Andris Vītols atklāj, kā pacelt savu pašapziņu un neapvainoties uz citiem

Andris Vītols atklāj, kā pacelt savu pašapziņu un neapvainoties uz citiem

Sportists, dziedātājs, dejotājs un citu nozaru aktīvists – tā Andris Vītols raksturo pats sevi un irlaiks.lv pastāstīja par savām dažādajām aktivitātēm un spēju tās savienot...

-     Kas, Tavuprāt, ir vislabākā izklaide?

-     Tas, manuprāt, būtu labi pavadīts laiks kopā ar saviem labākajiem draugiem vai otru pusi, kad esmu atrauts no saviem ikdienas darbiem un spēj relaksēties sev patīkamā veidā, vai braukt uz klanu, vai aiziet uz diskotēku vai vienkārši pasēdēt vakarā pie vīna glāzes, manā gadījumā tas vairāk ir vienkārši miers, esot kopā ar sev mīļajiem un nedomāt par ikdienas problēmām, tā vairāk sanāk kā atpūta, jo izklaidēm man īsti nav laika, jo esmu ļoti aizņemts dažādos pienākumos, īsti pat neatceros, kad es pēdējo reizi izklaidējos.

-     Kuras ir Tavas iecienītākās izklaides vietas?

-     Šķiet, ka jaukākā izklaides vieta ir atbraukšana piektdienas vakarā pie ģimenes un vienkārši pasēdēt ar vecākiem, brāli un māsu un draudzeni, pēc labi paveiktiem nedēļas pienākumiem tā ir vienkārši fantastiska sajūta.

-     Kur Tu labprāt pusdieno?

-     Īstenībā pat maltītēm man īsti neatliek laika, brokastis es neēdu, jo esmu miega badā, jo vēlu eju gulēt un līdz ar to vēlu ceļos. Skarbā patiesība ir tāda, ka es visbiežāk Ēdu Alfā – Rimi konditorejas pusītē, kur mēs paši varam trauciņos izvēlēties kādu ēdamo vēlamies un turpat Alfā pretī Rimi kasēm uz palodzes pusdienoju. Taču, ja man sanāk laika, labprāt ieskrienu vai nu Vērmanīša Lido vai Lido Dzirnavu ielā.

-     Ko Tu tur ieteiktu nobaudīt?

-     Mans īpašais baudījums, ko parasti izvēlos ir visparastākie tradicionālie latviešu kartupelīši ar dievīgo sēņu mērci un tad pēc izvēles, vai nu kādu karbonādi, piemēram, ar sieru, tas ir mans iecienītākais ēdiens! Un noteikti klāt glāze veselības dzēriena, brīnišķīgi!

-     Vai ir kādi ēdieni vai dzērieni no, kuru lietošanas Tu apzināti izvairies savā ikdienā?

-     Kā jau visiem labi zināms nav ieteicami miltainie ēdieni, mēģinu daudz – maz atturēties no tiem. Es pēdējā pusgada laikā esmu pārgājis uz rīsu ēdieniem, kas ir ļoti veselīgi un tajā pašā laikā arī garšīgi, kombinējot ar mērcēm. Makaronus ēdu nelabprāt...

-     Kādi ir Tavi iecienītākie alkoholiskie dzērieni vai kokteiļi, kur labprātāk tos baudi?

-     Principā es esmu atmetis alkohola lietošanu, bet pirms jaunā gada tie bija vaniļas degvīns ar ābolu sulu vai Jack Daniel’s arī ar ābolu sulu, ļoti labs! Vairāk man patīk kokteilīši... No bāriem man patīk Sarkans , kur var iemalkot kādu dzērienu un, kas ir mūsdienās īpaši svarīgi, ka nav ieejas maksas un solīda publika, piemēram, krievu tautības cilvēki, ar kuriem latviešiem bieži rodas dažādi konflikti un nesaskaņas – arī tur pārsvarā nav. Otrs, kas man ļoti patīk ir – Kaļķu vārti, nu tie ir divi mani favorīti!

-     Vai no kāda ārvalstu ceļojuma Tev atmiņā ir palicis kāds eksotisks dzēriens vai ēdiens?

-     Pavisam nesen biju Austrijā un tur viņi pasniedza kaut kādā tiešām eksotiskā mērcē visparastākos baltos rīsus un nezināma satura pildīta karbonāde, interesantākais bija tas, ka tās karbonādes pildījums salīdzinājumā ar rīsu mērcīti pēc garšas bija pilnīgi pretstati, kā salds pret sāļu, un fantastiskākais bija tas, ka ļoti labi gāja kopā, bet abu saturu es tā arī nenoskaidroju, jo vāciski nerunāju, savukārt oficiants nerunāja angliski. Tas man pirmo reizi bija tāds pārsteigums, ka kopā pagatavoti pilnīgi garšas pretstati – var iegūt baigi labo efektu.

-      Vai ceļojuma laikā Tu esi piesardzīgs pret iepriekš nezināmu ēdienu baudīšanu?

-     Jā, es esmu dzirdējis, pagājušajā gadā braucot uz Ēģipti, ka nevar dzert pat vietējo ūdeni, arī vietējie ēdieni ir ļoti atšķirīgi vai nu ne tik sātīgi vai vairāk sātīgi un jāatzīst, ka tā ir taisnība un tas viss garšo daudz savādāk un tā vien jāatzīst, ka nekur ēdiens negaršo tik labi kā mājās, Latvijā pagatavots kartupelis garšo daudz labāk un citādāk, kā, piemēram, Ēģiptē gatavots. Vienīgi gaļa garšo daudzmaz līdzīgi, un augļi gan ir daudz garšīgāki!

-     Pirms vienojāmies par intervijas tematiku, Tu teici, ka tēmas varētu būt dažādas, jo esi gan sportists, modelis, mūzikas menedžeris, bekvokālists, un citu veidu aktīvists... pastāsti par savu ikdienu.

-     Nu tā – es mācos Sporta akadēmijā par sporta menedžeri, esmu dziedātājs, pagājušajā gadā piedalījos Latvijas Eirovīzijas finālā ar dziedātāju Lenī (Lieni Šomasi: irlaiks.lv) kā bekvokālists un ieguvām ceturto vietu, Laura Reinika albumā Nakts veikalā ierakstījām veltījuma dziesmu Latvijas bijušajai prezidentei Vairai Vīķei – Freibergai - “Uz redzēšanos, Prezidente”, kurā biju bekvokālists un esmu dziedājis Gunāra Kalniņa gospeļu korī, tad – strādāju modeļu aģentūrā Vacatio, esmu dziedātājas Jany May Latvijas menedžeris, esmu arī deju grupas Fandango dejotājs, šī gada Eirovīzijā dejošu ar Ivetu Baumani. Esmu sportists Latvijas Universiādes čempions volejbolā un Latvijas studentu līgas čempions volejbolā, man ir ceturtā vieta Latvijā desmit kilometru soļošanā, vasarā spēlēju futbolu Latvijas otrajā līgā un ziemā – novada čempionātā, un esmu pasākumu vadītājs, tas man pašlaik ir kā otrā profesija, vadu Ziemassvētku pasākumus un sporta spēles, prezentācijas... Esmu arī divas reizes pretendējis uz Holivudas filmām, pirms trim gadiem Latvijā bija ieradies Dženiferas Lopesas un Džeka Nikolsona producents un menedžeris, lai meklētu Latvijā jaunos talantus kādai jaunai filmai, bet diemžēl mana runas izloksne nebija atbilstoša un tālāk par fināla desmitnieku es netiku, bet pašam priekš sevis bija labs novērtējums.

-      Kur Tu rodi enerģiju, lai apvienotu tik atšķirīgas jomas, spētu to visu paspēt?

-     Jāatzīst, ka šīs jomas tiešām ir atšķirīgas un es bieži vien nejūtos atpūties, taču no otras puses tas ir tik labi, ka man ir tik daudzpusīgas nodarbošanās, jo es vienkārši nespēju mierīgi nosēdēt mājās, man ir nepieciešamas šīs aktivitātes, tas šķiet velti izšķiests laiks. Brīvdienās es spēlēju futbolu, kaut kā laiks jau jāaizpilda un varbūt, tieši fiziskās aktivitātes, ļauj man izlādēties un tajā pašā laikā iegūt atkal enerģiju un pozitīvās emocijas. Protams, arī mīlestība sniedz man enerģiju un spēku izturēt manus pienākumus, mūsdienās ir būtiski, ka Tev līdzās ir cilvēks, kas Tevi papildina un sniedz iedvesmu!

-     Vai pēc šiem visiem pienākumiem atliek laika personīgajai dzīvei?

-     Nu sanāk tā, ka draudzene jau rēķinājās ar manām aktivitātēm pirms sākām attiecības un, ja Tu otru cilvēku cieni un mīli un viņš Tev ir svarīgs, lai cik aizņemts Tu būtu – attiecībām vienmēr būs laika un mīlestības dēļ daudzas mazāksvarīgas lietas var atlikt un veltīt laiku sev mīļajam cilvēkam.

-      Ar kādām aktivitātēm Tu nodarbojies vairāk ziemas mēnešos?

-     Diemžēl ziema mūs pašus nelutina un arī manas nodarbes neļauj īsti atvilkt elpu, bet ziemā es pārsvarā spēlēju futbolu. Ā, un vēl, kas man liekas ļoti relaksējoši ir sestdienās un svētdienās pabūt laukos un, kas man tur ļoti saista ir – malkas skaldīšana, tas it kā ir fizisks darbs, bet ļoti relaksējošs, nezinu kāpēc, bet tas man liekas savdabīgs atpūšanās veids. Uzturēšanās laukus, prom no Rīgas burzmas un kņada, ikdienas problēmām ir viens no labākajiem veidiem kā atpūsties, principā – prom no civilizācijas!

-     Vai Tevi saista arī ekstrēmas izklaides?

-     Uzreiz atzīšos, ka man ir ļoti bail no augstuma un no tā, ka es atrodas šaurā telpā, četrās sienās, kur es nekādā veidā nevaru iespaidot situāciju, un šo iemeslu dēļ nekas ekstrēms mani laikam nesaista, tā nu tas ir!

-     Noslēgumā, vai Tu vari nosaukt principus, kas pēc tavām domām ir jāievēro cilvēkiem, lai tie justos labi?

-     Pats pirmais, lai justos harmonija ar sevi, manuprāt, pats galvenais, ka ir jāsakārto pašam sevi, savu domāšanu, uzskatus, gan domas par sevi, gan viss, kas ir ap Tevi. Ļoti bieži mūsu apkārtējie cilvēki spēj ietekmēt mūsu emocionālo stāvokli, reizēm ir ļoti būtiski un veselīgi – noslēgties no apkārtējiem un pabūt pašam ar sevi, savām domām, saprast savas vēlmes un to, kāpēc vajadzētu apkārtējos ignorēt! Man personīgi ļoti palīdz un es varētu ieteikt – sava veida āķīti, kas palīdz – ja Tu dzīvē esi kādreiz aizvainots vai nomelnots un sāpināts, nevajag saļimt šo emociju iespaidā, bet gan savās domās atrast kādu kaktiņu, kur paslēpušās mūsu pozitīvās īpašības, pārdomāt tās un izdomāt, izvērtēt to, kā es esmu labāks, kas manī ir labāks un cieņas vērts nekā tajā cilvēkā, kas mani ir nepatiesi apmelnojis. Domājot par šīm domām, tās paceļ pašapziņu un viss sliktais aizmirstas, tā ir baigi labā īpašība un prasme spēt šādi uzlūkot problēmas, nedomāt par skumjo, bet atrast pozitīvu pretreakciju. Tas varbūt ir iemesls, kāpēc es neesmu uz cilvēkiem apvainojies par kaut ko vai nokāris degunu, kad man tieši vai netieši ir darīts pāri! Iesaku Jums to pamēģināt!

Komentāri (9)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Jāāā
Andris Vītols ir gejs. Un, tas viss kas sarakstīts ir absolutas muļķības. Andri, vai vari atbildēt uz jautajumu, kāpēc lielākā daļa komentāru ir tik negatīvi attiecībā pret TEVI ???
30.06.2009. plkst. 02:25
tifani
tu man atgādini Andra Ērgļa kungu
11.12.2008. plkst. 11:25
Zinātājs.
Andri, par draudzeni vienīgi mazāk pļurskti. Gejs esi vai neesi, lai tas paliek tavā ziņā. Neviens jau tev zem deķa nelīdīs. Vismaz esi korekts attiecībās ar cilvēkiem!
15.10.2008. plkst. 12:34
LSA
Gribētos gan redzēt ko šis mūzikas menedžeris ir paveicis!?? Un, dziedāt nemāk! Ir tāds teiciens, kas der visiem tas neder nekam. Kurš saka, ka prot visu, patiesībā neprot neko! Nav ko blefot! Vai tiešam nav neerti to cilvēku priekšā, kas zin tavas ikdienas dzīve kas realitate notiek, un, ka tam sarakstītajam ir tik liela vertiba cik MELNS AIZ NAGA!!!
15.10.2008. plkst. 12:26
Neesu par tādu nedzirdējusi ne redzējusi..
22.08.2008. plkst. 00:53

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies


Translate

Šodien

2019. gada 16. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Personai, kas atmet smēķēšanu, vidēji ir nepieciešams par vienu stundu īsāks miegs naktī, lai izgulētos

Pasākumi

Grupa Vaidava pēc 15 gadu pārtraukuma atgriezusies ierakstu studijā

Savulaik populārās latviešu grupas Vaidava dalībnieki pirmo reizi pēc vairāk kā piecpadsmit gadu pārtraukuma atkal apvienojušies un atgriezušies ierakstu studijā lai vēlreiz ierakstītu...