Raimonds Bergmanis: „Viennozīmīgi neesmu stiprākais cilvēks Latvijā!”

Raimonds Bergmanis: „Viennozīmīgi neesmu stiprākais cilvēks Latvijā!”

Populārais spēkavīrs Raimonds Bergmanis jau kādu laiku redzams LNT ģimenes spēles „Zelta ģimene” vadītāja ampluā. Nereti varam vērot šo cilvēku veļot akmeņus un cilājot baļķus, vai pat velkot vilcienu, bet 1997.gadā Raimonds izcīnija Eiropas vicečempiona titulu un ieguva 6.vietu Pasaules čempionātā svarcelšanā, kuri ir ļoti atzīstami panākumi. Sarunā ar irlaiks.lv Raimonds īsi un konkrēti pastāstīja gan par TV spēli, gan savām spēkavīru aktivitātēm.

Jau kādu laiciņu varam vērot Jūs vadot „Zelta ģimeni”. Ilgi domājāt, pirms izlēmāt to darīt?

- Patiesībā bija tā, ka aizgāju uz pārbaudēm un man pēc tam zvanīja, ka esmu pieņemts darbā. Tik vienkārši.Un viss.

Vai raidījumu ieraksti netraucē ikdienas treniņiem? Un cik bieži sanāk trenēties?

- Principā nē! Nu jau trenējos pavisam maz, jo domāju par karjeras beigām, treniņi ir arvien retāk un retāk. Ļoti labi ir, ja sanāk kādi trīs līdz četri treniņi nedēļā…

Un kā ar ēšanu? Par spēkavīriem ir tāds uzskats, ka viņi ēd ļoti daudz..

- Jā, jāēd ir daudz un labi! Un regulāri, tas arī viss.

Mazliet par svarcelšanu. Atceros, ka Jūs startējāt vēl 2000.gadā Sidnejas Olimpiskajās spēlēs šajā disciplīnā…(Kopumā Raimonds startējis 3 Olimpiskajās spēlēs -1992., 1996., un 2000.g., kā arī ir 10-kārtējs Latvijas čempions svarcelšanā.)

- Ar svarcelšanu vairs nenodarbojos, kopš Olimpiskajām spēlēm tomēr pagājuši septiņi gadi. Tā vietā esmu pievērsies spēkavīru sacensībām.

Līdz aptuveni kādam vecumam varētu startēt spēkavīru sacensībās pasaules līmenī?

- Profesionālā līmenī ilgi var startēt, ja ar to pelna naudu. Domāju, ka tas ir tīri individuāli, to tik vienkārši nav iespējams pateikt. Ja cilvēks tiešām profesionāli trenējas, var ļoti ilgi startēt.

Vai arī šogad nesīsiet Galapagu bruņurupučus Rīgas ZOO? Šī publiskā akcija vienmēr izpelnās pozitīvu atspoguļojumu medijos…

- Nezinu, tad jau redzēsim! Droši vien, ka būs atkal jānes.

Tā kā dzīvnieciņi ar katru gadu pieņemas svarā, tad droši vien arī nest kļūst grūtāk?

- Protams! Diemžēl pērn viens no bruņurupučiem esot gājis bojā…

Kā ir ar popularitāti ikdienā? Tā netraucē?

- Es kaut kā neesmu tam pievērsis uzmanību, neesmu aizdomājies, vai man tas traucē vai netraucē! Protams, ka ir grūtāk aiziet uz kādu publisku pasākumu, bet es arī īpaši neaizraujos ar tādu apmeklēšanu.

Pēdējais jautājums tāds mazliet provocējošs. Vai Jūs esat stiprākais cilvēks Latvijā?

- Viennozīmīgi nē! Cilvēki ir stipri dažādās jomās un tas, ka jāceļ akmens vai jānes smaga riepa nav noteicošais – esi stiprākais vai nē! Daudzi cilvēki var uzkāpt kalnos 8000 metrus.. Ja noteiktu kādus kritērijus, kas tad īsti ir tas spēks, tad varētu arī salīdzināt, savādāk nebūtu īsti korekti salīdzināt.

Paldies par sarunu!

Komentāri (0)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies


Translate

Šodien

2019. gada 17. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Ja jums vairs neslāpst, tas var nozīmēt, ka jums nekavējoties jāpadzeras, jo, kad cilvēka ķermenis atūdeņojas, tas „atslēdz” slāpju mehānismu

Pasākumi

Pirmo reizi Latvijā koncertēs Andrea Bočelli

Ar vienīgo solokoncertu Baltijas valstīs 5. septembrī Mežaparka Lielajā estrādē viesosies viens no visu laiku izcilākajiem operdziedātājiem, pasaulslavenais tenors Andrea Bočelli (Andrea...