Māris Neikšāns: „Es cenšos dzīvot veselīgi!”

Māris Neikšāns: „Es cenšos dzīvot veselīgi!”

Runājot par dažādiem sporta veidiem, ir pilnīgi skaidrs, ka gandrīz ikvienā no tiem nepieciešama laba fiziskā sagatavotība, lai cerētu uz kādiem panākumiem. Interesanti, kā ar ralliju?

Vai piloti un stūrmaņi arī ir labā fiziskajā formā, un, vai tas palīdz braukt labāk?

Par to noteikti zina pastāstīt viens no labākajiem Latvijas jaunajiem rallija pilotiem Māris Neikšāns, kuru IrLaiks.lv aicināja uz nelielu interviju. Vien piebildīsim, ka Māris ir astoņkārtējs Latvijas čempions autosportā, tai skaitā gan rallijā, gan autokrosā, kartingā un rallijkrosā. Un tas viss – jau 23 gadu vecumā..

-Pastāsti, lūdzu, cik liela nozīme rallijā ir ekipāžas fiziskajai sagatavotībai? Vai tas kādā veidā spēj ietekmēt rezultātu?

-Jā, un es domāju, ka diezgan nopietni spēj ietekmēt! Varbūt tāda līmeņa sacensībās kā Latvijā mazāk, bet, piemēram, Somijā, kad vienā dienā jāveic ap 150 km ātrumposmos un kopējā distance ap 700 km, tad tam ir ļoti liela nozīme, jo, ja nav normālas fiziskās sagatavotības, tad arī nevar koncentrēties un braukt ar skaidru galvu. Līdz ar to iespējams, ka ekipāža pieļauj kļūdas un rallijs var beigties vienā līkumā!

-Tātad pasaules līmeņa rallistu vidū fiziskajai formai ir vēl lielāka nozīme?

-Visi tie, kas brauc rallijā augstākajā līmenī, ļoti nopietni gatavojas šīm sacensībām, skrien, ievēro dienas režīmu, ēd speciālu pārtiku – patiešām ļoti nopietna pieeja.

-Ko dari Tu pats, lai būtu labā formā uz sacensībām?

-Treneris Andris Feldmanis ir sastādījis mums speciālu programmu, pēc kuras mēs trenējamies un gatavojamies sacensībām. Nopietnākais darbs notiek pirms sezonas, kad tiek likti fiziskie pamati. Cenšamies pievērst fiziskajai formai tik daudz uzmanības, cik iespējams!

-Saki, vai rallija piloti ievēro kādas speciālas diētas, ēšanas ierobežojumus?

-Īpaši lielu uzmanību mēs tam nepievēršam, bet, protams, ka nedrīkst pieēsties pirms sacensībām vai to laikā – tad nāk miegs un braukt ir grūti. Tiek lietoti arī uztura bagātinātāji – tas viss palīdz un spēj ietekmēt rezultātu.

-Vai rallijā, līdzīgi kā citos sporta veidos, pirms sezonas notiek kādas īpašas medicīniskas pārbaudes?

-Nē, tādu nav, vismaz es neko par tādām neesmu dzirdējis! (smejas)

-Tu pats centies dzīvot veselīgu dzīvesveidu?

-Jā, protams! Rallisti ir sportisti, tāpēc parasti cenšas tā dzīvot, bet lieta tāda, ka ir divas rallistu grupas: tādi, kas tam pieiet nopietni, kam tas ir darbs, un tādi, kuriem tas ir hobijs vai atpūta – tā sauktie biznesa klases braucēji. Pirmā grupiņa rallijam gatavojas nopietnāk, bet otri atbrauc tā teikt uz izklaidi (smejas) Viņi brauc prieka pēc, jo to atļauj līdzekļi!

-Ar ko Tu nodarbojies ārpus rallija?

-Mans ir savs biznesiņš, kurā darbojos. Rallijs ir mana otrā darba vieta, tā teikt!

-Ar kādu auto Tu pārvietojies ikdienā?

- Apmēram piecus gadus es nobraucu ar sporta automašīnām Subaru Impreza un Mitsubishi Lancer Evolution, bet pēdējā laikā esmu pārgājis uz daudz mierīgāku auto, turklāt ar automātisko ātrumkārbu. Ikdienā tas ir ļoti ērti, it īpaši pilsētā, turklāt arī noteikumi ir jāievēro! (smejas) Treniņos mēs lietojam pavisam citu auto – Mitsubishi Lancer Evolution 9!

-Kādi ir Tavi iemīļotākie aktīvās atpūtas veidi?

-Viss, kas saistīts ar motoriem – mašīnas, moči, ūdensmoči. Man pašam ir kvadracikls, ar kuru es braucu treniņu nolūkos, lai uzlabotu fizisko formu. Ziemā tas ir snovbords. Patīk arī veikbords – principā viss, kas ir aktīvs!

-Paldies par sarunu un novēlu veiksmi Latvijas rallija čempionātā un starptautiskās sacensībās!

Komentāri (12)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Vienm';er eju atbalstīt Māri trasē !,
27.10.2007. plkst. 18:42
es no motoriem tālāk , bet lai Mārim lai ar veicas ;
16.10.2007. plkst. 11:18
Māris tikai cenšas , bet vai sanāk arī ?
12.10.2007. plkst. 16:51
labs treneris ir labāks par simts diētām!
04.10.2007. plkst. 17:04
cenšos tāpat kā Māris ,
01.10.2007. plkst. 20:59

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies


Translate

Šodien

2019. gada 16. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Auglis ar vislielāko kaloriju saturu ir avokado

Pasākumi

Albumus izdod Ashanti, Lil Wayne un N.E.R.D.

Izdevniecības Universal Music apgādā klajā nākuši jauni ritmblūza un hiphopa albumi: Ashanti “The Declaration”, N.E.R.D. “Seeing Sounds” un Lil Wayne “Tha Carter III”. Nelly un...