukumiem. Protams, ka mēģinu to pats ievērot, bet dažreiz arī pavisam nesanāk. Ja esmu paēdis, ko neveselīgu, tad pāris dienas mēģinu lietot veselīgu pārtiku, tas arī viss.

-     Vai ir kādi ēdieni vai dzērieni no, kuru lietošanas Tu apzināti izvairies savā ikdienā?

-     Mēģinu izvairīties no coca colas dzeršanas, jo tas ir ļoti neveselīgi. No ēdieniem tie varētu būt sīpoli un ķiploki, jo tad ne pavisam nav patīkama elpa.

-     Varbūt vari pastāstīt kā Tu gatavojies sacensībām? Vai ir kādi īpaši rituāli, vai lietas, kas jāizdara trenējoties, lai labi sagatavotos un nostartētu?

-     Parasti sacensībām ļoti īpaši negatavojos, protams, ir daudz vairāk jātrenējas un „jānoslīpē” variācijas. Arī īpašus rituālus es nepielietoju. Lai labi nostartētu ir nepieciešami treniņi un, protams, mazliet veiksmes, kā arī fiziskā sagatavotība, jo dejās tas ir īpaši svarīgi. Dažreiz nākas dejot vairākas dejas pēc kārtas pa divām minūtēm, kas ir ļoti smagi un reti kurš var izturēt līdz pēdējai sekundei nenogurstot. Arī, lai labi nodejotu ir vajadzīgs labs garastāvoklis.

-     Kā Tu uzturi sevi labā fiziskā formā? Ko tu dari? Vai tās ir dejas, kas uztur Tevi formā, vai tomēr Tu nodarbojies vēl ar kādiem sportaveidiem?

-     Lai uzturētu sevi labā formā es nodarbojos ar dejām. Četras reizes nedēļā pa divām stundām es dejoju. Eju arī uz fitnesa centru divas reizes nedēļā un ar to pārsvarā arī pietiek.

-     Kā zināms – pasīvs cilvēks nevar uzreiz ar visu sparu mesties sportā. Ko Tu ieteiktu darīt cilvēkiem, kuri vēlas sākt uzturēt sevi formā – ar ko sākt?

-     Pirmkārt, vajadzētu sākt lietot uzturā veselīgu pārtiku, jo tas ir ļoti svarīgi, jo nebūt visiem cilvēkiem nav tā, ka var ēst, ko grib, nedarīt praktiski neko un svars nepieaug. Lietojot veselīgu pārtiku cilvēks to kontrolē un arī iekšēji jūtas labāk. Otrkārt, vajadzētu atrast kādu sporta veidu, kurā var patērēt daudz kalorijas – tas varētu būt jebkas – skriešana, fitnness, dejošana, peldēšana, kas nu kuram tuvāks. Un palēnām sākt ar to nodarboties! Cilvēkam ir jādara jebkas, lai justos labi, varbūt vienkārši jāvelta vairāk laika sev.

-     Tev ir daudz treniņu, daudz deju, sacensību... No kā sastāv Tava ikdiena?

-     Mana ikdiena pārsvarā ir ļoti vienkārša. No rīta es no Jelgavas braucu uz skolu, kurā es pavadu savu dienas lielāko daļu. Dažreiz pat atrodos tur no 10.00 līdz 17.00. tad es dodos uz dejošanu, kurā es trenējos kādas divas stundas, un tad vakarā dodos mājās un pildu savus mājasdarbus, vai arī vienkārši satiekos ar draugiem. Un tā pārsvarā katru nedēļu. Ja sanāk brīvāks laiks tad eju uz sporta zāli. Vasarā es pārsvarā atpūšos vai braucu ceļojumos. Gadās arī padejot.

-     Tātad vasara arī Tev ir tāda brīvāka no dejām?

-     Nu jā, tā varētu teikt.

-     Cik sen Tu dejo un kā Tu sāki? Zinu, ka bieži vecāki bērniem piespiež kaut ko darit, vai nepamest iesākto – kā bija ar Tevi? Tā bija paša vēlēšanās – dejot, vai tomēr vecāku griba?

-     Dejoju jau no 7 gadu vecuma. Sākumā tā nepavisam nebija mana vēlēšanās dejot. Varbūt tāpēc, ka baidījos no kaut kā jauna vai nevēlējos sevi noslogot, bet vecāki man teica, ka ir jāiet un, ja nepatiks tad varēšu nedejot. Tā nu es sāku dejot un pēc laika man tas ļoti iepatikās.

-     Un pamest vairs negribējās?

-     Nē.

-     Ir cilvēki, kuri domā, ka viņi nemāk dejot – kā Tu viņus pārliecinātu pamēgināt!? Ar ko sākt, lai paši redzētu, ka iestāstījuši sev nepareizo!?

-     Man šķiet, ka jebkurš varētu iemācīties dejot. Varbūt dažam tas sanāktu labāk, citam sliktāk, bet dejot viņi mācētu. Vajag tikai mēģināt un nebaidīties. Daudziem no tā kaunas, ka nemāk dejot un tāpēc arī nekad neiemācīsies. Protams, ir jāapzinās, ka tas ir atkarīgs arī no vecuma, kurā tu sāc mācīties, jo vecāks cilvēks, protams, ka nedejos tik labi kā tas, kurš sācis jaunatnē. Ja cilvēks grib dejot profesionāli, tad labāk ir sākt jau jaunībā, jo tas prasa daudz laika un pacietības. Bet es uzskatu, ka tas ir tāpat kā ar citiem sporta veidiem. Nav jau jāmēģina pārliecināt – tā ir katra paša vēlme. Ja tiešām grib iemācīties, tad arī mācīsies. Galvenais ir pamēģināt un tad jau viss būs skaidrs.

-     Tātad – galvenais ir nebaidīties, bet mēģināt?

-     Jā, es domāju, ka tas ir pats svarīgākais un arī pats sākums visam! Jo piespiest jau nevienu nevar!

-     Vai ir kāds cilvēks Latvijā vai pasaulē, ar kuru Tu gribētu pamēģināt nodejot pārī kaut tikai vienu deju?

-     Nē, tāda cilvēka man nav. Ir daudz labu dejotāju, kuri varētu man pamācīt kaut ko. Piemēram, no cita veida dejām – breiks, modernā deja un citas.

-     Kas ir Tava vislabākā atpūta?

-     Tas ir laiks, ko es pavadu kopā ar draugiem un braucieni uz ārzemēm. Bet vairāk par visu tās ir dejas un arī slēpošana. Es mīlu slēpot tik pat daudz cik dejot. Tāpēc katru gadu braucu uz ārzemēm slēpot, jo Latvijā tas nav iespējams. Es pat trīs gadus mācījos pie trenera slēpošanu.

-     Kādā kompānijā?

-     Draugu pulkā.

-     Tad jau slēpošana ir Tavs iecienītākais aktīvās atputas sporta veids?

-     Jā, tik pat ļoti kā dejas. Jo vienkārši tas man liek justies ļoti atbrīvoti un raisa neaizmirstamas sajūtas. Tur ir arī svaigs gaiss un lieliska atpūta reizē.

-     Vai esi pamēģinājis arī kādas ekstrēmas lietas? Kas ir bijis pats trakākais, ko esi izmēģinājis?

-     Esmu mēģinājis taisīt dažādus trikus uz tramplīna ar slēpēm – dažreiz ir sanācis ļoti sāpīgi sasisties, ka pat negribas vēlreiz to mēģināt, bet pēc laika jau atkal to daru. Esmu arī lecis no trampalīna ūdenī, kas bija vairāk kā desmit metrus augsts – arī diezgan bailīgi bija. Vēl man patīk arī braukt ar mašīnu – trasē mēģinu driftēt. Pagaidām to gan vēl tikais mācos, bet tas arī uzdzen adrenalīnu.

-     Tā kā Tu esi daudz ceļojis, varbūt vari ieteikt kādu vietu arī mūsu portāla lasītājiem, kur varētu labi pavadīt atvaļinājumu? Tik pat labi tā var būt kāda tāla zeme, kā, piemēram, kempings tepat, Latvijā.

-     Es noteikti ieteiktu doties uz siltajām zemēm kaut kur pie okeāna vai arī pie jūras. Tā, lai var atpūsties no ikdienas un stresa. Tā varētu būt Spānija, Itālija, Turcija un tamlīdzīgas vietas.

-     Nu un tad pēdējais tāds mazliet atslodzei – vai Tev ir atmiņā palicis varbūt kāds kuriozs no kādām sacensībām?

-     Nevarētu īsti saukt par kuriozu, bet vienreiz es savai partnerei Zanei Prokofjevai ielauzu mazliet rokas kaulu. Tas bija sacensībās, bet ļoti sen. Es griezos un viņa bija man drusciņ par tuvu un tā nu es ar savu roku viņai iesitu. Viņa vēl nodejoja visas sacensības ar lauztu roku un tikai nākamajā dienā saprata, ka kaut kas ir noticis. Tas nemaz nav smieklīgi, taču labi palicis atmiņā, traks gadījums. Tad vēl ir bijuši dažādi neveikli atgadījumi – ir nācies pakrist, kaut kam iesist un citi līdzīgi.

Komentāri (0)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies


Translate

Šodien

2019. gada 14. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Auglis ar vislielāko kaloriju saturu ir avokado

Pasākumi

Seal izdod soulmūzikas klasiku

No 10.novembra Latvijā būs pieejams “Warner Music” izdotais dziedātāja Seal jaunākais albums “Soul”, kurā mūziķis apkopojis labāko soulmūzikas klasiku....