Gundega Skudriņa – mana fiziskā aktivitāte ir lauku mājas!

Gundega Skudriņa – mana fiziskā aktivitāte ir lauku mājas!

Vesels un atpūties cilvēks ir laimīgs cilvēks, un, ja dzīvojam saskaņā ar dabu, ēdam veselīgu pārtiku…Tā ir īsta idille, vai ne? Tieši par veselīgu dzīvesveidu IrLaiks.lv iztaujāja TV3 populārā raidījuma „Bez Tabu” stila vadītāju Gundegu Skudriņu.

-Vai cenšaties uzturēt sevi labā fiziskajā formā? Varbūt apmeklējat sporta zāli, vingrojat?

-Patiesībā esmu absolūti slinka, mana vienīgā fiziskā aktivitāte ir manas lauku mājas! Kā zināms, tad lauku mājās parasti ir arī daudz jāstrādā. Šogad esmu sākusi audzēt ekoloģiski tīrus dārzeņus, darbs siltumnīcā mani nodrošina ar fiziskajām aktivitātēm! (smejas) Turklāt, man vēl ir arī bērns, kuram visu laiku jāskraida pakaļ!

-Vai cilvēkam no kaut kā ir jāatsakās, lai varētu dzīvot veselīgu dzīvesveidu?

-Katram pašam jau jāsajūt savs ritms, kādā jādzīvo. Piemēram, mani ļoti relaksē ūdens. Ja izvēlos kādas fiziskās aktivitātes, tad tā varētu būt ūdens aerobika vai kas tāds. Padomus citiem es nesniedzu, jo uzskatu, ka katram pašam jāsameklē sava laimes un veselīga dzīvesveida recepte. Uzskatu, ka vairāk jādomā par to, ko mēs ēdam, nevis tikai par fiziskām aktivitātēm. Nepieciešams uzturā lietot dārzeņus, vislabāk paša audzētus. Ja nav tādu iespēju, var taču sameklēt cilvēkus, kas to dara, vai, piemēram, aizbraukt uz laukiem pie vecmāmiņas. To es sapratu tad, kad gaidīju bērniņu. Ikdienas ātrumā un stresā mēs ēdam daudz neveselīgu lietu, tāpēc vajag par to padomāt!

-Jūs pieminējāt savas lauku mājas. Kādas vēl veselīgas aktivitātes var atrast laukos?

-Mums top baseins, ir dīķis, kurā var peldēties un makšķerēt, dobes…Laukos ir brīnišķīgi! Audzēju tomātus, gurķus, dilles, salātus, ogu krūmus – savām vajadzībām. Ir forši!

-Kur Jūs ieteiktu cilvēkiem atpūsties pēc garas un nogurdinošas darba nedēļas?

-Vislabāk ir doties prom no pilsētas pie dabas krūts. Noteikti! Tur var vienkārši nedarīt neko, tādā veidā harmonizējas prāts un ķermenis. Mēs taču esam daļa no dabas! Lielpilsētās mēs dzīvojam pēc citiem principiem, tādēļ vajadzīgs vismaz reizi nedēļā atgriezties pie dabas, vienalga, vai pastaigā, vai piknikā. Iesaku arī citiem nedzīvot tik mazā šūniņā darbs-māja-lielveikals, bet doties pie dabas – sēņot, ogot. Ar draugiem makšķerēt un pēc tam vārīt zivju zupu. Kad man uznāk kāre pēc kā dabiska, tad mēs parasti ezera vai dīķa krastā uz ugunskura vārām šādu zupu, un tad tu saproti, kas ir īsta manta! Spēks un enerģija atrodami dabā!

Komentāri (18)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Daba dziedē un ārstē!
29.10.2007. plkst. 14:05
Spēks un enerģija - dabā !,,
27.10.2007. plkst. 18:37
kaut visiem būtu pa tādai lauku mājiņai , kā Gundegai !;
16.10.2007. plkst. 11:10
Lai viņa biežāk dodas uz to savu lauku brīnumu !
12.10.2007. plkst. 16:49
nu ja, ogu lasīšana pie krūmāja ir nenormāli aktīvs proces! :DDDDDDDDDDDDD
04.10.2007. plkst. 16:42

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies


Translate

Šodien

2019. gada 20. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Ir pierādīts, ka ar smiekliem cilvēki var samazināt alerģiskas reakcijas

Pasākumi

Andrea Bočelli piedāvā jaunu albumu

Atzīmējot savu piecdesmit gadu jubileju, populārais itāļu tenors Andrea Bočelli šonedēļ izdevis savu jaunāko albumu “Incanto”....