Arnis Blodons visus aicina lietot handsfree!

Arnis Blodons visus aicina lietot handsfree!

Pazīstamais auto un moto žurnālists, kā arī TV seja Arnis Blodons piekrita nelielai sarunai ar irlaiks.lv. Arnis lasītājiem atklāj savus brīvā laika pavadīšanas veidus, stāsta par sportiskajām aktivitātēm, kā arī informē par savu jauno radioraidījumu „Monopols pie stūres”, kurš būs dzirdams Latvijas Radio  1.programmā (LR1) katru piektdienu, laikā no 17 līdz 18.

Kādus aktīvās atpūtas veidus izvēlaties brīvajā laikā?

- Pāris reižu nedēļā spēlēju basketbolu ar čomiem, gan veciem, gan jauniem. No pavasara līdz rudenim es braucu ar motociklu, man patīk tādā veidā ceļot. Patīk peldēt un, ja ir iespēja, izbraukt ar kādu ūdens transportlīdzekli – laivu vai ūdensslēpēm.

Vai Jums interesē sports? Un kādi ir mīļākie sporta veidi?

- Jā, protams! Jau kopš bērnības nodarbojos ar basketbolu, kamēr vien kaut kam derēju, un tagad es mēģinu to formu daudzmaz uzturēt. Šad tad uzspēlēju futbolu. Man aug divi puikas, un tad mēs tā kopā uzspēlējam. Viņi ir tajā vecumā, kad var jau spēlēt kopā ar tēti.
 
Apmeklējat arī Latvijas izlašu spēles futbolā, basketbolā vai kādos citos sporta veidos?

- Jā, mans jaunākais puika diezgan aktīvi interesējas par šīm lietām, un tad mēs šad tad aizejam uz spēlēm. Es neesmu tāds izteikts fans, bet aizeju šad tad uz labu hokeja spēli vai basketbolu – kā sanāk laiks. Darbojoties aktīvajā biznesā, pāri paliek diezgan maz laika.

Vai braukšanai ar motociklu ir nepieciešama laba fiziskā forma? (Arnis ir motokluba “Hermejs” biedrs un žetona Nr. 44 īpašnieks)

- Neapšaubāmi! Ir jābūt labai līdzsvara izjūtai. Ja tiek braukti lielāki gabali, piemēram, esam braukuši 1000 jūdzes (1600 km) 24 stundās. Lai nobrauktu šādu attālumu šajā laikā, zināmai fiziskajai formai ir jābūt!

Vai varat mazliet pastāstīt par savu jauno autoraidījumu Latvijas Radio 1.programmā?

- Jau kādu laiku strādāju radio un veidoju dažādus raidījumus, gan jauniešiem, gan tādus kā savā laikā „Dzirkstele”. Kādu brīdi LR2 bija dzirdams raidījums par lietotām automašīnām „Motors”, kurā piedalījās gan žurnālists Arnis Kundziņš, gan „Provento” direktors Uģis Vītols. Šis projekts saucas „Monopols pie stūres” un būs dzirdams LR1 katru piektdienu no 17 līdz 18 pēcpusdienā. Raidījumā aplūkosim gan tehniskās aktualitātes, gan lietoto auto tirgu, motobraukšanu.
Pievērsīsim uzmanību drošai braukšanai, pirmajā raidījumā runāsim par to, kā braukt droši gan ar auto, gan motociklu. Ciemos mums būs Audi Quatrro 4x4 braukšanas skolas pārstāvis Andris Pļavinieks, kā arī motoinstruktors Uģis Spēlmanis, kurš ir arī motokluba Free Hawks pārstāvis. Tātad, runāsim par to, kas skar gan auto, gan moto braucējus sākoties sezonai. Tāda arī ir koncepcija – autoķīmija, remonti, jaunumi – viss, ar ko cilvēki saskaras ikdienā!
Būs arī tiešais kontakts ar klausītājiem, kuri varēs tiešajā ēterā uzdot jautājumus un tūlīt pat saņemt atbildes. Tiešā ētera efekts atgriezeniskās saites veidošanai, tā teikt! Tas ir tas laiks, kad visi atgriežas mājās, raidījums ir paredzēts tai auditorijai, kas ir pie stūres.

Cilvēki pie stūres var zvanīt un uzdot savus jautājumus?

- Ja es tagad teikšu, ka viņi var zvanīt, tad es aicināšu pārkāpt ceļu satiksmes noteikumus. Pa mobilo nevajadzētu runāt pie stūres, ja nu vienīgi ir brīvroku (handsfree) sistēma. Visus aicinu lietot šo sistēmu!

Kā tas ir visu laiku „lēkāt” no auto uz moto, no moto uz laika ziņām (Arnis katru vakaru redzams Latvijas Televīzijas (LTV) 1.kanālā „Panorāmas” laika ziņās)? Vai tas ir žurnālista liktenis, profesijas iezīme?

- Teikšu tā: vairāk vai mazāk es esmu autožurnālists, bet tā kā 12 gadus esmu nostrādājis radio, un kopš 1996.g. strādāju arī LTV, tad zināmu laiku esmu pildījis arī moderatora, kādreiz teica – diktora lomu. Esmu strādājis sporta redakcijā, lasījis sporta ziņas. Lasīt ziņas nozīmē to, ka kāds sagatavo un es tikai nolasu.
Runājot par laika ziņām – ir hidrometeoroloģiskais dienests, kas sagatavo šīs laika ziņas visām televīzijām, un es esmu cilvēks, kas tās pasniedz. Tā kā esmu strādājis tiešajā ēterā, tad šajā gadījumā es palīdzu ar savu pieredzi, jo kā zināms, Arta Skuja, kas to darīja iepriekš, ir dekrēta atvaļinājumā. Es to biju darījis arī pirms tam, no 1999. līdz 2000.gadam.

Atgādiniet, lūdzu, mūsu lasītājiem – cik grāmatu autors Jūs esat?

- Bija tāds buklets, es to nesauktu par grāmatu – „Motociklisti”. Šad tad kaut ko uzrakstu auto tūninga žurnālam „Forsāža”, bet tas ir tikai hobija līmenī un to es nesauktu par maizes pelnīšanu. Man patīk šad tad, lai roka „neiesēž” kaut ko uzrakstīt.

Vai Jūsu veidotajam LTV raidījumam „TV Motors” nav otrs ilgākais mūžs ēterā aiz ”Panorāmas”, kuru rāda jau teju pusgadsimtu? Arī 11 gadi ir ilgs laiks ēterā…

- Es baidos lietot tīri tehniskus terminus, bet nu jau kopš 1996.gada šis raidījums vairāk vai mazāk regulāri ir ēterā. Varam uzskatīt, ka nu jau zināmu laiku raidījums turās. Jā, labs laiks pagājis…

Paldies par sarunu!

Komentāri (1)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Pietiks sponsorēt
Ibeidz atbalstīt ceļu policiju: http://www.manabalss.lv/i/275 – Par nepamatotu ceļa zīmju uzstādīšanu
25.02.2012. plkst. 17:52

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies


Translate

Šodien

2019. gada 21. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Spēcīgākais ķermeņa muskulis ir mēle

Pasākumi

Šona draudzenei Emi jauns videoklips

Lai gan Emi mūzikas lauciņā darbojas jau no piecu gadu vecuma, kad ieguva godpilno pirmo vietu bērnu konkursā „Cālis”, plašākai sabiedrībai meitene kļuva pazīstama lielā mērā...